Domů > Turnaje > Výsledky

1.4.18 FS Chorvatska, Záhřeb

Od 29. března do 1. dubna 2018 se v Záhřebu konal turnaj Croatian International. Z našeho klubu se na turnaji kategorie Future Series představili Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Švejda, Sabina Milová a trenér Radek Votava. Početnou výpravu navíc doplnili hráči a trenér z Ázerbajdžánu, kteří v našem klubu po turnaji v Karviné trénovali.

Do čtvrteční kvalifikace zasáhl jako jediný Tomáš. Ten si nejdříve poradil ve třech setech se zkušeným Švýcarem Manuelem Mancou 15:21, 22:20 a 21:18, ale následně podlehl dalšímu Švýcarovi Tobiasi Kuenzimu (10:21, 11:21).

V pátek se začínalo prvními koly hlavní soutěže, ve kterých byli všichni naši hráči úspěšní. Míra se Sabinou si hladce poradili se švýcarskou dvojicí Bless / Kobelt 21:11, 21:17. Ve dvouhrách porazil Ondřej Bulhara Yanakieva (21:13, 21:15), Míra Chorvata Spoljarece (21:12, 21:16) a Sabina Islanďanku Johannsdottir (21:17, 21:7). Ve čtyřhře Tomáš s Mírou doslova přejeli polskou dvojici Pietryja / Ostrowski 21:14, 21:9.

Druhé kolo přineslo opět vítězství v mixu, kdy si Míra se Sabčou poradili s rakouským párem Stipsits / Meinke 22:24, 21:14, 21:16 a vrátili jim tak porážky z nedávných turnajů v Karviné a Bulharsku. Ve dvouhře čekala na Sabinu nasazená jednička Bulharka Mariya Mitsova. Pozdější vítězce Sabina podlehla ve dvou setech 10:21, 12:21. I pro Míru bylo druhé kolo maximem. Ve dvou setech nestačil na Francouze Romaina Eudeline 19:21, 9:21. Ondra porazil Dána Christoffera Elbronda 21:5, 21:18 a postoupil do čtvrtfinále. Stejně si počínali i kluci v deblu, když zvládli náročný zápas s norskou dvojicí Jorgensen / Mork 21:13, 16:21 a 21:19.

Čtvrtfinále – 100% úspěšnost našich hráčů. Nejprve Míra se Sabčou kontrolovanou hrou porazili domácí pár Spoljarec / Pavlinic 21:11, 21:14. Poté Ondra ustál dvě koncovky a Rumuna Collinse Valentina Filimona porazil 24:22 a 21:19. A nakonec Tomáš s Mírou také na dva sety zvítězili nad dvojicí Drexler / Sorger 21:18, 21:10.

V nedělením semifinále už Ondřej nestačil na mladého Rusa Georgii Karpova. Úřadujícímu mistru Evropy katerorie U17 podlehl ve třech setech 17:21, 21:6, 12:21. Tomáš s Mírou taktéž na tři sety podlehli německé dvojici a pozdějším vítězům Lang / Legleitner 13:21, 21:19 a 18:21. Úspěch v semifinále tak přinesla pouze smíšená čtyřhra, kde Míra se Sabinou jasně přehráli pár z Islandu Johannesson / Arnadottir 21:7, 21:11 a mohli se radovat z postupu do finále.

Ve finále čekal na Míru se Sabinou velice těžký úkol. Sehraná polská dvojice byla ve výměnách velmi silná a každá vyhraná výměna z pohledu naší dvojice byla velmi cenná. Nakonec se Míra se Sabčou museli smířit se stříbrnou medailí. Po výsledku 21:10, 21:10 odešel z kurt jako vítěz polský pár Pietryja / Wojtkowska.

Míra se Sabinou své vystoupení v mixu hodnotí:

Sabča:Ze zápasů mám dobrý pocit. Jsem ráda, že se nám v zápasech podařilo podat koncentrovaný výkon a dařila se nám téměř bezchybná hra hlavně okolo sítě. Nejtěžší zápas byl asi ve druhém kole proti rakouskému páru, který nás před dvěma týdny porazil v Karviné. Finále už bylo těžké. V prvním setu to na začátku vypadalo na vyrovnaný souboj, ale soupeři nás přes sako a rychlou rozehrávkou přehrávali a nutili k chybám. I přesto, že prohra ve finále mrzí, mám z výsledku opravdu radost, je to zatím náš největší úspěch v mixu!

Míra:S výkonem na turnaji v Chorvatsku jsem určitě spokojený a vše dopadlo nad mé očekávání. Hned po čtvrtfinále extraligy jsem měl nepříjemnou střevní virózu, a ještě v pondělí před turnajem jsem se na hru vůbec necítil. Před turnajem jsem měl jenom dva lehké tréninky na kurtu a dvě patnáctiminutové projížďky na rotopedu. Páteční porce šesti zápasů byla pro mě a moje tělo po nemoci obtížná, ale vše jsem zvládl, myslím dobře. Ve všech zápasech jsem nechal vše, co šlo a nejvíc mě těší vítězství ve smíšené čtyřhře s rakouským párem, které jsme poprvé porazili a tím se nám otevřela cesta až do finále. Samotné finále už bylo těžké a Poláci nám ukázali, na čem je třeba pracovat. Před turnajem, jak jsem psal, jsem se necítil ideálně, ale nakonec jsem se s trenérem rozhodl startovat a dát všemu volný průběh. Hrálo se mi dobře, i když jsem nebyl v takovém laufu, ale i díky skvělým parťákům, to bylo prostě dobré. Dobře bylo, že jsem nakonec brzo vypadnul ve dvouhře, ale jsem rád za první vyhraný zápas ve dvouhře. Jsem rád za tuto zkušenost a jsem motivovaný jít dál.

Radek Votava k vynikajícím výkonům našich hráčů dodává:Turnaj se všem třem mimořádně podařil. Není zcela běžným pravidlem vozit tolik medailových umístění a už ne v konkurenci více než 165 hráčů z 30 zemí z celého světa. Jsem rád, že po posledních deseti dnech tréninků společně s dvěma hráči z Indonésie reprezentující Azerbajdžán turnaj vyšel. Všem třem blahopřeji! Když bych se podíval na jednotlivé hráče, tak jsem moc rád, že se chytnul po menším tréninkovým výpadku v týdnu před mezinárodkem v Karviné, Ondřej Král. Zmiňovaný týden věnoval maximálně přípravě na maturitu, před extraligovým čtvrtfinále měl dva „tréninky“ a v jeho zápasech proti Klimkovicích byl výpadek znát. Návratem do tréninkového tempa, kdy začal hned další den, se postupně s výpadkem srovnala v Záhřebu nehrál vůbec špatně. Určitě má na čem pracovat, ale přechod z juniorů do dospělých zvládá zatím velice dobře. Ani Mirek Janáček necestoval do Chorvatska v optimální formě. Několik dní strávil v posteli se střevní chřipkou a k lehkým tréninkům se vrátil dva dny před odjezdem na turnaj. Tentokráte nemusel třeba řídit, protože jsem jel i já, tak se mohl maximálně věnovat návratu do co nejlepší pohody. Společně s Mirkem jsem zvažoval zda na turnaj jet, nebo omezit počet disciplín. Nakonec po vzájemné dohodě šel hrát všechny. Hrál dobře, daleko klidněji a pozitivněji, než obvykle. Sabina odehrála velice dobrý první dvouhru, i když se slabší soupeřkou, ale aktivně, bez chyb. I zápas proti Mitsové byl velice hodnotný a v mnohém poučným. Uhrát body nebylo vůbec jednoduché, hrálo se tempu, ale Sabina dokázala po většinu zápasu hrát dobře a soupeřka si body musela tvrdě vybojovat. V mixu s Mirkem byl rozhodující zápas proti páru s Rakouska, který se oběma povedl. Oproti Karviné zvládli daleko lépe podání a příjem a hru v prvních dvou třetinách kurtu (bráno od saka dozadu) a oproti Karviné oba v zápase věřili, že vyhrají. Odměnou jim byla výhra a poté jasný výhry v zápasech o postup do semifinále a finále. To bylo o potvrzení opravdu dobré formy. Ve finále byl pár z Polska prostě lepší, myslím si, že i to, že se hrálo v neděli ráno dopoledne, že to byl ten den první (jediný) zápas a rovnou finále, usnadnilo soupeřům jasně vyhrát. Je i důležité se naučit hrát tyto zápasy, je to o zkušenostech hrát zápas o celkové prvenství! Tomáš Švejda nejprve odehrál dvě dvouhry v kvalifikaci, dobře se rozehrál na parádní výkon ve čtyřhře s Mirkem. V prvním kole překvapivá jasná výhra nad párem z Polska (jedním z aktérů byl vítěz mixu Pietryja), ve druhém kole potvrzení proti třetímu nasazenému páru z Norska 21/19 ve třetím setu a i v zápase o postup do semifinále potvrzení formy proti páru z Rakouska. Asi nejlepší výkon spolu podali v semifinále proti prvním nasazeným hráčům a pozdějším vítězům z Německa. Shrnuto, ještě jednou všem palec nahoru!“

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži: 3. Ondřej Král, 9. Jaromír Janáček, finále kvalifikace Tomáš Švejda

Dvouhra ženy: 9.Sabina Milová

Čtyřhra muži: 3.Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 2. Jaromír Janáček - Sabina Milová

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio