Domů > Aktuality

9.2.20 – TOMÁŠ ŠVEJDA JUNIOR A RADEK VOTAVA TRENÉR ROKU

V průběhu Mistrovství České republiky dospělých v Plzni byli na slavnostním galavečeru v sobotu večer vyhlášeni nejlepší badmintonisté uplynulé sezóny. V anketě pod názvem „Badmintonista roku“, organizovaná TMK ČBaS a Západočeským badmintonovým svazem, se v restauraci Alfa oceňovalo jako každý rok celkem v šesti kategoriích: Trenér roku, Junior a Juniorka roku, Hráč a Hráčka roku, Počin roku a zároveň byla uvedena jedna osoba do Síně slávy Českého badmintonového svazu.

V každé kategorii bylo nominováno 5 hráčů či trenérů. O vítězích hlasovalo vedení svazu a členové komisí, předsedové jednotlivých oblastí a šéfové extraligových a prvoligových oddílů.

Mezi nominovanými v kategorii Junior roku byli:

1. Daniel DVOŘÁK (TJ Sokol České Budějovice)
  2. Jan JANOŠTÍK (TJ Sokol České Budějovice)
  3. Vít KULÍŠEK (TJ Astra Zahradní Město)
  4. Adam ŠULC (SK Prosek Praha)
  5. Tomáš ŠVEJDA (SKB Český Krumlov)

Tomáš spolu s deblovým partnerem Jaromírem Janáčkem v roce 2019 získali svůj první titul mistrů republiky dospělých a dařilo se jim i v zahraničí. Vyhráli například mezinárodní mistrovství Slovinska a společně se kvalifikovali na Evropské hry i mistrovství světa. Švejda byl členem úspěšného českého týmu na juniorském šampionátu v Kazani, kde Češi v soutěži družstev získali hodnotné sedmnácté místo. Aktuálně klukům patří 75. místo na světovém žebříčku.

Mezi nominovanými v kategorii Trenér roku  byli:

1. Petr BÁŠA (TJ Montas Hradec Králové)
  2. Roman JANOŠTÍK (TJ Sokol České Budějovice)
  3. Josef RUBÁŠ (USK Plzeň)
  4. Michal TUROŇ (Sokol Radotín Meteor Praha)
  5. Radek VOTAVA (SKB Český Krumlov)

Radek Votava je trenér deblových jedniček a mistrů republiky z loňska Jaromíra Janáčka s Tomášem Švejdou, kteří vloni startovali na Evropských hrách i mistrovství světa v Basileji a společně vyhráli mezinárodní mistrovství Slovinska. Radek do své sbírky přidal už sedmé vítězství v této anketě.