Domů > Aktuality

29.3.19 – FZ FORZA CZECH U17 INTERNATIONAL FOR THE THIRD TIME!

Po uzávěrce přihlášek a rozlosování jsme moc rádi, že se do českokrumlovské sportovní haly sjedou špičkoví hráči z nejrůznějších koutů Evropy. Obdrželi jsme celkově přes 200 přihlášených hráčů a hráček ze 17 zemí.

Na třetím ročníku FZ FORZA Czech U17 International, který se odehraje 4. – 6. dubna 2019, budeme pozorně sledovat výkony nejenom nejlepších hráčů z Arménie, Rakouska, Chorvatska, Anglie, Estonska, Francie, Německa, Maďarska, Izraele, Lotyšska, Polska, Ruska, Slovenska, Španělska, Švédska a Turecka, ale i domácí špičky. Na turnaji bude startovat nejlepších 64 juniorek a juniorů (přihlásilo se 114 juniorů a 85 juniorek), 32 párů ve čtyřhře juniorek a juniorů (přihlásilo se 46 párů u juniorů a 34 párů u juniorek) a 48 párů ve smíšené čtyřhře (přihlásilo se 69 párů). 

Mezi přihlášenými je první hráč Evropského žebříčku, Jihočech - hráč Sokola České Budějovice, Jan Janoštík. Ve dvouhře juniorů jsou z první desítky Kilian Maurer (5. místo) a Kian-Yu Oei (7. místo) z Německa Rus Igor Pushkarev, který je průběžně na 8. místě.

Nejvýše postavenou hráčku Evropského žebříčku je na turnaji v Č. Krumlově Mariia Golubeva z Ruska, která je druhá, dále 4. Joanna Podedworny z Polska, 9. Petra Meszaros z Maďarska a 12. Catlyn Kruss z Estonska. Z českých hráček je nejvýše v žebříčku na 14. místě Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

V párových disciplínách se v tomto věku hráči různě pro turnaje různě skládají. Ve čtyřhře juniorů je 8. nasazený pár David Smutný / Dominik Kopřiva, ve čtyřhře juniorek jsou třetí nasazené Ema Staňková s Marií Růžičkovou a ve smíšené čtyřhře jsou párem číslo dvě Jan Janoštík s Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

Reprezentační výběr České republiky této věkové kategorie povede na turnaji člen našeho klubu a bývalý úspěšný reprezentant České republiky Pavel Florián – asistent trenéra juniorské reprezentace U17, který je zároveň Vedoucí sportovního úseku / Projektový manažer Českého badmintonového svazu.

Turnaje se zúčastní i naši hráči Adam Ječmínek, Linda Šmikmátorová a Bára Kortusová.

Při turnaji proběhne také školení rozhodčích, a to Tomáše Švejdy, v 17ti letech úspěšného reprezentanta dospělých, který si v roce 2017 a 2018 na tomto turnaji vybojoval celkem 4 medaile, z toho 2 zlata, Adama Ječmínka, Terezy Bouberlové ze Sokola Vodňany a pana Romana Dvořáka ze Sokola České Budějovice.

Přibližme si významnou akci na půdě města Český Krumlov s ředitelem turnaje Radkem Votavou. 

