Domů > Aktuality

3.5.16 - 2.KOLO PŘÍPRAVEK - 57 NADĚJÍ V ČESKÉM KRUMLOVĚ

V sobotu 30. 4. jsme uspořádali 2. kolo letošního (opět třídílného) Seriálu turnajů přípravek. Druhého kola již 16. ročníku klání nejmenších badmintonistů se zúčastnilo celkem 57 dětí z České republiky a Slovenska. Naděje tu mělo zastoupeno celkem 10 klubů – TJ Sokol Vodňany, TJ Sokol České Budějovice, SK Dobrá Voda u ČB, TJ Plzeň Bílá Hora, TJ Sokol Štěpánovice, Sokol Metoer Praha - Radotín, Sokol Polabiny Pardubice, TJ Sokol Křemže, Bedminton Půchov a našeho klubu.

Turnaj se hrál jako obvykle švýcarským systémem na dva sety do 11 b., kdy za set vyhraný rozdílem 11:6 a vyšším má jeho vítěz 3 body. V případě výhry 11:7 a těsnější získává vítěz setu 2b. a ten, kdo prohrál, bod 1. Zápas tak může skončit jasnou výhrou jednoho z hráčů 6:0, ale třeba také 3:3. Výsledky jsou pak započítávány do celkového bodování.

Chlapci ročník 2008 a mladší

Prvenství z prvního kola s naprostou převahou potvrdil Martin Fiktus ze Sokola Štěpánovice, který oproti prvnímu kolu ztratil jeden bod s celkově druhým Filipem Titěrou (Sokol Meteor Praha – Radotín). Vzájemný zápas odehraný ve druhém kole zvládl Fiktus 11/9, 11/5. Třetí místo vybojoval Vítek Dolanský (SKB ČK), který tak potvrdil medailové umístění z kola prvního.

Dívky ročník 2008 a mladší

I u dívek má tato kategorie stejnou vítězku Elišku Mikešovou. Eliška musela tentokráte ale hodně bojovat a pořadí na prvních pěti místech bylo rozdílem vždy jednoho bodu. S celkovým počtem 20 bodů si tak upevnila průběžné první místo. Druhá v pořadí Denisa Půlpánová (SKB ČK - 19 bodů) s Mikešovou odehrála vyrovnaný zápas 8/11, 11/9. Třetí v této kategorii byla Markéta Horová (TJ Bílá Hora Plzeň), která se vybojovala bodů 18. S Mikešovou hrála 10/11, 11/7 a s Půlpánovou 11/10, 11/7

Chlapci ročník 2007

Třetí kategorie a opět stejný vítěz. Jan Duda z SK Dobrá Voda u ČB opět nezaváhal a všechny své soupeře porazil poměrně jednoznačně. Druhé místo si vybojoval Dominik Dušek z TJ Bílá Hora Plzeň, který v prvním kole nehrál.  S celkovým počtem 20 bodů zaostal za vítězem o 6 bodů. Třetí místo si vybojoval domácí Petr Jurný, který má stejný počet bodů jako druhý, ale horší poměru setů.

Dívky ročník 2007

Vítězka prvního kola Terezie Zavadilová tentokráte nenechala nikoho na pochybách a její vítězství bylo jednoznačné. Ztratila pouze jeden bod s celkově třetí domácí nadějí Kateřinou Berkovu (11/3, 11/10). Zavadilová si poradila i celkově s druhou hráčkou (22 bodů) Stellou Reitingerovou (TJ Sokol Křemže) 11/6, 11/6. Berková na třetím místě vybojovala bodů 20.

Chlapci ročník 2006

V nejstarší kategorii dokráčel pro druhé jasné vítězství domácí hráč Patrik Fucinam (30 bodů), který tentokráte neztratil ani jeden bod. Druhého Jakuba Bouberleho (TJ Sokol Vodňany – 22 bodů) porazil 11/5, 11/2 a třetího Maxima Podolku (Sokol ČB – 16 bodů) 11/4, 11/2.

Dívky ročník 2006

Jasnou vítězkou mezi nejstaršími dívkami se stala i Apolena Bártová (Sokol Polabiny Pardubice – 29 bodů), která s 29 body ztratila pouze jeden bod a to z celkově druhou Ellou Klačanskou (Bedminton Půchov – 19 bodů), kterou porazila 11/10, 11/3. Na třetím místě se stejným počtem 19 ti bodů skončila Anna Dušátková ze Sokola České Budějovice.

Jsme moc rádi, že i druhá část letošního Seriálu přilákala tolik hráčů a hráček a přivítat naše kamarády z Půchova, to byla doslova čest. Krumlovský turnaj má velkou tradici a první ročník byl daleko dříve, než začal velký badmintonový bum. Turnajová konkurence ale přibývá a haly, kde mají více kurtů, dávají daleko větší prostor pro pořádání těchto turnajů. Opravdu si vážíme všech účastníků, který do Českého Krumlova dorazí a na oplátku se jim snažíme připravit co nejlepší prostředí a kvalitní turnaj. Turnaj se povedl, kromě samotných zápasů dostali prostor i rodiče, kteří si se svými ratolestmi mohli navzájem zahrát, což naprostá většina z nich uvítala a v průběhu dne také využila. Věřím, že závěrečné třetí kolo, které se odehraje v sobotu 4. června, opět přiláká co nejvíce hráčů a hráček, kteří budou bojovat nejenom o výsledky ve třetím kole, ale v celém třídílném Seriálu. Ze třetí kola si odnese každý nějakou tu cenu. Tak neváhejte a 4. 6. v Českém Krumlově ahoj,“ říká hlavní organizátor sobotního turnaje Pavel Florián.