Domů > Aktuality

10.2.19 – TOMÁŠ ŠVEJDA VYHLÁŠENÝ JUNIOREM ROKU 2018

V průběhu Mistrovství České republiky dospělých v Plzni byli na slavnostním galavečeru v sobotu večer vyhlášeni nejlepší badmintonisté uplynulé sezóny. V anketě pod názvem „Badmintonista roku“, organizovaná TMK ČBaS a Západočeským badmintonovým svazem, se v plzeňské Papírně oceňovalo stejně jako každý rok celkem v šesti kategoriích: Trenér roku, Junior a Juniorka roku, Hráč a Hráčka roku, Počin roku a zároveň byla uvedena jedna osoba do Síně slávy Českého badmintonového svazu. 

V každé kategorii bylo nominováno 5 hráčů či trenérů. O vítězích hlasovalo vedení svazu a členové komisí, předsedové jednotlivých oblastí a šéfové extraligových a prvoligových oddílů.  

Z našeho klubu byli nominováni za uvedené úspěchy do ankety:

Radek Votava – kategorie „Trenér roku“

Hlavní trenér klubu SK Badminton Český Krumlov. Trenér deblové dvojice Jaromír Janáček/Tomáš Švejda a do 30.6. i Sabiny Milové a Ondřeje Krále.  

Tomáš Švejda – kategorie „Junior roku“ Tomáš získal dvě 1. místa na turnajích Evropského elitního okruhu (dospělí) Bulgarian Future Series a Lithuanian Future Series (společně se svým spoluhráčem Jaromírem Janáčkem). Byl členem smíšeného družstva ČR, které na MEJ v estonském Tallinnu vybojovalo 5. místo. Dále získal bronzovou medaili na turnaji Evropského elitního okruhu (dospělí) Turkey International Series. V roce 2018 se také stal vicemistrem ČR dospělých ve smíšené čtyřhře (společně se Sabinou Milovou).

Hana Milisová – kategorie „Počin roku“ Hanka byla nominována společně s Janem Fröhlichem za úspěšné výsledky na Mistrovství Evropy veteránů ve Španělsku. Zisk stříbrné medaile a dalších dvou bronzových Jana Fröhlicha a Hany Milisové na ME veteránů ve Španělsku (kategorie 35+)

Ocenění se podařilo získat Tomáši Švejdovi, který zvítězil a byl nejúspěšnější v kategorii mezi juniory. Za zmínku stojí, že porazil pouze o bod další jihočeskou naději Jana Janoštíka. 

Tomáši Blahopřejeme!

Vítězové jednotlivých kategorií:

Hráč roku: Jan Louda

Hráčka roku: Alžběta Bášová 

Junior roku: Tomáš Švejda

Juniorka roku: Tereza Švábíková 

Trenér roku: Josef Rubáš 

Počin roku: 5. místo mužského týmu na ME družstev v Kazani (Adam Mendrek, Jan Louda, Ondřej Král, Jakub Bitman, Milan Ludík a trenér Pavel Florián)

Do Síně slávy ČBaS byla uvedena Markéta Mouritsen, známá z Jižních Čech pod svým dívčím jménem Koudelková. 

O anketě na stránkách Českého badmintonového svazu

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio