2.11.19 ICH Maďarska, Budapešť

Od 30. října do 2. listopadu se v maďarském hlavním městě Budapešti odehrál tradiční turnaj kategorie International Challenge, kterého se z našeho klubu účastnili deblisté Tomáš Švejda a Jaromír Janáček.

Tomáš s Mírou jako třetí nasazení v mužské čtyřhře měli v prvním kole volný los a ve druhém je čekal opravdu těžký soupeř. Dánové Mathias Christiansen a David Daugaard patří k velice zkušeným hráčům, vždyť Mathias je bývalí čtvrtý hráč světa nebo také vicemistr Evropy ve smíšené čtyřhře.

Kluci s pozdějšími semifinalisty turnaje odehráli velice dobrý zápas. V prvním setu se jim dařilo držet tempo se soupeři, v některých momentech je přehrávali. Po celý zápas byli ale Tomáš s Mírou více pod tlakem, ze kterého pramenilo spousta zbytečných výhozů a kluci se hned dostávali do obrany. První set byl vyrovnaný a rozhodla až koncovka, kde přišly chyby z příjmu, a nakonec tedy Tomáš s Mírou první set prohráli 17:21. Ve druhém už bylo skóre více propastné. Dánové přidali více přesnosti a rychlosti, a to vedlo k jejich náskoku už 6:14. Kluci nakonec dokázali ještě pár body upravit celkový výsledek 12:21 ve druhém setu.

Mirek s Tomášem dodávají: "Po delší době byl turnaj v Maďarsku další společný mezinárodní turnaj. Hned v úvodním zápase nás nečekalo nic lehkého, když našimi soupeři byla silná dánská dvojice Christiansen / Daugaard. Přes prohru ve dvou setech, to byl určitě jeden z těch lepších zápasů proti zkušenějším soupeřům, když se nám podařilo dostat se do výměn a dostávat soupeře pod tlak. V zápase jsme ale nedokázali udržet tlak déle, a ještě více bojovat ve výměnách o výhodu v přední části. Turnaj má pro nás jednu zvlášnost. Byl to první mezinárodní turnaj pod značkou OLIVER Oliver Sport, který se stal naším partnerem na badmintonové vybavení. Velké díky našemu trenérovi Radku Votavovi, který i přestože tady nemohl být, tak nám věnoval spoustu času před turnajem a máme za sebou dobrý společný tréninkový blok! Díky také vám všem za podporu! Nyní rychle zpátky do tréninku. Dalším turnajem bude Irish Open, na které cestujeme do Dublinu za necelé dva týdny".