Domů > Aktuality

18.10.20 - TRÉNOVÁNÍ DOMA - PŘÍPRAVKY

Dobrý den rodiče a hráči skupiny přípravek,

zdravíme Vás z našeho / vašeho badmintonového klubu a této opět nelehké době, kdy se nemůžeme společně scházet na badmintonových trénincích v tělocvičně, nemůžete chodit do školy a máte svých starostí až po krk.

Hned ze začátku bychom Vám chtěli moc poděkovat a jsme rádi, že letos zavítalo na badminton spoustu nových tvářích. Mile nás překvapilo, jak Vám to jde a věříme, že Vás badminton baví!

I přestože jsme opět nuceni omezit naši činnost v tělocvičně, za malou chvíli, co jsme se scházeli na trénincích, jste se stihli naučit spoustu věcí, které by bylo dobré nezapomenout a v lepším případě zkoušet procvičovat doma nebo kdekoliv venku, když tomu počasí bude přát.

Jak už jsme v klubové komunikaci avizovali, ve sportovní hale máme připravené rakety, míčky, balónky, a i dáreček pro každého nového člena / pro celou skupinu Přípravky. V případě potřeby nám napište/zavolejte a rádi vám vše předáme.

Na trénincích kromě různých her a soutěží, osvojujete základní věci, jako je držení rakety a základní odehrávání míčku, které nejčastěji trénujeme formou driblinku s balónky.

Co už jsme se naučili a můžete doma trénovat?

Základní držení rakety:

- raketu držíme uvolněně v prstech na sekerku (jako když si s někým podáváme ruku), pamatujeme si 3 důležité věci, na které pan Frendl upozorňuje každý trénink – „véčko“ (palec a ukazováček tvoří písmeno „V“, raketa je šikmo v dlani a tvoří s loktem tupý úhel (raketu máme před sebou v úrovni těšně pod rameny, loket máme od těla)

Základní údery:

- bekhend: dlaň ruky směřuje dolů, na ploché straně držátka (tam kde bývá značka rakety) máme palec, raketu držíme před sebou

- forhend: dlaň ruky směřuje nahoru, palec už je dole (tvoří „véčko“ s ukazováčkem), raketu držíme před sebou spíše na právě straně

- bekhendové podání: raketu držím jako při „bekhendu“, výplet rakety směřuje tam, kam chceme podání odehrát, míček držíme za pírka ve dvou/třech prstech a přiložíme hlavičkou k výpletu, provádíme krátký nápřah dozadu a na poslední chvíli pouštíme míček a odehráváme ho

Jako inspiraci Vám níže přikládáme několik videí, které obsahují spoustu cvičení a důležitých informacích, tak neváhejte a společně koukněte a vyzkoušejte.

Minibadminton s dánským trenérem Petrem Mouritsenem: uvolnění a stisk (ukázky driblování a důraz na správné držení – provedení a uvolněnou ruku)

Inspirace pro trénink doma – cvičení s raketou, driblink (natáčeno v první vlně epidemie)

Pokud se vám badminton líbí a budete mít ještě čas, koukněte na kus nějakého zápasu TOP světové úrovně (viz odkazy níže – nejlepší momenty jedné z nejatraktivnějších badmintonových disciplín, čtyřhře mužů)

V případě jakýchkoliv dotazů pište na email radek.votava@mybox.cz nebo na telefon 724 320 839 (Radek Votava)

Přejeme všem klid, pohodu, trpělivost a Vám i vašim blízkým pevné zdraví!

Trenéři SK Badminton Český Krumlov

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio