21.5.22 Adria Youth a U17 International 2022, Opatija

Od 20. do 22. května se v chorvatské Opatiji odehrály mládežnické turnaje U13, U15 a U17, na kterých náš klub reprezentovala také Eliška Mikešová.

Eliška odehrála turnaje U15 a U17.

V kategorii U15 ve dvouhře dokázala Eliška vyhrát skupinu a ve vyřazovací části nestačila na Angličanku Sia Ashish Pandit, které podlehla 12:21, 13:21 a obsadila konečné deváté místo.

Ve čtyřhře s Adélou Turoňovou (MTAC Praha) se společně dokázaly probojovat až do čtvrtfinále, ve kterém podlehly Litevkám Jore Kavaliauskaite - Jorune Šalnaite po setech 22:20, 18:21, 14:21 a skončily páté.

V kategorii U17 ve dvouhře Eliška první kolo nehrála, protože Španělka, se kterou se měla utkat, nenastoupila. Ve druhém pak nestačila na Amélii Maixnerovou, které podlehla 11:21, 14:21 a skončila celkově sedmnáctá.

Čtyřhru, stejně jako v kategorii U15, odehrála s Adélou Turoňovou. Po výhře v prvním kole nad Slovenkami děvčata ve druhém kole těsně podlehla Slovinkám Anja Blazina - Ariana Korent po výsledku 22:24, 18:21 a obsadily deváté místo.

Smíšenou čtyřhru hrála Eliška s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice), se kterým v prvním kole přehráli Maďary Adam Balogh - Etelka Karalyos 21:15, 21:14. Ve druhém nestačili na smíšený pár Marek Čepela (CZE) - Aurelia Wulandoko (GER), kterému podlehli 18:21, 18:21 a obsadili sedmnáctou pozici.

Pro Elišku byly tyto dva turnaje velkou zkušeností a možnost sehrát spoustu kvalitních zápasů na mezinárodní úrovni a dobrý vítězství.