Jak jste spokojený s účastí a co vás všechno čeká do zahájení turnaje:Skvělá účast a zároveň hodně práce. Účast je popsaná podrobněji výše. Nejvíce práce bude těsně před turnajem a při turnaji samotném. Za tři dny odehrajeme na 5 mobilních kurtech Pro Court 235 zápasů, které budou rozhodovat certifikovaní rozhodčí, odměníme v každé disciplíně 4 nejlepší hráče či páry cenami v hodnotě 30000 Kč. Každý účastník si odveze velice pěkný dárek. Všechny tři dny budeme všechny kurty streamovat, a jako pořadatel zajišťujeme také badmintonové míče na všechny zápasy. Během turnaje se v hale bude pohybovat přes 20 pořadatelů, kteří začnou halu připravovat v úterý večer a předpokládaný konec (uklizeno) bude v sobotu v 16:00 hodin. Poté pořadatelsky společně zakončíme turnaj na bowlingu. Ale je spousta práce, která takto vidět není. Hanka Milisová se stará o to, aby se každý do Krumlova dostal a měl kde bydlet, odpovídá na všetečné otázky a snaží se být vše nápomocná. Já se věnuji poslední měsíce turnaji každý den chvilku. Třeba včera jsem měl schůzku s Hankou a řešila se doprava z letiště a na letiště a kontrolovalo ubytování. U dvou velkých výprav máme ještě pár věcí nejasných. Dnes jsem si domluvil schůzku s jedním ze sponzorů turnaje a pracuji na propagaci. Na turnaj padne jeden víkendový den společně s Mirkem Janáčkem a Tomášem Švejdou. Oba se starají o propagaci na internetu. A tak by se dalo pokračovat skoro do nekonečna.

Představte nám pořadatelský tým?Vrchním rozhodčím je pan Jan Kolář, který bude mít k ruce 12 certifikovaných rozhodčích. Akreditaci, ubytování a vše spojené s komunikací s účastníky má na starost Hanka Milisová a Jaromír Janáček. Tomáš Švejda má na starost celou halu včetně rozvržení, kde co bude a zajištění dostatek lidí na stavění a úklid. Karel Kotyza pomáhá s propagací, focením. Plakát se mu moc povedl. Lenka Soběslavská a Sabina Milová mají na starost halu a občerstvení. Na přípravě významně spolupracuje pan Jan Mikulka, který zastupuje hlavního partnera turnaje, dále Petr Jurný, který zajištuje ceny a další lidé z řad našich hráčů a hráček, kteří budou pomáhat přímo v hale. Součástí pořadatelského týmu je turnajový zdravotník, kterého zajišťujeme přes Červený kříž a také JAZA STREAM. Všechno to jsou zkušení lidé i zkušení pořadatelé a pro mě je radost s nimi spolupracovat. Jak se říká, více hlav, více rozumu a pro mě i více klidu“.

Klub pořádá tento turnaj již potřetí. Začíná tu další tradice? A kde vůbec vznikla myšlenka takovýto turnaj do Českého Krumlova přivést? Uvidíme, zda se nám podaří udržet tradici, ale je to náš cíl. Turnaj organizujeme v Českém Krumlově potřetí. Poprvé to bylo na podzim roku 2017, podruhé v dubnu 2018. Nyní již máme na Badminton Europe zažádáno o stejný termín na roky 2020 a 2021. Věříme, že se tento turnaj přidá k již tradičním turnajům, které náš klub pořádá, jako je třeba 34. ročník mezinárodního turnaje družstev kategorie U15 – FZ FORZA CUP U15 a mnoho dalších (odkaz na náš web, kde akce máme). Letos třeba i na podzim mistrovství České republiky věkové kategorie U13. Ale nejde jenom o turnajovou tradici, ale určitou pořadatelskou činnost a prestiž. Většina, co se okolo turnaje a klubu pohybujeme, zažila v mládí podobné aktivity od Jirky Frendla nebo Pavla Turka a my se v to snažíme pokračovat. I to je tradice a prestiž. Takový impuls přišel, když začal na turnaje U17 jezdit Tomáš Švejda, tak jsem si často postěžoval, že turnaje nemají úroveň, že zázemí pro hráče je podprůměrné, nejsou rozhodčí atd. A odpovědí mi bylo, nestěžuj si, ale ukaž, jak se to má dělat. To mi říkal Pavel Florián, který v té době pracoval pro BE. A tak jsme se v klubu dohodli, že do toho jdeme. A přišel první ročník. Moc si vážím všech, kteří do toho šli a odvedli a dovádějí opravdu velký kus práce. Díky nim jsem měl šanci myšlenky v hlavě realizovat a díky jejich práci vznikl parádní turnaj se skvělou účastí skoro 20 zemí z celé Evropy. To je hezké ne? Aby tradice pokračovala, bude potřeba pořadatelský tým doplnit a třeba někdy i obměnit. Klidně to berte jako výzvu a přijměte, že to je náš turnaj, že to je klubová záležitost. Práce je hodně a každá pomoc je vítána.

