Domů > Turnaje > Výsledky

10.11.16 MSJ Španělsko, jednotlivci

Nominace juniorské reprezentace České republiky:

Dvouhra junioři: Jan Louda, Petr Beran, Ondřej Král

Dvouhra juniorky: Tereza Švábíková, Monika Světničková, Berta Ausbergerová

Čtyřhra junioři: Petr Beran / Jan Louda, Ondřej Král / Jan Somerlík

Čtyřhra juniorky: Tereza Švábíková / Michaela Fuchsová, Berta Ausbergerová / Monika Světničková

Smíšená čtyřhra: Petr Beran / Berta Ausbergerová, Jan Somerlík / Michaela Fuchsová, Ondřej Král / Monika Světničková


Od úterý 8. listopadu začíná v Bilbau druhá část mistrovství světa juniorů – individuální turnaj.

Petr Beran s Ondřejem Králem dostali v nominaci důvěru ve všech třech disciplínách a tak každého čekají minimálně tři zápasy.

Ve dvouhře mužů, ve které startuje 170 juniorů, čeká na Petra Berana v prvním kole Jonas Petkus z Litvy. Předpokládejme, že vyhraje a ve druhém se střetne s Pan Fong Pui z Makaa.

Ondřej Král má první kolo volné a ve druhém na něho čeká velice mladý Ko Shing Hei z Honkongu.

Ve čtyřhře juniorů bude hrát Petr Beran s Janem Loudou a Ondra Král s Honzou Somerlíkem.

V konkurenci 97 párů mají lepší los Petr s Honzou, kteří mají první kole volné a ve druhém je čekají Adam Horák s Richardem Šmatlákem ze Slovenska. Pokud potvrdí roli favoritů, bude je čekat ve třetím kole soupeř ze čtveřice párů ze Švédska, Belgie, Estonska nebo Austrálie.

Ondřeje s Honzou čekají v prvním kole soupeři ze Srí Lanky. I tady věříme v postup do druhého kola. Pokud postoupí, čekal by je soupeř z dvojice z Norska nebo Alžírska.

Ve smíšené čtyřhře, ve které startuje 146 párů, nastoupí Ondřej Král s Monikou Světničkovou a Petr Beran s Bertou Ausbergerovou.

Ondra s Bertou mají první kolo volné a ve druhém se střetnou s párem ze Srí Lanky.

Petr s Bertou odehrají první kolo s párem s Lotyška. Vítěz z toho souboje vyzve pár z Mexika. Pevně věříme, že oba tyto zápasy na Petr s Bertou zvládnou.

Radek Votava k losu svých svěřenců dodává: "Na mistrovství světa si nejde moc soupeře vybírat, a pokud ano, jsme přesvědčený, že oběma na první kola los přál. Pokud tyto zápasy zvládnou, narazí již na velice dobré soupeře. Na dálku je zdravím a drží palce!"


ÚTERÝ 8. 11. 2016

Petr Beran - Jonas Petkus (Litva) 21/15, 21/3

Úvodní zápas a vůbec úvodní den turnaje jednotlivců zvládnul Petr na jedničku. První kolo popisuje Petr jako rozehrávací a byl moc rád, že ušetřil síly do dalších zápasů.

Petr Beran / Berta Ausbergerová - Niks Podosinoviks / Una Berga (Lotyšsko) 21/18, 21/12

Petr popsal v krátké SMS, že cesta k výhře byla přes slabší hráčku, což se oběma dařilo dodržovat a z výhry mají velkou radost.

Petr Beran - Pang Fong Pui (Macao) 21/14, 21/12

Po výhře nad soupeřem z Litvy čekal na Petra ve druhém kole soupeř z Macaa. Hráč menšího vzrůstu, ale s Asie, to je vždy oříšek. Petr měl připravenou dobru taktiku a dokonale využil výškové převahy. A to zejména ve hře od sítě, kde velice dobře volil dobrý úder na síti a využíval možnosti přehrávat soupeře rychlými prohozy.

Ondřej Král - Ko Shing Hei (Hongkong) 21/19, 12/21, 9/21

Ondřej měl první kolo volné, a ve druhém ho čekal velice ostrý souboj se soupeřem z Hongkongu. Ondřej do zápasu vstoupil velice dobře a v souboji, kde se hrálo tvrdě o každý bod, zvládnul koncovku první setu na jedničku. Už ale v těchto momentech ale začal pociťovat větší únavu, dostal křeč do nohy a začal se na krutu cítit nedobře. Zápas nevzdával, ale musel začít třeba i více riskovat. Bohužel v s takovým soupeřem, jako byl Ko Shing Hei, byla cesta k úspěchu pouze ve 100% zdravotním stavu. Ondra byl z toho a je smutný. Ale vzkázal, že bude bojovat dál!

