Domů > Naše akce > Regionální výběry U13

26. ROČNÍK RSL ČESKOKRUMLOVSKÉHO POHÁRU U13 - 2014

26. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár pro kategorii U-13 přinesl úspěch výběru Jihočeského kraje, ve kterém startovali i hráči našeho klubu Tomáš Švejda, Gabriela Klampflová a Julia Hejnová. S nimi byli ještě v týmu hráči ze Sokola Č. Budějovice Barbora Hadáčková a Jan Janoštík; ze Sokola Vodňany Richard Šimoník.

Jihočeský výběr zvládl tento mimořádně dobře obsazený turnaj na jedničku. Po úvodní prohře s výběrem Prahy 3-4 přišly už jenom výhry. Ve druhém utkání ve skupině porazili Severočechy 5-2 a postoupili do finálo skupiny. V té porazili výběr Severní Moravy 5-2 a výběr Západočeské oblasti 4-3. Prvenství v prestižním celostátním měření tak putuje do po deseti letech opět do našeho kraje. Velkou ěmrou se o to zasloužil i Tomáš Švejda, který vyhrál všech osm zápasů.

Když byl v roce 1987 uspořádán první ročník tohoto turnaje pro mladší žáky, tak to bylo hlavně proto, aby tato kategorie měla také svoji soutěž družstev napříč celou republikou a hlavně, aby naši mladí měli možnost aspoň jednou ročně nějakou konfrontaci s jinými kluby a oddíly. A tak i letos jako deváté družstvo nastoupil tým domácích SKB Č. Krumlov ve složení: Adam Tancer – roč. 2003, Adam Marťán – 2003, Robin Tancer – 2005, David Jelínek – 2002, Jaroslav Jelínek – 2004, Linda Šmikmátorová – 2003, Barbora Berková – 2003, Simona Vejskrabová – 2002.

I když skončili na očekávaném 9. místě, sehráli řadu velice pěkných zápasů zejména ve dvouhrách; čtyřhry jim ještě moc nešly, protože se ani zatím nijak netrénují. Byla to pro ně velká zkušenost a určitě jim přinesla do sportovního života zase další positivní pohled a motiv.

Skvělou práci, za kterou si zaslouží velký potlesk, odvedl i pořadatelský tým v čele s Karlem Kotyzou a Terezou Valhovou.

Poděkování patří firmě DUFEK SPORT spol. s r.o., která do turnaje věnovala badmintonové péřové míče RSL ACE rychlost 78 a také všem klubovým partnerům, bez kterých by se jen těžko takto kvalitní turnaj uspořádal.

Vítězům hodně blahopřejeme.

Konečné pořadí:

 1. Jižní Čechy
 2. Severní Morava
 3. Výběr Západočeské oblasti
 4. Východní Čechy
 5. Výběr Prahy
 6. RSC Střední Čechy
 7. Severní Čechy
 8. Jižní Morava
 9. SKB Český Krumlov

... fotogalerie ...

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio