Domů > Aktuality

15.1.21 - JIHOČESKÝ SPORTOVEC - ŠVEJDA A JANÁČEK SEDMÍ

Netradiční formou, vzhledem k panující epidemii, proběhlo ocenění tradiční ankety Jihočeský sportovec roku 2020. Výsledky 56. ročníku byly ve středu 13. 1. vyhlášeny v klubovně Pedagogu bez účasti veřejnosti a za dodržení příslušných vládních opatření pouze prvním třem.

Ovšem mezi jihočeskou desítkou se objevili i badmintonisti a členové našeho klubu Jaromír Janáček a Tomáš Švejda, kteří v anketě Deníku jižní Čechy obsadili cenné 7. místo. Kluci se již třetím rokem intenzivně věnují čtyřhře pod vedením trenéra Radka Votavy. V nelehkém a omezeném roce 2020 se jim i tak podařilo vybojovat, zejména v první třetině roku, několik dobrých výsledků. Obhájili mistrovský titul ve čtyřhře z národního šampionátu, byli součástí mužského družstva na ME družstev mužů a žen ve Francii, na kterém mimo jiné odehráli tři kvalitní zápasy včetně dvou výher a na mezinárodním mistrovství Slovenska vybojovali bronzové medaile. Stále probíhající situace s Covidem-19 jim bohužel znemožnila další část roku a možnost dalších turnajů. Z toho důvodu nebylo ani odehráno Mistrovství Evropy dospělých 2020 na Ukrajině, na které se úspěšně kvalifikovali díky 74. místu na světovém žebříčku, jenž okupují i v těchto dnech, jelikož světový žebříček byl zamražen a kluci nedočkavě očekávají návrat na mezinárodní scénu po téměř už ročním turnajovém výpadku.

Mirkovi s Tomášem blahopřejeme a děkujeme za skvělou práci, propagaci klubu i badmintonu jako takového.

Mirek s Tomášem dodávají: “Je to pro nás velké překvapení, protože jsme nevěděli, že anketa vůbec proběhne a najednou nám poslal trenér odkaz na článek. Je to příjemné být v této konkurenci a moc s toho vážíme. Oba poctivě s naším trenérem makáme i v této nelehké době, máme své cíle a věříme. Daleko těžší ale musí být tato doba pro všechny ty kluky a holky v klubu, co mají badminton rádi a nemohou. Věříme, že se brzy všichni potkáme zase na kurtech. Kromě tréninků máme oba školu, která nám zabere zbytek času. Jsme moc rádi, že se můžeme spolupodílet na práci v klubu a dávat mu tak něco zpátky. Skvělé byly letní akce s badmintonem - Lipno sport festival 2020, Krumlovské kroužkobraní a charitativní akce Za sportem a zábavou do Krumlova - aneb pomozme Natálce a T-Mobile Olympijský běh, kterého se celkem v České republice zúčastnilo téměř 69tísíc závodníků. S námi běžel i náš trenér. Chceme všem vzkázat. Musíme věřit a vytrvat. Trénujte doma okolo baráků, v přírodě, na zahradě, prostě, kdekoliv to jde a až se vše zlepší, budeme moci hrát i badminton. Nic netrvá věčně, i když to mnohdy trvá déle, než si přejeme. Držíme všem palce a přejeme pevné zdraví“.

Článek 

JIHOČESKÝ SPORTOVEC ROKU 2020 – POŘADÍ

 1. PAVEL PÝCHA (hokej, Motor ČB): nejlepší hráč loňského ročníku Chance ligy, český reprezentant na Channel One Cupu v Moskvě⋌ 186
 2. JAROSLAV DROBNÝ (fotbal, Dynamo ČB): jako opora týmu přispěl k sedmé příčce nováčka I. ligy po základní části⋌179
 3. JIŘÍ POLÁK (atletika, Sokol ČB):třetí na 200 metrů na Diamantové lize v Bruselu, mistr republiky v této disciplíně⋌ 156
 4. MIGUEL ANGEL DE AMO (volejbal, Jihostroj ČB): nejlepší nahrávač extraligy, vítěz Českého poháru, reprezentant Španělska⋌ 143
 5. MARTIN MICHEK (motorismus, Moto Racing Goup): 23. v kategorii motocyklů na Rallye Dakar, třetí nejlepší nováček soutěže⋌ 141
 6. MICHAL BOROŠ (cyklokros, Cyklo team Tábor): bronzový na mistrovství ČR, vítěz Českého poháru, reprezentant ČR na MS⋌ 121
 7. JAROMÍR JANÁČEK – TOMÁŠ ŠVEJDA (badminton, SK Badminton ČK): mistři ČR ve čtyřhře, účastníci ME ve Francii⋌ 110
 8. ROMAN ČASTORAL (motorismus, Katovice): mistr ČR v rallycrossu, šampion Zóny střední Evropa tř. supertouringcars⋌ 101
 9. PAVLA SCHORNÁ (biatlon, Nové Město pod Landštejnem): mistryně republiky v letním biatlonu⋌ 93
 10. FRANTIŠEK LINDUŠKA (triatlon, TCV J. Hradec): čtvrtý Evropský pohár v Polsku, 29. na Světovém poháru v Karlových Varech⋌81


 

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio