Domů > Aktuality

4.1.23 - VANESSA PRAŽÁKOVÁ NA VYHLÁŠENÍ JIHOČESKÉHO SPORTOVCE

V úterý 13. prosince se v kulturním domě Metropol uskutečnilo vyhlášení 58. ročníku populární ankety jihočeských novinářů a sportovních funkcionářů, na který byla pozvána i hráčka našeho klubu Vanessa Pražáková.

Vasessa byla za velkého potlesku oceněna společně s dalšími dvěma sportovci v kategorii tělesně postižených sportovců.

Výsledky 58. ročníku ankety Sportovec roku Jihočeského kraje

Tělesně postižení sportovci:

- Martin Biháry (Centrum zdravotně postižených JČ) - mistr světa a mistr České republiky zrakově postižených v benchpressu
- Martin Dvořák (VS Tábor) - bronzový na Velké ceně Maroka atletů v hodu diskem a český rekordman ve vrhu koulí 8,62
Vannesa Pražáková (SK Badminton Český Krumlov) - čtvrtfinalistka juniorského mistrovství Evropy neslyšících v badmintonu

Sportovec roku:

1. Lukáš PECH (lední hokej, Motor ČB)
2. Josef POLÁK (volejbal, Jihostroj ČB)
3. Iveta KOREŠOVÁ (házená, Sokol Písek)
4. Martina ŠÁCHOVÁ (karate, TJ Karate ČB)
5. Gloria MANUEL (atletika, VS Tábor)
6. Nikola KAPRÁLOVÁ (taekwon-do, Škola ITF Lišov)
7. Martin KRÁLIK (fotbal, Dynamo ČB)
8. Eliška PEKÁRKOVÁ (mažoretkový sport, Sokol Blatná)
9. Ondřej PECIVAL (veslování, VS Tábor)
10. Klára VAŇKOVÁ (kanoistika, VS Tábor)

Objev roku:

- Tomáš Brichta (volejbal, Jihostroj ČB)
- Ondřej Čoudek (fotbal, Dynamo ČB)
- Kateřina Švehlová (vodní slalom, SK Vodní slalom ČB)

Sportovní kolektivy:

1. HC Motor České Budějovice
2. VK Jihostroj České Budějovice
3. SK Dynamo České Budějovice

Do Síně slávy byl uveden volejbalista René Dvořák, jenž byl s Jihostrojem dvakrát mistrem ČR a čtyřikrát vítězem Českého poháru, jako trenér přidal dva tituly a tři vítězství v Českém poháru.

Zvláštní cenu obdržel dlouholetý motokrosový závodník Evžen Zadražil, jenž řadu let vede jihočeské motokrosové středisko a v roli manažera jeden z nejúspěšnějších českých týmů Motosport Chýnov.

Vanesse moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho sportu i českokrumlovského klubu!