1.6.19 GPB U13, Praha

V Praze Radotíně se tento víkend odehrál celostátní turnaj mladších žáků GPB U13, na kterém z našeho klubu startovala sedmičlenná výprava Tereza Pavlyková, Denisa Půlpánová, Matyáš Puffr, Dennis Pražák, Petr Jurný, Eva Fišerová a Eliška Mikešová.

Do nedělních bojů a na medaile dosáhly Eliška Mikešová s Evou Fišerovou.

Ale postupně.

Tradičně turnaj odstartovala smíšená čtyřhra, ve které hrály 4 naše páry. Matyáš Puffr s Terezou Pavlykovou nejprve porazili pár Bříza / Nýdrlová (SK Prosek Praha) 21/17, 21/17 a po té, po velice pěkném výkonu vzdorovali nasazené dvojici Hykel / Hrubá (TJ Sokol Polabiny Pardubice / Badminton Akademie Olomouc) 18/21, 16/21.

Dennis Pražák s Evou Fišerovu také postoupili do druhého kola a to přes pár Oswald / Čížová (TJ Sokol Klimkovice) 21/13, 21/14. Ve druhém kole bojovali ve třech s párek Titěra / Skrčená (Sokol Meteor Radotín Praha / BaC Kladno). Po boji 21/17, 17/21, 14/21 nakonec do třetího kola nepostoupili.

Denisa Půlpánová spojila síly s Jakubem Hašlem (BK 73 DELTACAR Benátky n/J) a v prvním kole porazili pár Bednář / Kastnerová (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Montas H. Králové) 21/17, 21/10 a ve druhém nestačili na nasazenou dvojici Hort / Hrabcová (SK Hamr / SK Prosek Praha) 13/21, 18/21.

Nejvíce se očekávalo od Petra Jurného s Eliškou Mikešovou, kteří po vyhraných zápasech nad páry Strejček / Tománková (SK Hamr) 21/19, 21/18, Hašek / Hnilicová (Sokol Radotín Meteor Praha) 21/18, 21/18  společně postoupili mezi osm nejlepších párů. V zápase o postup mezi čtyři nejlepší ale nestačili na pár Thor / Fliglová (Badminton Sharks Brno / SK Brno Slatina) 18/21, 18/21.

Ve dvouhrách se více dařilo děvčatům.

Petr Jurný zvládnul první kolo na jedničku a porazil 21/6, 21/6 Mrázka (SK Prosek Praha). Ve druhém kole svedl třísetovou bitvu s nasazeným Horákem (Badminton Sharks Brno), nad kterým vyhrál první set 21/15. Další dva bohužel ztratil poměrem 16//21, 16/21.

Matyáš Puffr dal do prvního kola všechny své síly a umění a odměnou mu byl velice hodnotný zápas s Bubeníkem (Sokol Meteor Radotín Praha). Matyáš sice prohrál 19/21, 19/21, ale jeho čeká hraní v této kategorii ještě 2,5 roku. V zápase o pořadí porazil Jiráska (Sokol Meteor Radotín Praha) 21/15, 21/7.

Dennis Pražák také zvládnul první kolo, když si poradil s Bednářem 21/6, 21/10. Ve druhém ale nestačil na Ježka (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 9/21, 12/21.

Vysoko drží prapor nejenom na tomto turnaji Eliška Mikešová, která bez zaváhání postoupila do nedělního semifinále. Porazila Fridrichovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 21/12, 21/6, Skrčenou 21/9, 21/12 a Czajovou (TJ Orlová – Lutyně) 21/16, 21/13. V semifinále si poradila Fliglovou (SK Brno Slatina) 21/14, 21/7 a až ve finále ji zastavila Kalkušová (BK 73 DELTACAR Benátky n/J.), se kterou Eliška prohrála 5/21, 21/17, 9/21.

Obdobě se po celou sezonu daří i Evě Fišerové, která si ale postup do semifinále musela vybojovat, a to zejména v prvním kole, kde ji ve třech setech vzdorovala Reitingerová ze Sokola Křemže. Po první setu 16/21 Eva zabrala a Stelu přehrála 21/10, 21/13. V dalších zápasech porazila Hrabcovou (TJ Jiskra Nejdek) 21/15, 21/16 a v zápase postup do semifinále Brázdovou (BC 66 Ivančice) 21/19, 21/16. V semifinále zastavila Evu pozdější vítězka Kalkušová a to ve dvou setech 21/11, 21/12.

Umístění našich hráčů (první hrací den):

Dvouhra chlapci: 17. místo Petr Jurný, Dennis Pražák, 33. místo Matyáš Puffr

Dvouhra dívek: 2. místo Eliška Mikešová, 3. místo Eva Fišerová, 33. Denisa Půlpánová, Tereza Pavlyková

Čtyřhra chlapci: 5. místo Petr Jurný / Jakub Wasylkow (BK Goram Teplice), 17. místo Matyáš Puffr / Dennis Pražák

Čtyřhra dívky: 2. místo Eliška Mikešová / Eva Fišerová, 17. místo Tereza Pavlyková / Denisa Půlpánová

Smíšená čtyřhra: 5. místo Petr Jurný / Eliška Mikešová, 17. místo Jakub Hašl / Denisa Půlpánová (BK 73 DELTACAR Benátky n/J.), Matyáš Puffr / Tereza Pavlyková, Dennis Pražák / Eva Fišerová