Někdy to zní jako fráze, ale každá taková akce nejde dělat bez sponzorů a partnerů, bez jejich finanční pomoci. Je to tak. Mnohdy se to bere jako samozřejmost! Základní jistotou naší činnosti je podpora města Český Krumlov. Bez té si neumím představit vůbec fungování klubu jako takového. Díky ní můžeme trénovat a organizovat pro hráče výjezdy na turnaje atd. Že je tento turnaj mimořádný podtrhuje i fakt, že nad turnajem převzal záštitu s finanční podporou starosta města Český Krumlov pan Dalibor Carda, který se osobně zúčastní slavnostního zahájení, které proběhne ve čtvrtek 4. 4. 2019 v 9:00 hodin. To je pro nás velká odměna a zároveň je to hodně zavazující. Věříme, že stejně jako v roce 2018 bude partnerem turnaje i Jihočeský kraj, kde máme podaný grant na tento turnaj. Ale to budeme vědět až na přelomu května a června. Tak nám držte palce! Členem organizačního výboru jen pan Jan Mikulka, který zastupuje firmu FZ FORZA Česká republika, která je naším klubovým partnerem a pro turnaj sponzorsky zajistí míče a další věci pro výzdobu haly. Velkým partnerem je Český badmintonový svaz, který významně pomáhá zajistit včetně financí rozhodčí a finančně přispívá i na streamování. To je velká pomoc a obě činnosti dávají turnaji určitě velký level. Ceny do turnaje zajistil Petr Jurný. Budou stejně jako v roce 2018 od firmy Berner. Tradičním sponzorem tohoto turnaje je Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici v čele s panem Janem Gušlem, díky které můžeme zajistit pitný režim všem hráčům a hráčkám, příjemné prostředí trenérům přímo v hale (káva, čaj, nějaká sladkost a pití), také všem rozhodčím. Právě na trenéry a rozhodčí se společensky často hodně zapomíná! Historicky VIP partnerem klubu je pan Jaroslav Balcara jeho firma Balcar spol. s r.o.Tato spolupráce nemá prakticky obdoby. Konkrétně pro turnaj to je financování dárků pro všechny účastníky, tím je kalendář města Český Krumlov. Ale stejně je potřeba vnímat všechny klubové partnery! Všem patří velké díky!“

Něco závěrem? „Omlouvám se, že to je tak dlouhé. Ale ti všichni lidé a turnaj jako takový si zaslouží své představení a velké poděkování. Rád bych pozval co nejširší veřejnost, přijďte se podívat na skvělý sport, stačí na chvilku. Pro nás to bude poděkování za naši snahu. A naše členy z řad badmintonu, pro vás to platí také (smajlík).

Program:

 • Čtvrtek 4. 4. 2019– 9:00 – slavnostní zahájení
 • Čtvrtek 4. 4. 2019– 9:15 – 20:00 hodin
 • Pátek 5. 4. 2019– 9:00 – 20:00 hodin
 • Sobota 6. 4. 2019– 9:00 hodin semifinále jednotlivých disciplín
 • Sobota 6. 4. 2019– 12:00 hodin finále jednotlivých disciplín

Těšíme se na Vás,

Organizační tým SKB Český Krumlov

... vše o turnaji ...


We are very happy that top players from different corners of Europe will come to Český Krumlov. In total 200 players from 17 countries is enter to the tournament.

The third FZ FORZA Czech U17 International will take place from 4th to 6th April 2019. We are looking forward to watch not only the players from Armenia, Austria, Croatia, England, Estonia, France, Germany, Hungary, Israel, Latvia, Poland, Russia, Slovakia, Spain, Sweden and Turkey, but mainly the Czech players. At the tournament will start the best 64 boys and girls in singles (114 boys and 85 girls entered), 32 pairs in men’s doubles and women’s doubles (46 pairs of boys and 34 pairs of girls entered) and 48 pairs of mixed doubles (69 pairs entered).

Among the entered players is the first player of the U17 European Ranking, South Bohemian from club Sokol České Budějovice, Jan Janoštík. From top ten in singles will be there Germans Kilian Maurer (5th) and Kian-Yu Oei (7th)  a Russian Igor Pushkarev, who is in 8th place.

The highest ranked girl of the U17 European Ranking in our tournament is Russian Maria Golubeva, currently ranked second. The 4th is Polish Joanna Podedworny, the 9th is Hungarian Petra Meszaros and 12th is Estonian Catlyn Kruss. Next one is Tallulah Sharleen Van Coppenolle, she’s the highest of the Czech players, in 14th place.

In doubles players are composed differently at this age. David Smutný / Dominik Kopřiva are the 8th seeded pair in men’s doubles, Ema Staňková with Marie Růžičková is third seeded in women’s doubles and Jan Janoštík with Tallulah Sharleen Van Coppenolle are number two in mixed doubles.

The Czech national team of this age category will be led by a member of our club and former successful player of the Czech Republic Pavel Florián - assistant coach of the U17 national team, who is also Head of the sports section / Project manager of the Czech Badminton Association.

Our club players Adam Ječmínek, Linda Šmikmátorová and Bára Kortusová will also participate at the tournament.

During the tournament, there will also be exam of referees – Tomáš Švejda, at the age of 17 is a successful senior player, who won four medals in this tournament in 2017 and 2018 (including 2 gold medals), Adam Ječmínek, Tereza Bouberlová from club Sokol Vodňany and Mr. Roman Dvořák from club Sokol České Budějovice.

Let's take a look at the important event in Český Krumlov with the director of the tournament Radek Votava.

How satisfied are you with participation and what is waiting for you before the start of the tournament? “Great participation and a lot of work too. Participation is described in more details above. Most work will be just a few days before the tournament and during the tournament itself. In three days we will play 235 matches on 5 mobile courts „Pro Court“, which will be decided by certified umpires, we will reward 4 best players or pairs in each discipline with prizes of 30000 CZK. Every participant will take a very nice gift. All three days we will stream every court, and as the organizer we also provide badminton shuttle for matches. During the tournament, there will be over 20 organizers in the hall, who will start preparing the hall on Tuesday evening and the expected end will be at 16:00 on Saturday. Then we will finish the tournament together with dinner and bowling. But there is a lot of work that can’t be seen in this way. Hanka Milisová takes care that everyone gets to Český Krumlov and has a place to live, answers questions and tries to be helpful. I do the last month every day for a tournament for a while. For example, yesterday I had a meeting with Hanka and we were discussing about transport from the airport and to the airport and we checked the accommodation. We have a few more unclear things about two big groups. Today I agreed a meeting with one of the tournament sponsors and I am working on promotion. One weekend day with Míra Janáček and Tomáš Švejda we will also work on the tournament. Both care about promoting on the internet, especially on social pages. And we could continue like this…"

Can you introduce the organizing team to us? “The main referee is Mr. Jan Kolář, who will have 12 certified umpires. Hanka Milisová and Jaromír Janáček are in charge of the accreditation, accommodation and everything connected with communication with the participants. Tomáš Švejda is in charge of the venue, including deployment, where everything will be and provide enough people to hall preparations. Karel Kotyza helps with promotion and photography. The tournament poster is very nice! Lenka Soběslavská and Sabina Milová are in charge of the hall and refreshments. Mr. Jan Mikulka, who represents the main partner of the tournament, and Petr Jurný, who provides prizes and other people from our players, who will help during a hall preparations. The organizing team includes a tournament doctor, which we provide through the „Červený kříž“, and JAZA STREAM. They are all experienced people and experienced organizers and it is a pleasure for me to cooperate with them. As the saying goes, more heads, more reason and more calm for me."

