Domů > Turnaje > Výsledky

1.9.17 FS Slovenska, Trenčín

Ve dnech 30.8. - 2.9. 2017 vycestovala skupina českokrumlovských hráčů ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Soták a Sabina Milová do Trenčína na mezinárodní turnaj kategorie Future Series.

Od středy startovala kvalifikace, ve které Tomáš Soták nastoupil do dvouhry proti Alexandru Lallemandovi z Belgie. Tomáš na velmi nečitelně hrajícího soupeře nestačil a prohrál ve dvou setech 11:21 a 6:21.

Sabina Milová měla ve dvouhře žen hrát kvalifikaci také, ovšem díky odhlášení jedné hráčky postoupila rovnou do hlavní soutěže. Poté si v prvním kole hladce poradila s Norkou Marlene Wåland po setech 21:12 a 21:8. O postup do čtvrtfinále už Sabina nestačila na turnajovou jedničku Natalyi Voytsekh z Ukrajiny, které nakonec podlehla 13:21 a 17:21.

Sabina svou dvouhru hodnotí: „Na turnaji se mi hrálo dobře. Jsem ráda, že jsem se před zápasem dokázala vždy dobře zkoncentrovat a soustředit se na hru. První kolo vypadá bodově nenáročně, ale první set jsem na začátku dělala zbytečné chyby, chtěla jsem hrát zbytečně moc přesně a tak jsem hodně kazila. Naštěstí jsem to dokázala změnit a nutila soupeřku k chybám. Do druhého zápasu jsem šla s tím, že nejsem favorit, ale chci podat svůj nejlepší výkon. Mrzí mě první set, kdy od poloviny soupeřka začala hrát rychleji a hodně diagonály a tím mě nutila k chybám hlavně ze zadních rohů a já si vyrovnaný začátek nechala utéct. Druhý set už jsem se s tím dokázala srovnat a držet krok v rychlé hře. V koncovce jsem zkazila pár míčů v obraně a náskok už jsem nedotáhla. I když jsem prohrála, jsem se zápasem spokojená. Vidím, že věci, na kterých jsem na posledních trénincích pracovala, mi ve hře šly. Byl to jeden z mých nejlepších zápasů za poslední roky a tak mě přeci jen mrzí, že jsem nevyhrála alespoň druhý set, kdy jsem na to měla.“

Sabina hrála také smíšenou čtyřhru s Jaromírem Janáčkem, kde v prvním kole hlavní soutěže po vyrovnané třísetové bitvě nestačili na mladý polský pár Ploch-Goszczynska po setech 21:23, 21:19 a 16:21.

Sabina: „Mix se nám na tomto turnaji s Mírou nedařil. Soupeři se hodně tlačili do rychlé hry a drajvů. První set jsem měla problém s podáním a nedokázala jsem hrát uvolněně, postupně se to trochu zlepšilo, ale pořád jsme dělali hodně chyb. Vůbec nám tenhle zápas nesedl.“

Jaromír Janáček se v prvním kole dvouhry utkal s Rakušanem Michaelem Geisingerem. V téměř padesáti minutové bitvě Jaromír nakonec podlehl mladšímu soupeři po setech 21:19, 17:21 a 17:21. Jaromír k zápasu dodává:Zápas se mi nehrál moc dobře. Jako první jsem odehrál smíšenou čtyřhru se Sabinou, kterou jsem sice prohráli, ale v zápase jsem se cítil dobře. Ve dvouhře už to ale bylo na opak, měl jsem těžké nohy, hůře se mi dýchalo, nejspíš ještě doznívalo nachlazení, které jsem prodělal po turnaji v Bulharsku. Po prvním vyhraném setu jsem si říkal, že zápas musím zvládnout na dva sety jinak to bude pro mě velmi obtížné. A to se potvrdilo. Z turnaje jsem zklamaný, protože v Bulharsku jsem hrál dobře, ale teď jsem dobrý výkon nepředvedl. Nezbývá nic jiného než jít dál a soustředit se na další turnaje. Děkuji Radku Votavovi za komunikaci a rady na dálku.“

Jediného čtvrtfinálového úspěchu dosáhl Ondřej Král, který ve dvouhře postupně přehrál Roberta Manna z Lucemburska po setech 21:16 a 21:16, poté Maďara Gerga Pytla 21:18 a 21:16. Ve velice vyrovnaném boji o medaili Ondřej nakonec podlehl Slovinci Andraži Krapežovi po setech 18:21, 21:9 a 19:21.

Ondřej své vystoupení ve dvouhře hodnotí: „Pocity z turnaje mám poměrně smíšené. Na jednu stranu je postup do čtvrtfinále dobrým výsledkem, ale na druhou stranu vím, jak velká šance byla na medaili. Rozhodně jsem ale spokojený s předvedenou hrou, která byla o mnoho lepší než před dvěma týdny v Bulharsku. V zápasech prvního i druhého kola jsem si vždy vybojoval malý náskok, který jsem dotáhnul do konce. Ve čtvrtfinále jsem nezvládl koncovku prvního setu a začátek třetího setu, kde mi soupeř odskočil na rozdíl několika bodů a já už jen dotahoval. Chtěl bych poděkovat trenérovi Radku Votavovi, který s námi sice na turnaj neodjel, ale během turnaje jsem s ním byl v kontaktu po telefonu.“