Domů > Turnaje > Výsledky

1.3.20 GPB U13, Karlovy Vary

Až daleko na západ do Karlových Varů se v pátek vypravil tým českokrumlovských mladých badmintonistů na celostátní turnaj jednotlivců GP „B“ U-13. Za účasti nejlepších badmintonistů ČR do 13 let se zaskvěla Eliška Mikešová, která ve všech třech disciplinách obstála na jedničku. Ve velmi napínavém finále s Osičkovou vybojovala po setech 21:19, 21:19 velkou výhru po půlročním uzdravování po zranění. Ani předchozí výhry nebyly lehké hlavně proti Grznárové z Mostu, kde sety také skončily 21:19, 21:19. Další výhru ještě přidala s Adélou Turoňovou ve čtyřhře dívek a svůj velký úspěch potvrdila bronzovým umístěním ve smíšené čtyřhře s Filipem Titěrou. 

Výborné výkony také předvedli i další hráči. Z dívek hodně zabojovala Denisa Půlpánová, která se probojovala až do „osmičky“, kde již podlehla favorizované Nýdrlové (Prosek Praha). Přes první kolo se sice obě další naše hráčky Tereza Pavlyková a Vanessa Pražáková nedostaly, ale odvedly výkony na hranici postupu. Oba chlapci nezůstali ve stínu dívek a zejména ještě jedenáctiletý Matyáš Puffr vybojoval postup z prvního kola a ve druhém po boji 16:21, 19:21 podlehl zkušenému Filipovi Titěrovi (ZM Praha). První kolo byla konečná pro Davida Švába, který v prvním setu soupeře dost dusil a prohrál až v prodloužení 20:22, ve druhém pak již výrazně a tak po skore 9:21 byl konec. 

V párových disciplinách kromě Mikešové se výrazněji prosadil Puffr s Čadou (Rychnov n. K.), když postoupili z prvního kola přes dvojici Jirásek (Meteor Praha)/Žibřický (Aš) 21:12, 21:12. Pak je zastavil nasazený pár Hykel /Ježek (Pardubice) 7:21, 11:21. Ostatní dvojice končily vždy v prvním kole. 

Od kormidla: „Ne, že bychom trénovali právě na tento turnaj, ale, co mně udělalo radost, že ve většině případů si hráči pamatovali aspoň poslední tréninky. Takže se jim v některých případech podařilo natrénované prvky prosadit do vlastní hry. Samozřejmě jsem byl zvědav na Elišku, která po zranění byla půl roku bez tréninku, na její výkony s nejlepší mladou českou konkurencí, z níž nikdo nechyběl. Jak je již v průvodním článku konstatováno, všichni naši se fakt snažili a některým to vyšlo! Cítil jsem se v Karlových Varech velmi příjemně a hlavně mne ohromila pěkná a prostorná sportovní hala – zvaná „Badminton Arena“. Také bych chtěl pořadatelům a hlavní rozhodčí poděkovat za bezproblémový turnaj a též celému našemu týmu. Na druhé straně neděkuji svazu, který proponuje turnaj „B“ s možností stejného složení hráčů jako jsou turnaje „A“, ale za daleko menší bodový zisk – nepochopitelné! A to nejsem příznivcem „honění bodů“!“ 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapci: 9. místo Matyáš Puffr, 17. místo David Šváb

Dvouhra dívek: 1. místo Eliška Mikešová, 5. místo Denisa Půlpánová, 17. místo Tereza Pavlyková, Vanessa Prařáková

Čtyřhra chlapců: 5. místo Matyáš Puffr / Daniel Čada (Badminton Rychnov nad Kněžnou), 9. místo David Šváb / Jakub Klokan (SS Most)

Čtyřhra dívek: 1. místo Eliška Mikešová / Adéla Turoňová (Sokol Radotín Meteor Praha), 9. místo Denisa Půlpánová / Teraza Pavlyková, Vanessa Pražáková / Tereza Čechová (SS Most)

Smíšená čtyřhra: 3. místo Filip Titěra (SK Prosek Praha) / Eliška Mikešová, 17. místo Matyáš Puffr / Vanessa Pražáková, David Šváb / Tereza Pavlyková, Jiří Matuška (Sokol Radotín Meteor Praha) / Denisa Půlpánová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio