Domů > Aktuality

18.5.24 - BARÁŽ O EXTRALIGU - VÝHRA 4-3 NAD BAC KLADNO

V sobotu 11. května se v českokrumlovské sportovní hale odehrálo barážové utkání o nejvyšší domácí badmintonovou soutěž družstev dospělých - extraligu, ve které naše extraligové družstvo nastoupilo proti celkovému vítězi 1. celostátní ligy západ a 1. celostátní ligy východ, týmu BaC Kladno.

Výhra našich 4-3, když body vybojovali Soňa Hořínková s Luckou Černou, Jaromír Janáček s Tomáše Švejdou a Marek Jakeš s Pavlem Maňáskem ve čtyřhrách, a Lucka Černá ve dvouhře, znamená extraligovou příslušnost našeho klubu i pro další extraligový ročník 2024/2025

Průběh utkání s krátkým komentářem s přečtěte výsledcích.

Našim hráčům k předvedeným výkonům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí do další sezóny!

Radek Votava, hlavní trenér a předseda klubu dodává: „Do sezóny se vstupovalo s tím, že nás baráž pravděpodobně nemine. Náš tým je složený, kromě dvou hostování Pavla se Soňou, z našich hráčů a hráček. To společně s tím, že se snažíme domácí utkání udělat i organizátorsky co nejlepší, jsou největší smysly našeho extraligového snažení. Do hry se během sezony dostali i Patrik Fuciman, Eliška Mikešová a Eva Fišerová. Jednou si třeba řeknou, hrál jsem za klub i extraligu a to se jim poštěstilo jenom díky našemu přístupu k celé soutěži. Když si procházím 7 utkání základní skupiny, kdyby vyšlo vše na 100% (nebyli nemoci a bylo i trochu nezbytného štěstíčka) měl náš tým na to uhrát 6-8 bodů, což by bohatě stačilo na udržení a dost možná by to bylo na čtvrtfinále. Za mě jsem za účast v tomto ročníku opravdu spokojený a hráčům děkuji za jejich přístup a předvedené výkony na kurtech. Barážové utkání bylo pěkné drama. Po prvních dvou zápasech vedlo po výhrách v mixu a první mužské dvouhře Kladno 2-0. Nám se podařilo srovnat stav ve čtyřhře žen a první mužské čtyřhře. Nebylo to úplně podle očekávání, ale v mixu to našemu páru Tomáš Švejda – Soňa Hořínková prostě nesedlo. Bylo jasné, že musíme vyhrát jeden ze zápasů Janáček – Cybulsky a Maňásek / Jakeš vs. Morávek / Skrčený. Za mě bylo potřeba udělat jedno překvapení a to se povedlo našemu druhému deblu, který po dvou prohraných setech otočil po zlepšeném výkonu a maximální bojovnosti na 3-2 pro Marka s Pavlem. Stav 3-3 a poslední zápas dvouhra žen. Lucka Černá potvrdila svoji výkonnost a naše naděje na udržení. Všem děkuji a dávám palec nahoru a těší mě, že se každému podařilo v tomto utkání uhrát bod, což podtrhuje, že to byl skvělý kolektivní přístup od přístupu a nasazení na kurtu až po přípravu a úklidu haly. Za všechny děkuji našim skvělým divákům, kteří si utkání určitě skvěle užili a zároveň i všem klubovým partnerům v čele s městem Český Krumlov a všemi dalšími. Bez vás by to šlo všechno, nejenom extraliga opravdu těžko! A palec nahoru pro Dalibora Uhlíře, který barážové utkání podpořil finančně, což přispělo zejména k tomu, že se hrálo doma a to rozhodně pomohlo nám . Díky Dalibore. A nesmím zapomenout na organizátory a rozhodčí, díky moc všem! No a my všichni se můžeme těšit na již jedenáctý ročník extraligy v řadě bez přerušení v Českém Krumlově. Myslím si, že v roce, kdy náš klub dožil krásných 50 let od založení, je to rozhodně dobrý počin“.

... více o extralize ...

... výsledky ...

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio