Domů > Aktuality

6.6.18 – MIKEŠOVÁ, PUFFR, JURNÁ, PRAŽÁKOVÁ A ŠVÁB JASNĚ OVLÁDLI PŘÍPRAVKY

V neděli 2. června se v hale v Českém Krumlově uskutečnilo třetí a zároveň závěrečné kolo FZ FORZA Seriálu turnajů přípravek, ve kterém více než čtyřicítka dětí bojovala o co nejlepší umístění nejenom ve třetím kole, ale i o celkové pořadí tradičního klání nejmladších badmintonistů. Pro ty nejlepší byly připraveny medaile, poháry, diplomy a pro všechny také věcné ceny.

V nejmladší kategorii, ročník 2010 a mladší, si prvenství vybojovala Ellen Jurná, která skončila ve třetím kole za René Prokopovou na druhém místě, ale celkově jí to stačilo na prvenství. Třetí místo patří Dominice Vlachové. U chlapců byl ve třetím kole nejvýše Štěpán Sýkora na 6. místě a hned za ním Jakub Cvach. V celkovém pořadí byl 5. Štěpán Sýkora, 6. René Neubauer a 9. Jakub Cvach.

V kategorii 2009 si prvenstvím ve třetím pojistil celkové prvenství po třech kolech Matyáš Puffr. Stejně tomu je i u dívek, kde ve třetím kole zvítězila Vanessa Pražáková a tím si pojistila i celkové vítězství v Seriálu přípravek. V celkovém pořadí po třech kolech se naše děvčata výsledkově seřadila takto: 1. Vanessa Pražáková, 2. Karolína Krupczová, 3. Anežka Doubravská, 6. Sofie Kintzlová, Alžběta Marešová.

V kategorii 2008 mezi děvčaty potvrdila Eliška Mikešová svou převanu a zvítězila jak ve třetím kole, tak i celkově. V celkovém pořadí se výsledkově naše děvčata seřadila takto: 1. Eliška Mikešová, 3. Tereza Pavlyková, 7. Kateřina Sýkorová, 8. Denisa Půlpánová, 11. Laura Hamplová, 12. Linda Jílková. Klukům dominoval David Šváb, který si ve třetím kole vybojoval druhé místo, ale celkově zvítězil. Pořadí našich po třech kolech je následující 1. David Šváb, 6. Damián Tesař, 10. Václav Cvach

Letošní ročník, který byl již šestnáctým, doznal velkých změn. Náš klub přijal za svou koncepci Minibadmintonu, takže se turnaj oblékl do nového „hávu“! Změny spočívají v tom, že přípravky hrají na síti snížené o 25 cm a ročníky 2009 a mladší na půl kurtu s konečnou deblovou lajnou. Minibadminton umožňuje mladým hráčů se plně zapojit do hry, aniž by měli handicap z vysoké sítě. Nutí je to k rychlé a útočné hře se správným držením rakety a k rychlému pohybu, což je základem badmintonu. Všechny tři kola toto vše potvrdila, hra byla ze strany začínajících badmintonistů daleko pestřejší, míček létal přes síť vícekrát a děti to daleko více bavilo. Nový koncept se nám moc líbil.

Děkujeme Českému badmintonovému svazu za zařazení mezi turnaje, který finančně podpořil a firmě FZ FORZA České republika, která nám pro děti věnovala badmintonové péřové míče VIP.

Poděkování patří všem pořadatelům v čele s Ivou Janáčkovou.

Nejenom medailistům, ale všem našim dětem k výsledkům moc gratulujeme a držíme palce v dalších turnajích!!