Ondřej Král / Jan Somerlík – Kasum Amarasena / Umindu / Liyanage 21/17, 19/21, 21/19

To Ondřej bezezbytku potvrdil se svým deblovým partnerem Honzou Somerlíkem ve čtyřhře. Po vyrovnaném průběhu všech tří setů, otočili nepříznivý stav třetího setu 13/16 a spontální radost na koci byla zasloužená. Ondra, i když ne zcela fit, dokázal bojovat a postup do dalších bojů mu moc přejeme.


STŘEDA 9. 11. 2016

Petr Beran / Berta Ausbergerová – Jejus Arturo Barajas Lopes / Adelina Quinones (Mexiko) 21/6, 21/12

Petr válí i dál. Společně s Bertou zvládají první zápas druhého hracího dne na jedničku a soupeřům z Mexika nedávají žádnou šanci. V zápase o postup mezi 32 nejlepších párů je čeká někdo z dvojice Mongolsko vs. N. Zéland

Ondřej Král / Monika Světničková – T.H.P. Gonapinuwala / Hasara Chathumhari Wijayarathne (Srí Lanka) 21/8, 21/6

Ondřej s Monikou zvládají s naprostým přehledem svůj úvodní zápas a zaslouženě postupují do mezi 64 nejlepších párů na světě. Zde je čeká 11. nasazený pár z Thajska.

Petr Beran – Edward Lau (N. Zéland) 21/16, 21/15

Skvělý výkon, po kterém postoupil Petr mezi 32 nejlepších hráčů na světě. V zápase, který se hrál 32 minut, byl Petr po celou dobu lepším hráčem a bodově i herně si postup kontroloval od začátku do konce. Petr k zápasu dodává: "Bylo to už hodně fyzicky náročné, protože cesta k vítězství vedla před delší výměny do celého kurt. Musel jsem si hodně dávat pozor na přechod do drajvů, ve kterých mě soupeř často přehrával. Jsme moc rád, že jsem postoupil mezi 32 nejlepších hráčů mistrovství a na čtvrteční zápas s prvním nasazeným hráčem se moc těším. Na druhou stranu, škoda, že nemám o něco lepší los!"

Petr Beran / Jan Louda – Adam Horák / Richard Šmatlák (Slovensko) 21/12, 21/8

Úvodní zápas klukům vyšel podle předpokladů a bez problémů se mohou těšit na další soupeře ze Švédska. Už ale ne tolik na slabší protivníky. Zápas proti dvojici Adam Gozzi / Carl Harrnacka bude o mnoho náročnější.

Ondřej Král / Jan Somerlík – Markus Barth / Benjamin Norden (Norsko) 21/9, 21/7

Ve stejném duchu zvládají svůj zápas Ondřej s Honzou a po včerejší bitvě to dnes byl „oddycháček". Za to zítra je s největší pravděpodobností prověří 14. nasazený pár u Thajska Warit Sarapat / Panachai Worasaktayanan.

Petr Beran / Berta Ausbergerová- Dacmen Vong / Erena Calder – Hawkins 21/17, 10/21, 21/17

Třísetové drama s dobrým koncem. Zápas jsem sledoval na videu. První set byl od Petra s Bertou pod kontrolou ale s dvěma výpadky, v koci první půlky setu a na konci setu. Druhý set byl o úplné ztrátě koncentrace a ve třetím setu byla inciativa zase na našich raketách. Když se dařilo udržet tlak přes holku, byla hra opravdu pod kontrolou a to nakonec Petr s Bertou zvládli v těch nejdůležitějších okamžicích. Nutno také dodat, že na jejich straně bylo více bojovnosti!

Petr odehrál za dva dny celkem sedm vítězných zápasů! Zítra to pro něho a všechny, kterým se podařilo postoupit do třetího hracího dne, bude den pravdy. Každá výhra bude znamenat již velký osobní úspěch!

Ondřej Král / Monika Světničková - Pachaarapol Nipornram / Ruethaichanok Laisuan (Thajsko - 11. nasazený pár) 10/21, 8/21

V tomto zápase neměl Ondřej s Monikou proti jedenáctým nasazeným pražádnou šanci. Po 18 ti minutách přihází těžká prohra, ale nic výjimečného ve srovnání se světovou špičkou. Je to častý výsledek hráčů zbytku světa proti TOP hráčům z Asie.


ČTVRTEK 10. 11. 2016

Čtvrtek bude dnem pravdy. Postup mezi 16 nejlepších v jakékoliv disciplíně bude velkým úspěchem. A naši nejsou bez šance. Zejména Jan Louda ve dvouhře a Petr Beran společně s Loudou ve čtyřhře. Ale překvapit můžou I Ondřej Král s Janem Somerlíkem ve dvouhře, Petr Beran s Bertou Ausbergerovou ve smíšené čtyřhře nebo Petr Beran ve dvouhře. I když proti nasazeným soupeřům z Asie to bude nesmírně těžké!

Hodně štěstí všem!

Petr Beran / Berta Ausbergerová – Zhou Haodong / Hu Yuxiang (Čína – 7. nasazený pár) 12/21, 6/21

V prvním zápase bylo na kurtu více než jasné, že stačit páru z Číny bude pro Petra s Betou nadlidský úkol. Po 20 minutách bylo vymalováno. I přes prohru ale zvládli své zápasy velice dobře a 7. místo je velice solidním umístěním.

Petr Beran - Kantaphon Wangcharoen (Thajsko - 1. nasazený hráč) 8/21, 12/21

Po kratší pauze nastoupil Petr ke svému druhému zápasu dne. Soupeřem mu byla jednička turnaje. Hrálo se celkem 28 minut a Petr po zápase poslal SMS: "Dobrý den pane trenére, právě jsem dohrál dvouhru. Bylo to celé bez energie, spousta špatných taktických rozehrávek, body, které jsem uhrál, byly prakticky jenom zbytečné chyby soupeře.

Ondřej Král / Jan Somerlík - Warit Sarapat / Panachai Worasaktayanan (Thajsko, 14. nasazená dvojice) 2/11, skreč

Ondřej Král vstoupil i do tohoto zápasu se zraněnou novou. Zatímco poslední zápas v mixu odehrál jejich protivník volněji a Ondřej hrát mohl a dva zápasy před byly velice jednoduché, pár z Thajska vstoupil do zápasu maximálně soustředěný a nedal našim žádnou šanci. To byl rozhodující fakt pro Ondřejovo odstoupení. Podle Ondřejovo slov nemělo dál cenu riskovat dlouhodobější zranění a nestandartním našlapováním ve výpadech to začala odnášet i záda.

Petr Beran / Jan Louda - Adam Gozzi / Carl Harrnacka (Švédsko) 21/19, 21/15

Asi největší šance, jak postoupit mezi 16 nejlepších na MSJ bylo v tomto zápase. První set Petr s Honzou celou dobu prohrávali a až v samotném závěru se jim podařilo otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Výhra 21/19 vnesla na jejich rakety patřičný klid a zcela opačně to zapůsobilo na jejich soupeře ze Švédska. Druhý set byl v podání naší dvojice pod kontrolou a nebýt tří prasátek soupeře a dvou odpískaných podání na naší straně, mohl být rozdíl ještě větší. Skvělý zápas s vítězným koncem a postup mezi 16 nejlepších párů!

Ondřej Král / Jan Somerlík – Pakin Kuna Anuvit / Natthapat Trinkajee (Thajsko, 3. nasazená dvojice) 21/16, 21/14

Tato čtyřhra byla nakonec posledních 30 minut naší juniorské reprezentace na mistrovství světa juniorů. Třetí nasazená dvojice byla jasným favoritem a ani výborný výkony našeho páru to nezměnil. Celkové deváté místo je ale výbornou tečkou za účinkováním našich nadějí a skvělým osobním úspěchem Petra Berana s Janem Loudou!

BLAHOPŘEJEME K VÝKONŮM NAŠIM JUNIORŮM!

Umístění našich juniorů:

Dvouhra junioři: 17. místo Petr Beran, Jan Louda, 65. místo Ondřej Král

Dvouhra juniorky: 33. místo Monika Světničková, 65. místo Tereza Švábíková, Berta Ausbergerová

Čtyřhra junioři: 9. místo Petr Beran / Jan Louda, 17. místo Ondřej Král / Jan Somerlík

Čtyřhra juniorky: 33. místo Tereza Švábíková / Michaela Fuchsová, 65. místo Berta Ausbergerová / Monika Světničková,

Smíšená čtyřhra: 17. místo Petr Beran / Berta Ausbergerová, 33. místo Ondřej Král / Monika Světničková, 65. místo Jan Somerlík / Michaela Fuchsová

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio