Domů > Družstva > Extraliga - SKB ČK - A

1. liga - ročník 2004/2005 .. 3. místo

V prvoligovém ročníku 2004/2005 se podařila pro náš klub vybojovat historická bronzová prvoligová medaile. Soutěž se hrála systémem každý s každým a to vždy dvě utkání (doma-venku).

Výsledky našeho družstva

SKB Český Krumlov - SK Badminton Přerov 7-1

SKB Český Krumlov - Sokol Dobruška 5-3

Benátky nad Jizerou - SKB Český Krumlov 1-7

VSK Liberec - SKB Český Krumlov 2-6

SKB Český Krumlov - SK Prosek 6-2

USK Plzeň - SKB Český Krumlov 3-5

SKB Český Krumlov - Sokol Radotín Meteor Praha 2-6

SKB Prosek Praha - SKB Český Krumlov 2-6

SK Badminton Přerov - SKB Český Krumlov 3-5

Sokol Dobruška  - SKB Český Krumlov  3-5

SKB Český Krumlov - Benátky nad Jizerou 2-6

SKB Český Krumlov - TU Liberec 7-1

SKB Český Krumlov - USK Plzeň 5-3

Sokol Radotín Meteor Praha - SKB Český Krumlov 3-5

Komentář posledního dvojkola tohto ročníku:

SKB Český Krumlov: Stanislav Kohoutek, Milan Turek, Jakub Sluka, Pavel Florián, Piotr Zoladek (Polsko), Martina Benešová, Hanka Kollarová (hostuje z D. Vody), Lenka Suchánková, trenér: Radek Votava

Zápas roku o medaili nám vyšel na 100%. Porazili jsme Plzeň 5:3 a vybojovali si medaili v tomto ročníků I. celostátní ligy. Jaká medaile to bude, se rozhodne dnes (v neděli). Od 10.00 hodin hrajeme na v Praze proti Meteoru Praha. Zatím jsme na druhém místě o dva body před Meteorem. K druhému místu nám stačí neprohrát. Bude to ale velice těžké, hrajeme bez dlouhodobě zraněné Martiny a domácí zápas s Meteorem jsme prohráli 2:6.

Sobota: SKB Č. Krumlov : Zentiva Plzeň 5-3

Zápas nám vyšel. Vše začalo smíšenou čtyřhrou, kde bod vybojovali Piotr Zoladek s Hankou Kollarovou, když ve velice těžkém zápase porazili Rubáše s Brejchovou 15-13, 15-12. Automaticky srovnání stavu na 1-1 přinesla domácí skreč v dámské čtyřhře, kterou naše družstvo  nehrálo. Po čtyřhrách mužů to bylo 2-2. Nejprve prohrál Standa Kohoutek s Pavlem Floriánem s dvojicí Sobota/Segeč 9/15, 15/3 a 14/17 a poté vyhrál Milan Turek s Piotrem Zoladkem na dvojicí Rubáš/Červený 15/8, 15/12. Před dvouhrami velice příznivý stav. Nečekaně hladce si poradila skvěle hrající Hanka Kollarová s Kozovou 11/4, 11/5 a vedení se převalilo na naši stranu 3-2. Medailový bod vybojovali současně Milan Turek a Pavel Florián ve dvouhrách. Milouš porazil Sobotu 15/13, 15/9 a Pavel Červeného 17/14, 15/6. V posledním zápase ne úplně koncentrovaný Standa Kohoutek prohrál se Segečem 8/15, 13/15. Celkově vítězíme 5-3 a nejhůře jsme v letošním ročníku vybojovali třetí místo – historickou medaili pro náš klub a jihočeský badminton vůbec.

Neděle:Meteor Praha : SKB Č. Krumlov 5-3 

Utkání o druhé místo s favorizovaným Meteorem bude velice těžký. Do utkání vstoupíme bez ženské čtyřhry, která byla v domácím utkání bodem pro naše hráče. Aktuálně jsme prohráli smíšenou čtyřhru, kde Piotr s Hankou prohráli s dvojicí Skočdopole/Brožová dva nula na sety.

Teď už je po utkání. Prohráli jsme 3-5 a nakonec vybojovali bronzové – historické medaile. Bylo to velice zajímavé, dramatické a kvalitní utkání. Jak jsem již napsal, mix jsme prohráli 5/15, 10/15. Zde jsme nestačili proti skvěle hrajícímu domácímu páru. Poté se hráli mužské čtyřhry, kde jsme potřebovali jednou vyhrát. Pavel se Piotrem prohráli první set s dvojicí Gaspar/Skočdopole 4/15. Ve druhém, kde více dodržovali taktiku, se jim podařilo zvítězit po velice dobrém výkonu 15/12. Ve třetím setu jim nevyšel úvod a už nedokázali dostat míč na zem, prohráli 6/15 a celkově jsme prohrávali 0-3 (zatím podle plánu). Čtyřhra označená v zápise jako číslo jedna se nám povedla lépe, přinesla nám bod. Standa s Miloušem porazili domácí dvojici Jirásek/Severa v třísetovém dramatu 15/10, 12/15, 15/11. Průběžný stav 1-3. Na řadu přišla ženská dvouhra, kde Hanka Kollarová nedostala moc šancí a domácí jednička Eva Brožová ji porazila přesvědčivě 5/11, 5/11. Prohráváme 1-4. Před námi tři mužské dvouhry a velké odhodlání vyrovnat skóre. Současně hrála Pavel Florián s Gasparem a Milan Turek s Lubasem. Dříve skončil Milan Turek, který po skvělém výkonu prohrál s Lubase 9/15, 11/15, když ve druhém setu to vypadalo, že by mohl jít do setu třetího-to byla škoda. Pavel zvítězil v prvním setu 15/14, kde se poměrně dlouho srovnával s taktikou, ale koncovkou se uklidnil. Ve druhém setu už kontroloval stav a zvítězil 15/7. V poslední dvouhře porazil Standa Kohoutek Severu 15/3, 15/6. Standa hrál určitě lépe než v sobotu a je moc dobře, že v této dvouhře zvítězil. Celkově srovnal skóre na konečných 3-5 pro domácí stříbrné družstvo.

C o na závěr? Celé družstvo zaslouží pochvalu za předvedené výkony v boji o medaili a obrovskou pochvalu a uznání za celý ligový ročník 2004/2005. Myslím si, že se povedlo udělat výborné družstvo, které výborně vstoupilo do soutěže, když v prvním kole porazilo Dobrušku na domácích kurtech – to byl start k medaili. Výborně zapadla naše posila Piotr Zoladek z Polska. Hrál moc dobře, vyplnil přesně mezeru v družstvu a myslím si, že se stal velkým kamarádem celého družstva, je prima a osobně jsem moc rád, že za nás hrál. Vlastně ani jednou se nezaváhalo, a v utkáních proti Benátkám a Meteoru gradovalo jejich umění. Ne vždy bylo naše družstvo kompletní, chyběl Standa na Meteor doma, Na začátku soutěže nebyla kolo a půl  Hanka Kollarová, na jedno kolo nebyl Piotr Zoladek a Milan Turek, na dvě poslední nebyla Martina Benešová, které podstoupila operaci. Nebylo to lehké, ale ukázalo se, že je to družstvo, které se umí doplnit, do kterého zapadl jako právoplatný člen nejmladší hráč Pavel Florián. Byla to velice náročná sezona hlavně s turnaji jednotlivců. K tomu sedm víkendů první ligy. Hráči jsou velice unaveni a zaslouží delší pauzu před přípravou na další sezonu. Ještě jednou jim patří velikánská gratulace a je velkou škodou, že nedošlo k medailovému dekorování přímo po utkání. Po sobotě bylo jasné, kdo hraje o druhé a třetí místo a jak jsou karty rozdané. Liga stojí kluby jenom peníze a čas a nic z toho není, snad jen ty medaile a věřte, že když přijdou na krk hned po utkání, je to odměna i pro takto velké hráče, je to totiž jediné morální ohodnocení od Českého badmintonového svazu. Ono to celé nějak souvisí se vším. Další velké negativum první ligy je prostředí, ve kterém se liga hraje. Neustále se mluví o propagaci našeho sportu, zviditelňování. Liga je nejvyšší soutěž a tělocvičny, ve kterých se hraje jsou dost neatraktivní- to je slušné slovo. Řekl bych, že je potom lepší, když divák nepřijde, protože by se musel zhrozit. Kromě Přerova jsem byl všude. Ty tělocvičny jsou prostě špatné, je v nich špatně vidět, jsou často špinavé, lajny mají stejnou barvu jako barva podlahy, jsou překážky nad kurty, nejsou místa pro rozhodčí. Myslím si, že tady by se mělo začít. Dodržet směrnice o tělocvičně, dodržet RS pro danou sezonu a to bez vyjímek, to není přece takový problém, moc by to pomohlo. Do lepšího prostředí přijdou i diváci

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio