Domů > Aktuality

6.11.16 - CZECH TALENT U11 - DRUŽSTVA, ČK

"Úspěšný turnaj v duchu příjemné atmosféry"

VÍTĚZNÝ POHÁR Z 11. ROČNÍKU CZECH BADMINTON TALENT 2016 PUTUJE DO PRAHY

Jedenáctý ročník turnaje BADMINTON CZECH TALENT se v sobotu konal v hale města Český Krumlov. Turnaj se těšil z bohaté účasti a to  celkově 50 přihlášených účastníků, z toho 28 kluků a 22 dívek. Turnaj byl rozdělen do dvou hracích dnů a to na turnaj družstvů a jednotlivců. Na start turnaje družstev se postavilo 8 týmů z různých částí České republiky reprezentující svůj kraj. Náš kraj reprezentovala dohromady tři družstva a to Jižní Čechy “A“, Jižní Čechy “B“ a výběr klubu SK Badminton Český Krumlov. Za náš klub nastoupili hráči pod taktovkou trenéra Jiřího Frendla ve složení: Petr Jurný, Denis Pražák, Michal Marťan, Eliška Mikešová, Kateřina Berková, Denisa Půlpánová. Družstvo “A“ hrálo v sestavě: Patrik Fuciman, Jakub Bouberle, Maxim Podolka, Nela Hálková, Barbora Bouberlová, Stela Reitingerová. A jihočeský “B“ tým tvořily hráči: Aleš Sochor, Martin Šustr, Jan Duda, Barbora Buchálková, Anna Dušátková, Terezie Zavadilová.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin. Losováním názvů klubů z rukou vrchního rozhodčího Jaromíra Janáčka utvořily skupinu A družstva: Výběr Východních Čech, Jižní Čechy“A“, Západní Čechy, SKB Český Krumlov. A tak zbývající týmy: Severomoravský kraj, Praha, Severní Čechy, Jižní Čechy“B“ utvořily skupinu B.

Ve skupině “A“ výhrál výběr Východních Čech. Bitva o druhé místo ve skupině se strhla mezi družstvami Jižní Čechy “A“ a Západní Čechy. Z tohoto souboje vzešel jako vítěz družstvo Jižní Čechy “A“, protože ztratilo o jeden set méně.

Mnohem dramatičtější to však bylo ve skupině “B“. Zvítězilo družstvo Severní Moravy, které uhrálo s družstvem Prahy shodně dvě vítězství 6-0 a vzájemnou remízu. O vítězství v této skupině tak rozhodlo pouze jenom skóre, kde severomoraváci uhráli o 50 bodů víc. A tak se potvrdilo, že v soutěži družstev se vyplatí bojovat doslova o každý bod. Třetí místo uhrál tým ze Severních Čech a čtvrté místo obsadilo jihočeské družstvo “B“.

Vítězové skupin se v semifinále utkali s týmem z protější skupiny, který skončil na druhém místě. Z postupu do finále se nakonec radovala Praha a Severomoravský kraj. Na trůn celostátního turnaje kategorie U11 tak nakonec zasedli po vítězství 4:2 hráči výběru Prahy ve složení: Adam Srnec, Tobiáš Lecian, Matěj Švarc, Barbora Bursová, Tereza Kratochvílová, Lucie Paterová.

V boji o bronz čelili domácí jihočeši “A“ výběru Jižních Čech. Z medailového pódia se nakonec po schodným výsledku jako ve finále těšili Východní Čechy.

Přestřelka o 5. místo mezi  Západem a Severem dopadla lépe pro Západ, který vyhrál 4:2.

O 7. místo se prali dva týmy a to Jižní Čechy “B“ a SKB Český Krumlov. V tomto utkání nakonec vítězství vybojovali Jižní Čechy “B“ poměrem 5-1.

Pro mnohé z hráčů byl celostátní turnaj novinkou a možností vyzkoušet si plnohodnotný zápas na dva vítězné sety do 21 bodů. Diváci oceňovali především neutuchající bojovný přístup všech mladých závodníků a hlavně ještě z nich čišelo, jak je to baví! Snad lze vyzvednout dominantní postavení domácího Patrika Fucimana, šestou hráčku celostátního řebříčku Kateřinu Osladilovou z Klimkovic a Natálii Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou.

Ve jménu klubu SKB Český Krumlov gratulujeme Pražskému týmu k celkovému vítězství v 11. ročníku celostátního turnaje CZECH BADMINTON TALENT U11. Zvláště děkujeme našim jihočeským hráčům za jejich přístup a bojovný výkon, rozhodčím za obětovanej čas a sponzorům FZ FORZA Česká republika, Město Český Krumlov. Věříme, že se všem účastníkům turnaj líbil a doufáme že se s nimi budeme setkávat i ve starších kategoriích!