Domů > Aktuality

19.11.20 - EXTRALIGA - PETRA MAIXNEROVÁ

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

Jak se připravuje náš extraligový tým v této době? Jak zvládají tréninky a školu? Připravili jsme si pro vás seriál rozhovorů se všemi jeho členy. Součástí jsou mimo jiné i soutěžní otázky, na které můžete odpovídat po dobu zveřejňování všech rozhovorů, ti nejúspěšnější budou na konci ocenění věcnými cenami od firmy OLIVER! Každý si pro Vás také připravil jednu výzvu, kterou si můžete zkusit a poslat nám, jak Vám to jde.

Vše o extralize ZDE

Petra Maixnerová, 15 let, Badminton Rychnov nad Kněžnou (hostování) 

První hráčkou je Petra Maixnerová. Tato patnáctiletá badmintonistka z klubu Badminton Rychnov nad Kněžnou hraje za náš klub již druhým rokem. Je členkou reprezentačního výběru v kategorii U17 a na českém žebříčku ji patří první místo ve dvouhře a v evropské žebříčku U17 ji aktuálně patří 22. místo ve dvouhře. Na svém kontě má titul mistryně ČR ve dvouhře U15 a také dvě singlové medaile z evropského okruhu U17, když vyhrála Zagreb U17 Open 2019 a druhá byla v letošním roce na OLIVER Czech U17 International. Při svém mládí se už prosazuje i na domácí dospělé scéně, kde si společně s Jaromírem Janáčkem vybojovali druhé místo na celostátním turnaji dospělých v Benátkách nad Jizerou

1/ Jaký byl tvůj vrchol v turnajovém plánu toto období, i s výhledem do konce roku? 

Jedním z vrcholů bylo Czech U17 v Českém Krumlově a mělo by být MČR U17 a případně MČR U19. a samozřejmě všechna podzimní extraligová utkání, kde je jiná atmosféra, než na individuálních turnajích a mě v nich čekají vždy hodně těžké zápasy. Samozřejmě ideálně s diváky, protože v Českém Krumlově jich chodí hodně a umí parádně fandit.

2/ Jaký by byl v tomto období tvůj normální týdenní tréninkový program?

Badmintonové tréninky ve dnech PO, ÚT, ST a PÁ, kondiční PO, ČT. Víkendy turnaje nebo atletická příprava.

3/ Jaký je tvůj aktuální tréninkový program?

Mám tréninkový plán pouze od kondičního trenéra, takže se věnuji hlavně fyzické přípravě a badminton pouze v garáži nebo pokud je venku hezky, tak na zahradě.

4/ Je něco zásadního, v čem chceš využít tento stav a na co nemáš normálně v tréninku tolik času? Hlavně na kondici a angličtinu.

5/ Jak to zvládáš ve škole?

Distanční výuka je v pohodě, ale asi se toho dlouho moc nenaučíme...

6/ Nějaký vzkaz na závěr?

Abychom mohli co nejdříve zpátky na kurty a samozřejmě všem pevné zdraví!            

Soutěžní otázky:         

  1. Kdo vyhrál singly na letošním Danisa Denmark Open?          
  2. Který trenér oslavil během OLIVER Czech U17 International šedesáté narozeniny v Českém Krumlově?
  3. Kdo mu při této příležitosti zazpíval?

Video výzva

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio