Domů > Turnaje > Výsledky

10.10.18 Dutch Open, Almere

Hned po skončení turnaje v Bulharsku, kde Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou získali titul, odcestovali na další turnaj do Holandska. Tentokrát se jednalo o jejich společnou premiéru na turnaji kategorie BWF Tour Super 100, což už napovídá o kvalitě turnaje. Na Dutch Open do velkého komplexu Topsportcentrum v Almere ve dnech od 9. do 14. 10. bylo přihlášeno přes 300 hráčů z 38 zemí včetně mnoha hráčů z Indie, Indonésie, Malajsie, Číny a Japonska. Na turnaj za Mírou a Tomášem přijel i jejich trenér Radek Votava, který po turnaji v Bulharsku letěl zpět domů a následně ve středu přijel za kluky autem, kterým se i vraceli společně zpět. Kluci byli přihlášení společně ve čtyhře, kde se dostali do hlavní soutěže a Mirek i do dvouhry, kde musel do kvalifikace.  

Do úterní kvalifikace nastoupil Míra proti soupeři Bigeru Abtsovi z Belgie. Pomalejší hala a delší výměny vyhovovaly více Belgičanovi, který si tvořil dostatečný náskok, a i když Míra dokázal velkou ztrátu stáhnout a měl ve druhém setu dva setboly, udělal větší počet chyb. Zápas bohužel po výsledku 15:21 a 21:23 zvádl jeho soupeř lépe a Mirek tak do hlavní soutěže nepostoupil. 

Ve středečním večerním zápase odehráli kluci zápas proti silné anglické dvojici. V zápase dokázali favoritům vzdorovat jen místy a Angličani si postup pohlídali po výhře 9:21 a 14:21. Potkali se s velmi kvalitní deblovou hrou, kdy nebylo lehké uhrávat výměny pod herním tlakem, ale však s pravidelnými nevynucenými chyby, to na takové úrovni nejde. 

Radek Votava k zápasu ve čtyřhře dodává:Je třeba se ze všeho ponaučit, srovnat si to v klidu hlavě a vrátit se zpět do tréninku v domácím prostředí. Z mého pohledu jsou ve hře momenty, které jde změnit okamžitě, jenom musí hráči chtít. Zápas to byl hodně poučný a je moc dobře, že kluci budou jezdit na tyto turnaje. Nic není v životě úplně jednoduché, to je normální. Nehledat chyby v okolí, ale jít dopředu a jenom pozitivně. A nezdržovat se! To je důležité. Dalším turnajem pro kluky bude za necelé tři týdny turnaj SaarLorLux Open v Saarbrückenu (BWF Tour Super 100), kde je čeká další velice těžký zápas a následně náš klubový extraligový tým odehraje první dvě utkání v nové sezóně. Jsem rád, že jsem viděl oba turnaje a mám srovnání nejenom ve hře samotné, ale přípravě na zápasy a fungování obecně. Věřím, že menší změny budou ku prospěchu. Za předvedený výkon klukům děkuji. Kluci určitě nebojují jen o možnost kvalifikovat se na Evropské hry 2019, ale koukají na svůj debl v daleko delším časovém horizontu. Cíle mají určitě vyšší. Nutné také dodat, že jsem zatím na začátku jejich spolupráce.“ 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra muži: kvalifikace Jaromír Janáček

Čtyřhra muži: 17. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio