10.6.18 Czech Sokol Cup, Dobřany

O druhém červnovém víkendu (9. - 10.6.2018) se v Dobřanech u Plzně konal 17. ročník mezinárodního turnaje Czech Sokol Cup. Za náš klub vyjeli na turnaj soutěžit v kategorii U17 Linda Šmikmátorová, Adam Ječmínek a Adam Marťán. Hrály se pouze dvě disciplíny, a to singly a debly. Pro ženský debl byla domluvena k Lindě partnerka se Sokola ČB Adéla Čápová.

V sobotu ráno zahájily soutěž mužské i ženské čtyřhry, které se hrály formou tabulky „každý s každým“. Linda s Adélou po třech vítězstvích postupně nad soupeřkami ze Sokola Doubravka (Viktorová, Šenfeldová), dále Fuchsová, Štroffeková (MI Trenčín) a Škropilová s Hruškovou narazily na těžší a sehranější soupeřky z Klimkovic (Dejlová, Metzová), kterým podlehly 0:2, ale je z toho skvělé 2. místo v soutěži ženských U17 deblů!

Adam Ječmínek s Adamem Marťánem v soutěži párů své protihráče trpělivě a pečlivě drtili, kazili jen minimálně a žádný ze svých tří zápasů nepustili do třetího setu. Výsledkem bylo krásné 1. místo v soutěži mužských U17 deblů!

Singly se hrály stejným způsobem, tzn. tabulky. Děvčat bylo celkem devět, kluků osm, takže byly dvě tabulky, z nichž do nedělního semifinále postupovali první dva hráči a hráčky.

Adam Ječmínek nastoupil v prvním zápase proti Kozelskému (Sokol Klimkovice) a první set byl jednoznačný ve prospěch soupeře. Ve druhém setu to byla již úplně jiná hra a nebýt nešťastné koncovky, mohlo se jít do třetího setu (9:21, 20:22). V dalších zápasech si Adam lepší hrou své vítězství udržel a dostal se tak do nedělního semifinále singlů z pozice druhého místa.

Linda měla proti sobě tři soupeřky, dva zápasy vyhrála a taktéž jí čekalo nedělní semifinále.

Adam Marťán rovněž postoupil do semifinále, stejně jako spoluhráči z pozice druhého v tabulce.

V neděli se ale již tolik nedařilo a postupně ve svých zápasech prohráli; Adam Ječmínek s Nesvačilem (SK Radonice), Adam Marťán s Kozelským (Sokol Klimkovice) a Linda s Metzovou (Sokol Klimkovice) - v tomto zápase proti Metzové byla Linda jen malý krůček od třetího setu (16:21, 21:23).  Přesto byla u všech hráčů a jejich zápasů vidět ohromná bojovnost a snaha zkusit cokoliv, co by pomohlo k vítězství, vzájemně se „potahat“ (ti co momentálně nehráli, tak bouřlivě fandili ostošest) což u ostatních týmu zpočátku tolik nebylo, ale postupně tím „nakazili“ i další týmy.  Bylo vidět, že jsou (včetně Adély) sehraná parta!

Všichni tři skončili na hezkém 3. místě v soutěži U17 singlů!

Myslím, že se turnaj povedl, všichni si dostatečně zahráli, celou dobu panovala skvělá nálada a každý si dosyta užil výborné plzeňské kuchyně.

Dvouhra chlapci U17: 3. Adam Ječmínek, Adam Marťán

Dvouhra dívek U17: 3. Linda Šmikmátorová, Adéla Čápová (Sokol ČB)

Čtyřhra chlapci U17: 1. Adam Ječmínek / Adam Marťán

Čtyřhra dívky U17: 2. Linda Šmikmátorová / Adéla Čápová (Sokol ČB)