The club has held this tournament for the third time. Is there another tradition? And where was the idea of bringing tournament to Český Krumlov? "We'll see if we can keep the tradition, but it's our main goal. We organize the tournament in Český Krumlov for the third time - for the first time in autumn 2017, the second time in April 2018. Now we have applied for the same term with Badminton Europe for the years 2020 and 2021. We believe that this tournament will be added to the traditional tournaments organized by our club, same as 34th international tournament of U15  - FZ FORZA CUP U15 and many others. This year will be the Czech National Championships U13 in the autumn. But it is not just a tournament tradition, but some organizing activity and prestige. Most of the things we do around the tournament and club have experienced similar activities from Jirka Frendl or Pavel Turek in our youth, and we're trying to continue. This is also tradition and prestige. Such an impulse came when Tomáš Švejda started on the tour of U17 circuit tournaments, so I often complained that the tournaments didn‘t have the level that the background for the players was below average, they were not referees, etc. And the answer was, don‘t complain, but show how it is doing. That was what Pavel Florián said, who was working for BE at the time. So we agreed at the club to do it. And the first year came. I really appreciate everyone who went into it, they did and still doing a great job. Thanks to them I had a chance to realize the thoughts in my head and thanks to their work a great tournament was created with a great participation of almost 20 countries from all corners of Europe. That's nice, right? In order to continue the tradition, the organizing team will need to be supplemented and sometimes changed. Take it as a challenge and accept that it's our tournament, it's club thing. There is a lot of work and every help is welcome!"

Sometimes it sounds like a phrase, but every event can‘t be done without sponsors and partners without their financial help. "Exactly! It is often taken for granted! The basic certainty of our activities is the support of the town of Český Krumlov. Without it, I can't imagine the working of the club as such. Thanks to it, we can train and organize tournaments for players, etc. The fact that this tournament is special is underlined by that the Mayor of the town of Český Krumlov Mr. Dalibor Carda took over a patronage with financial support. He will personally attend the opening ceremony on Thursday 4.4. 2019 at 9:00 am. This is a great reward for us and at the same time it is very binding. We believe that, as in 2018, the South Bohemian Region will be a partner of the tournament, where we have a grant for this tournament. But we will know that at the turn of May and June. So keep your fingers crossed! Jan Mikulka, who represents FZ FORZA Czech Republic, is our member of the organizing committee. FZ FORZA is our club sponsor, who secures shuttles and other things to decorate the hall. A big partner is also the Czech badminton association, which significantly helps to ensure the finances of the referee and financially contributes to streaming. This is a big help and both activities are definitely a big level for the tournament. Prizes for the tournament were provided by Petr Jurný. They will be the same as in 2018 by Berner company. The traditional sponsor of this tournament is Jednota team in Kaplice headed by Mr. Jan Gušl, thanks to which we can provide a drinking for all players, pleasant environment for coaches right in the hall (coffee, tea, some sweetness and drink), also to all judges. It is often that the coaches and the referees are forgotten a lot! The VIP partner of the club is Mr. Jaroslav Balcar and his company Balcar spol. s r.o.This is very exceptional cooperation. Specifically, for the tournament it is the financing of gifts for all participants – nice calendar of the Český Krumlov. But it is still necessary don’t forget for all club partners! Thanks to everyone!”

Something in the end? “I'm sorry that it's so long. But all the people and the tournament deserves its presentation and big thanks from our club. I would like to invite the all possible public, come to see a great sport, just for a moment. For us, it will be big thank you for our efforts. And our badminton members, this is also for you!”

Schedule:

 • Thursday 4. 4. 2019: 9 a.m – 8 p.m. (9 a.m. is the opening ceremony)
 • Friday 5. 4. 2019: 9 a.m – 8 p.m.
 • Saturday 6. 4. 2019:  9 a.m semifinals in all disciplines
 • Saturday 6. 4. 2019: 12:00 p.m. finals in all disciplines 

We are looking forward to you,

Organizational team of SKB Český Krumlov

... more about the tournament ...

 

 

 

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio