Domů > Aktuality

13.6.17 - FZ FORZA CUP – VÍTEZSTVÍ PUTUJE DO DÁNSKA

Ve dnech 9. až 11. června náš klub uspořádal už 32. ročník  FZ Forza Cupu. Do českokrumlovské sportovní haly se sjelo osm týmů z šesti evropských zemí a to z Dánska, Německa, Chorvatska, Maďarska, Slovenska a Česka.

Družstva nejprve sehrála zápasy ve skupinách, ze kterých pak všechna postoupila do vyřazovacích pavouků. Z nich jako celkový vítěz vyšlo dánské družstvo DGI Sydvest Esbjerg, které ve finále jednoznačně porazilo slovenský PBA Prešov.

Není divu, že nejlepší hráči turnaje byli vyhlášení Line Trans a Tobias Gejsing z vítězného klubu.

Krumlovské družstvo skončilo sice až na posledním místě, ale rozhodně se nemají za co stydět, protože všechna svá utkání, až na jedno, prohrálo nejtěsnějším možným rozdílem 2:3.

Všichni hráči a trenéři se v sobotu večer na společenském večeru utkali v bowlingovém turnaji, kde byly k vidění obdivuhodné výkony.

Radek Votava, předseda klubu a ředitel turnaje, k celé akci dodává:Letošní ročník byl velice vyrovnaný. K vidění byl velice kvalitní badminton, protože v týmech bylo spousta hráčů, kteří jsou v jednotlivých zemích špičkou v kategorii U15. Náš tým byl velice oslabený o zraněné Lindu Šmikmátorovu s Míšou Štronerovou a tak je naše osmé místo zcela oprávněné. Ale když si projdeme všechna utkání, ve skupině shodné prohry 2-3 s týmy Roskilde, PBA Prešov a Medvedgrad, ve čtvrtfinále 1-4 s pozdějším vítězem, dále o pořadí prohry 2-3 s Rychnovem a Sachsenem, tak jejich vystoupení nebylo vůbec špatné, ba naopak, já mám z jejich výkonů velkou radost. Osobně mi dělá velkou radost, že se do přípravy a samotného řízení zapojuje více lidí a není to jako před pár lety, kdy se turnaj dělal třeba ve dvou lidech. O samotný průběh se staralo naše extraligové družstvo, jmenovitě Mirek Janáček, Ondřej Král, Tomáš Soták, Sabina Milová, Hana Milisová, v pátek a ve čtvrtek i Tomáš švejda, který v pátek večer odjel na turnaj do Brna. Do přípravných prací se zapojili Karel Kotyza, Pavel Florián, Jan Mikulka, Jiří Frendl, Sabina Milová starší a Lenka Soběslavská. Ono se to nezdá, ale té práce je opravdu hodně. Určitě by to nešlo, nebo jen velice složitě, bez hlavních partnerů našeho klubu. Turnaj oficiálně zahájil pan Dalibora Carda, starosta městě Český Krumlov, které je hlavním partnerem našeho klubu. Mimořádně se do akce zapojil Jihočeský kraj, který turnaj podpořil finančně. Stejný obdiv má i hlavní partner turnaje firma FZ FORZA Česká republika, kterou na turnaji po dva dni zastupoval ředitel firmy pan Jan Mikulka, který se aktivně zúčastnil předání cen. Velké poděkování patří firmě Jednota, družstvu spotřebitelů v Kaplici, která turnaj zabezpečila sobotním stravováním. Vám všem, ale stejný způsobem všem partnerům klubu a turnaje a všem pomocníkům patří velký obdiv a poděkování! “