1.4.23 OLIVER Czech U17 International 2023, Český Krumlov

Mezinárodní mistrovství České republiky věkové kategorie do 17 let – OLIVER Czech U17 International 2023 se konalo pod záštitou místostarosty města Český Krumlov Ing. Dalibora Uhlíře.

Od čtvrtka 30. března do soboty 1. dubna se v českokrumlovské Sportovní hale odehrál největší mezinárodní turnaj kategorie U17 v České republice Oliver Czech U17 International 2023. Na turnaji, který měl letos rekordní účast, se přihlásilo rekordních 214 hráčů z 23 zemí a do soutěže se dostalo přibližně 170 z nich včetně pěti hráčů našeho klubu.

Nejlepšího umístění dosáhla Eliška Mikešová ve dvouhře, když po třech vítězných zápasech postoupila mezi osm nejlepších hráček turnaje. O postup do čtvrtfinále Eliška porazila mimo jiné finalistku minulého ročníku Ukrajinku Dariu Koshechkinu po výsledku 21:16, 15:21, 21:7. V zápase o medaile pak Eliška nestačila na Rumunku Denisu-Marii Muscalu 14:21, 9:21 a skončila, jako nejlepší Češka v soutěži na pátém místě. Ve dvouhře se představila také Eva Fišerová, která v prvním kole podlehla nasazené Irce Michelle Shochan výsledkem 9:21, 7:21 a obsadila třiatřicáté místo.

Ve čtyřhře chlapců se do soutěže dostali Matyáš Puffr a Danielem Čadou (Badminton Rychnov nad Kněžnou). Ti však v prvním kole nestačili na švýcarskou dvojici Zhi Lun Ong - Noel Tappeiner, které podlehli 7:21, 9:21 a skončili na děleném sedmnáctém místě.

První kolo ve čtyřhře dívek dokázaly vyhrál Eliška Mikešová s Nelou Fliglovou (SK Brno Slatina), když přehrály Švýcarky Yael Brunnschweiler - Sanna Germann ve dvou setech 21:15, 21:10. Ve druhém kole už ale děvčata nestačila na nasazené Rumunky Daria-Irina Gherasim - Cristina Maria Sirbu po výsledku 18:21, 17:21 a musely se tak spokojit s devátým místem. Eva Fišerová s Kristýnou Kozákovou naopak nestačily v prvním kole na Rakušanky Fiona Scrinzi - Amélie Thurnherr, kterým podlehly 15:21, 11:21 a obsadili sedmnáctou pozici.

Ve smíšené čtyřhře Eliška Mikešová s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice) v prvním zápase dokázali přehrát Švýcary Matia Dell'Antone - Sanna Germann 21:10, 21:17. Ve druhém kole však nestačili na další pár švýcarské výpravy Roman Phu - Victoria Dübendorfer po výsledku 21:13, 18:21, 16:21 a skončili sedmnáctí. Dennis Pražák s Kristýnou Kozákovou se do soutěže dostali na poslední chvíli a byli blízko výhře v prvním kole, kde se utkali s českým párem Dennis Kerpl – Lucie Tománková. Po velmi dramatické bitvě 14:21, 22:20, 25:27 nakonec odešli naši jako poražení a obsadili dělené třiatřicáté místo.

Všem k předvedené hře a výsledkům blahopřejeme!!

Dvouhra dívky: 5. Eliška Mikešová, 33. Eva Fišerová

Čtyřhra chlapci: 17. Matyáš Puffr - Daniel Čada (Badminton Rychnov n/K)

Čtyřhra dívky: 9. Eliška Mikešová - Nela Fliglová (SK Brno Slatina), 17. Kristýna Kozáková - Eva Fišerová

Smíšená čtyřhra: 17. Eliška Mikešová - Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice), 33. Dennis Pražák - Kristýna Kozáková

... FOTOGALERIE (autorka Alena Ozaniaková) ...