Domů > Aktuality

29.4.19 - 31. REGIONÁLNÍ VÝBĚRY U13 – 1. MÍSTO PRO JIHOČECHY

Ve dnech 27. - 28. dubna se v českokrumlovské hale odehrál 31. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár – turnaj regionálních výběrů kategorie U13.

Tradiční turnaj přilákal do Českého Krumlova kompletní republikovou špičku. Ve dvou dnech tak bojovalo o „Českokrumlovský putovní pohár“ celkem devět krajských výběrů. K vidění byl kvalitní badminton, vždyť do Krumlova dorazila kompletní republiková špička.

Celkem se v Českém Krumlově odehrálo na badmintonových mobilních kurtech 19 utkání, to je 133 zápasů, na které bylo potřeba 114 péřových míčků OLIVER APEX 100.

Z prvenství se zcela zaslouženě radovalo družstvo Jižní Čechy „A“, které ve finále přehrálo výběr Prahy 5-2. Jihočeské družstvo se opíralo po oba dny o výkony Jakuba Bouberleho a Barbory Bouberlové z TJ Sokol Vodňany a čtyři naděje našeho klubu Elišku Mikešovou, Evu Fišerovou, Petra Jurného a Dennise Pražáka. Jihočeši vedení Lindou Janoštíkovou nejprve porazili v základní skupině „B“ 4-3 Střední Čechy 5-2 Východní Čechy a v semifinále Severní Čechy 5-2.

• Mikešová / Fišerová – Osičková / Maixnerová 23/25, 21/17, 21/14

Třetí místo si vybojoval výběr Severní Čechy, který v utkání o 3. místo porazil Jižní Moravu 5-2.

• Fliglová / Hanzlová – Chocholoušková / Burdová 21/14, 21/17

Páté místo si vybojoval výběr Severní Morava, který v utkání o 5.místo porazil Střední Čechy 4-3.

• Skrčená / Čiháková – Czajová / Holá 14/21, 21/17, 14/21

Západní Čechy, Východní Čechy a Jižní Čechy „B“, třetí týmy ze základních skupin, bojovaly ve vzájemných utkáních o celkové 7. – 9. místo.

7. místo si vybojoval výběr Východní Čechy, který porazil celkově 8. výběr Jižní Čechy „B“ 4-3 a celkově 9. výběr Západní Čechy 6-1. Jižní Čechy „B“ porazil 7-0 Západní Čechy.

• Kubáková / Reitingerová – Šatfflová / Fenclová 21/14, 21/15

Jihočeský výběr „B“ odehrál velice dobrý turnaj. Opíral se výkony hráčů Sokola Křemže Marka Pavliše a Stely Reitingerové, Sokola České Budějovice Barbory Kubákové a Tobiáše Zubra a hráč Matyáše Puffra a Denisy Půlpánové. Družstvo v turnaji vedl Roman Janoštík.

Radek Votava k průběhu turnaje dodává: “Chtěl bych všem poděkovat za velice vstřícný a lidský přístup ke všem záležitostem, které nás (účastníky a organizátory) společně na turnaji vždy čekají. Vyzdvihnul bych i práci pořadatelského týmu, který se snažil připravit turnaj v maximální kvalitě. Jako hlava našeho klubu a tohoto turnaje jsem měl z celé akce opravdu dobrý pocit. Jaromír Janáček, Tomáš Švejda a Hanka Milisová jsou velice zkušení a já jsme přesvědčený, že je moc dobře, že právě tito zkušení hráči turnaj nadějí dokáží odřídit. Velkou měrou také Dennis Pražák, který kromě hraní pomáhal s průběhem turnaje. K vidění byl rozhodně jak špičkový badminton této věkové kategorie, tak i spousta emocí. Musím ale konstatovat, že jsou mezi hráči velké výkonnostní rozdíly. Jednak to je tím, že je někdo v tomto věku prostě větší, ale v mnoha případech jde o velké rozdíly v technických dovednostech. Velkou radost mám z výkonu obou výběrů naší oblasti a nebudu zastírat, že mám radost z našich nadějí. Jak Jihočeských tak klubových. Celkové prvenství výběru naší oblasti je třešničkou na dortu. Poslední výhru vybojoval výběr naší oblasti v roce 2014. Krumlovské děti připravuje Jiří Frendl. Pořád se zlepšují. Samozřejmě to není jenom jeho práce, ale dalších trenérů – pomocníků i straších hráčů okolo. Ale náplň tréninků a nejvíce času s hráči tráví Jirka. Společně s Jirkou vedeme soustředění oblastní talentované přípravy. Ta probíhá díky výborné činnosti Jihočeského badmintonového svazu a podpoře Jihočeského kraje. Další článek nad tím jsou tréninky regionálního centra, které podporuje Český badmintonový svaz. Tyto tréninky jsou už pro hráče U15 a starší a probíhají také v Českém Krumlově pod vedením stejných trenérů, jako je to u mladších. Je to systém a hlavně hodně práce. I z těchto důvodů je výhra na kontrolním turnaji kategorie U13 důležitá. Za pořadatelský tým především blahopřeji vítězům a týmům na druhém a třetím místě. Věřím, že si z Českého Krumlova odvážíte převážně pěkné zážitky a že s většinou z vás se potkáme v Českém Krumlově na MČR této věkové kategorie, a to na konci roku 2019. Závěrem bych chtěl poděkovat všem klubovým partnerům v čele s městem Český Krumlov a firmou FZ FORZA Česká republika, která do turnaje dodala míčky OLIVER APEX 100“.