Domů > Aktuality

25.3.18 - JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ SE VYDAŘILO

Jarní soustředění se vydařilo a zúčastnilo se ho 23 juniorů, žáků a přípravek našeho klubu.

V první části byli hráči vedeni trenéry Radkem Votavou a Petrem Jurným, kterým pomáhali extraligový hráči našeho klubu a od středy Jiřím Frendlem a Ivem Černým.

Na pořadu byly hlavně základní herní varianty s důrazem na vlastní taktické rozvíjení výměn. Pak bylo třeba trochu „oprášit“ kondici kruhovými vytrvalostně - silovými tréninky.

Pracovalo se ve třech výkonnostních skupinách, ale na každém tréninku byl prostor propojit všechny hráče a hráčky ve společná cvičení.

Každý den byl uspořádán třífázově, dvakrát byla součástí tréninku regenerace v bazénu a ve středu po obědě odpočinková fáze na bowlingu, kterou pro nás připravil v ten den čerstvý pětasedmdesátník, ale hlavně zakladatel klubu, dlouholetý předseda a stále aktivní trenér mládeže Jiří Frendl.

 Jirko, i touto cestou ti přejeme pevné zdraví, hodně elánu a radostí z toho, co děláš!

Připojujeme krátké hodnocení účastníků:V termínu 12. - 16. 3. proběhlo jarní klubové soustředění. První tři dny jsme věnovali přesunu ze zadní části kurtu na předek, hlavně jsme se věnovali backhandovému rohu. Ve čtvrtek jsme se soustředili na základy, například pohyb po kurtu a technika úderu, jelikož opakování je matka moudrosti (a tedy i badmintonu) . V pátek, tedy poslední den soustředění, jsme se soustředili na taktiku čtyřhry. Myslím, že soustředění bylo povedené a všichni jsme se zlepšili v základních věcech, jako je udržení míče ve hře a pochopili základy složitějších mechanik badmintonu. Soustředění bylo super!“

Radek Votava dodává: “S hráči jsem pracoval společně s Petrem Jurným a za vydané pomoci Tomáše Švejdy, Sabiny Milové a dalších starších hráčů od pondělí do středy. Hlavní zaměření bylo na práci v zadním bekhendovém rohu s přechodem do celého kurtu, zejména pak do přední části a na práci s raketou při vrchním úderu a hře okolo těla. V odpolední části byl vždy prostor na hraní tréninkových zápasů. Ve druhé polovině soustředění se dostalo více na kombinace a taktická cvičení, u kterých je vidět, co hráčům chybí. Byl to týden velice dobrých tréninkových jednotek, plný zábavy a her. Z přístupu hráčů mám velkou radost a děkuji jim. Každým tréninkem se zlepšovala jejich pozornost a spolupráce a to se výrazně projevilo při samotné práci na kurtu.“

Program soustředění:

 • 8:00 - 10:30 - trénink
 • 10:30 - 11:00 – svačina
 • 11:00 - 12:00 - trénink
 • 12:00 - oběd
 • 12:15 - 13:30 - pauza na hale
 • 13:30 - 15:30 - trénink, 2x plavecký bazén (úterý a čtvrtek)
 • 15:30 - 16:00 - odchod z haly
 • 16:00 - 17:30 - úterý a čtvrtek – možnost hraní s rodiči

Tréninková skupina: Fuciman Patrik, Hálková Nela, Neubauerová Klára (obě Sokol ČB), Fošum Josef (Sokol Křemže), Hulcová Viktorie, Hulcová Jolana, Puffr Matyáš, Fišerová Eva, Krištofová   Bára, Čudková Sabina, Kintzlová Sofie, Martinovský           Petr, Kuzdas Radovan, Hudečková Kateřina, Hudečková Anna, Mikešová Eliška, Šváb David, Jurný Petr, Prokopová René, Jelínek Jaroslav, Kuzdas Kristián, Ječmínek Adam, Tancer Robin

... více o soustředění ...

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio