Domů > Aktuality

8.11.16 - CZECH TALENT U11 - POVEDENÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ

Kateřina Osladilová a Daniel Ickert vítězové CBT 2016

O tomto víkendu se v Českém Krumlově odehrál 11. ročník celostátního turnaje U11 s názvem Czech Badminton Talent. Po sobotní soutěži družstev, kterou ovládlo družstvo z Prahy, byl v neděli na program turnaj dvouher. Do té se nakonec přihlásilo 20 chlapců a 19 dívek. Hrálo se tzv. švýcarským systémem, díky kterému každý z hráčů sehrál stejný počet zápasů. Ty se hrály na dva sety do 11 b. Při výhře 11:6, 11:5 či vyšší získal vítěz setu 3 body a poražený žádný bod. Pokud však byl rozdíl ve skóre nižší, tj. 11:7, 11:8 atd., pak poražený získal 1 body a vítěz setu tentokrát pouze 2 body. Zápasy na dva sety tak mohly končit výsledkem 6:0 na body, ale třeba také 5:1, 4:2 nebo 3:3. Celkově se odehrálo 6 kol.

A jak to nakonec dopadlo? Ve dvouhře dívek se nejvíce prosadila velká favoritka Kateřina Osladilová z TJ Sokol Klimkovice s 33 body. Její představení na turnaji bylo velmi jednoznačné. Prokázala, že byla z dívek na turnaji nejlepší a že drží 6. místo celostátního žebříčku.

Druhé místo si nakonec odvezla Apolena Bártová z TJ Sokol Polabiny Pardubice s 27 body. Ta potvrdila též své umístění, když dokázala zahrát nejvyrovnanější utkání s vítězkou turnaje.

Třetí místo putovalo do BK Kopřivnice za Špačkovou Adélou. Ta získala v turnaji celkově 24 bodů. Ta své zápasy jednoznačně vyhrávala, ale na ty nejlepší už nestačila.

Celkově čtvrté místo obsadila s 22 body Natálie Soukupová z Badminton Rychnov n. K..

Naše nejlepší hráčky odjely do Prahy na Velké Finále „Díky trenére". Byly to děvčata: Eliška Mikešová, Jolanka Hulcová a Kačka Berková. Pro ostatní dívky z našeho klubu to bylo sbírání zkušeností a první možnost si zahrát celostátní turnaj! Předvedly dobré výkony a zaslouží si pochvalu. Konkrétně to jsou Kristýna Kozáková a Denisa Půlpánová.

Co se týče dvouhry chlapců, tak velkým favoritem turnaje byl domácí Patrik Fuciman. Ten se turnaje bohužel nezúčastnil, ale odjel z dalšími jeho spoluhráči také do Prahy na Velké Finále „Díky trenére", kde s trenérem Jiřím Frendlem obsadili krásné 4. místo!

Nakonec se tedy ve dvouhře chlapců nejvíce prosadil s 29 body Daniel Ickert z BK TJ Baník Most. Jeho vítězství sice nebylo jednoznačné jako u Osladilové, protože odehrál více vyrovnaných zápasů, ale i tak dokázal celkově porazit všechny své soupeře a získal zlatou medaili.

Druhý skončil Marek Waliszewski ze Sportclub Metalurg s 25 body. Marek kromě dvou zápasů, kdy jeden hrál právě proti celkovému vítězovi turnaje, své zápasy vyhrával a obsadil druhé místo.

O jeden bod méně měl Jakub Bouberle z TJ Sokol Vodňany. Tím si z Českého Krumlova odváží bronzovou medaili.

Celkově čtvrté místo s 23 body a lepším skórem než David Kundrát obsadil Jan Frýdek z Badmintonové Akademie v Olomouci.

Z našich hráčů se nejlépe umístil Petr Jurný na 16. místě. Dále patří pochvala Denisy Pražákovi a Michalovi Marťánovi.

Na závěr patří velké poděkování všem účastníkům 11. ročníku celostátního turnaje kategorie U11. Tento turnaj patří v našem klubu mezi ty nejhezčí i nejlepší! Je to pro nás všechny důležité, ale všechno by to nešlo bez našich sponzorů. Hlavními sponzory turnaje byli FZ FORZA Česká republika a město Český Krumlov. Také by to nešlo bez našich rozhodčích a pomocníků, kteří po oba dny odvedli hodně práce! Děkujeme: Adamu Tancerovi, Robinu Tancerovi, Adamu Marťánovi, Míše Štronerové, Terce Milové, Terce Půlpánové, Honzovi Orosovi, Lindě Šmikmátorové, Tomáši Sotákovi, Jonáši Mojcherovi, Báře Hadáčkové, Járovi Jelínkovi, Tomáši Švejdovi, hlavnímu rozhodčímu Mírovi Janáčkovi a také Radku Votavovi, který celý turnaj připravil!

Konečné pořadí jednotlivců:

Dvouhra dívek: 1. Osladilová Kateřina (TJ Sokol Klimkovice) 33 bodů, 2. Bártová Apolena (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 27 bodů, 3. Špačková Adéla (BK Kopřivnice) 24. bodů, 4. Soukupová Natálie (Badminton Rychnov n. Kněžnou) 22 bodů

Dvouhra chlapců: 1. Ickert Daniel (BK TJ Baník Most) 29 bodů, 2. Waliszewski Marek (Sportclub Metalurg) 25 bodů, 3. Bouberle Jakub (TJ Sokol Vodňany) 24 bodů, 4. Frýdek Jan (Badminton Akademie Olomouc) 23 bodů