Domů > Aktuality

13.6.22 - 14 MEDAILÍ PRO NAŠE HRÁČE NA PŘEBORU ČOS

O víkendu 11. a 12. června se v českobudějovické Sokolovně odehrál Přebor ČOS kategorií U13, U15, U17 a U19. Turnaje se ve všech kategoriích účastnilo patnáct našich hráčů, kteří dohromady vybojovali čtrnáct medailí z toho 3 zlaté, 4 stříbrné a 7 bronzových.

O zlaté medaile se postarali Zuzana Černá s Elen Perníkovou ve čtyřhře dívek kategorii U13, Tereza Pavlyková s Denisou Půlpánovou ve čtyřhře a David Šváb ve dvouhře v kategorii U15.

V kategorii U13 vybojoval René Neubauer dva bronzy, a to ve dvouhře a s Ninou Radovou ve smíšené čtyřhře. Stříbro pak vybojoval ve čtyřhře s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u ČB). Nina Radová a Elen Perníková vybojovaly třetí místa ve dvouhře, Elen pak vybojovala ještě jeden bronz ve smíšené čtyřhře s Jaroslavem Rothbauerem (SK Dobrá Voda u ČB). Stříbro ze čtyřhry vybojovaly Emma Ďuricová s Vanesou Jílkovou.

V kategorii U15 ve dvouhře dívek skončila druhá Tereza Pavlyková, třetí pak Denisa Půlpánová. David Šváb přidal ke zlatu z dvouhry ještě stříbro s Davidem Janem Kadeřávkem (SK Badminton Tábor).

V kategorii U17 na jedinou medaili dosáhly ve čtyřhře Kristýna Kozáková s Bárou Krištofovou, když skončily třetí. Nutno dodat, že kvůli nižšímu počtu kluků v kategorii U17 a U19 byly dvouhry a čtyřhry chlapců spojeny. Petr Jurný se mezi staršími umístil na pátém místě a stejnou příčku obsadili s Dennisem Pražákem ve čtyřhře.