11.5.18 IS Slovinska, Medvode

Od 10. do 13. 5. 2018 se v Medvode konal turnaj kategorie International Series. Z našeho klubu se turnaje zúčastnili Tomáš Švejda, Ondřej Král, Sabina Milová, Jaromír Janáček a společně s nimi trenér Radek Votava.

Ve čtvrtek se hrála kvalifikace, ve které nastoupil jen Tomáš ve dvouhře mužů. V prvním kole hrál proti Patricku Scheielovi z Německa. Zápas po vyrovnaných setech vyhrál 22:20 a 21:16. Ve druhém kole ho čekal opět německý hráč Julian Edhofer. Třísetový zápas lépe zvládl jeho soupeř a po výsledku 15:21, 21:9, 10:21 pro něj cesta ve dvouhře mužů skončila.

V pátek startovala hlavní soutěž, kde jako první nastoupili ve smíšené čtyřhře Jaromír Janáček se Sabinou Milovou a ve dvouhře mužů Ondřej Král. Míra se Sabčou odehráli vyrovnaný zápas proti ruskému páru Riabov/Shegurova, ale i přesto, že v obou setech vedli nakonec dobře rozehraný zápas nedokázali vyhrát a prohráli 16:21 a 17:21. Ve stejnou dobu bojoval Ondra proti vítězi Evropských her z Baku a prvnímu nasazenému hráči turnaje, Pablu Abianovi. Na lepšího soupeře to nestačilo a prohrál 15:21 a 16:21.

O chvilku později nastoupil Míra ke svému zápasu ve dvouhře proti anglickému hráči, Samu Parsonsovi. Svému soupeři podlehl 17:21 a 14:21.

Ve dvouhře žen odehrála Sabina první kolo proti ruské hráčce Eleně Komendrovskaje. Silnější soupeřka jí nedala bodově moc šanci vzdorovat a Sabina prohrála ve dvou setech 14:21 a 13:21.

Ve stejnou chvíli hráli Tomáš s Mírou čtyřhru proti dánské dvojici Lauritzen/Muurolm. Ani tento zápas bohužel kluci nevyhráli a po třísetové bitvě, kdy jim utekl začátek zápasu a potom rozhodující set, prohráli 16:21, 21:14 a 13:21.

Radek Votava k vystoupení hráčů našeho klubu dodává:Velice kvalitně obsazený IS Slovinska, na kterém startovalo 207 hráčů ze 34 zemí z celého světa, nezastihnul Ondřeje, Sabinu, Mirka a Tomáše v optimálním rozpoložení. Ač jim los nadělil těžké soupeře, byla většina výkonů spíše průměrných. Vyzdvihnul bych Tomáše, který teprve sbírá zkušenosti a v kvalifikaci přehrál určitě lepšího hráče, než je on a reálně bojoval o postup z kvalifikace. Prohra ve třech setech, nebyl to vůbec marný zápas. Jsem rád, že jsem v jeho hře viděl snahu více pracovat s raketou a momentem odehrání s překvapením, zejména ze zadní části kurtu. V průběhu obou zápasů dokázal daleko více zapojit úspěšně hru na saku. Ondřeje čekal Abian, jak je dobrý badmintonový příznivci určitě vědí a je to i napsaná v článku. Škoda, že Ondřej nevidí tyto zápasy jako velkou výzvu, ve které by si prokopal záda, jen aby uspěl. Měl momenty, kde držel krok a potom výpadky. Nutno dodat, že Abian si trochu hrál, zejména ve druhém setu, vždy vedl a povolil a tak až do konce. 29 minut strávených na kurtu je velká zkušenost. Jsem přesvědčený, že v budoucnu bude Ondra tyto soupeře trápit daleko více, i porážet. Sabča nestíhala soupeřce rychlostně, jak pohybové a z toho plynoucí i úderově. Za pozitivum vidím, že dokázala být velice účinná při svém příjmu, minimálně do té doby, než soupeřka změnila podání na daleko vyšší (ve druhém setu). Snažila se hrát naplno, ale v rychlosti, která byla nad její síly, nebyla tak soustředěná a nevyhnula se zbytečným chybám. Mirek odehrál dvouhru docela uvolněně. Ale pořád se točí okolo jednoho momentu. Dobré výměny odehraje v klidu, když už o nic nejde, nevyvaruje se ve hře velkému množství opravdu zbytečných chyb. Naproti tomu dokáže mnoho výmět vyhrát svou aktivitou. Věřím, že to bude stále lepší, protože se to lepší. Ale chce to moc trpělivosti na jedné straně a na druhé si jednoznačně uvědomit, že to tak je. Mix jsem neviděl. Opravdu škoda vedení v prvním setu 11/8 a potom 11/14 a ve druhém ztráta vedení 16/10, 16/15, 17/15 a 17/21. To není o badmintonu, co kdo umí. Tak dobří zase soupeři nejsou. Škoda! Debla Mirka s Tomášem jsem viděl od poloviny druhého setu. To byla jejich nejlepší část. Třetí set v začátku vyrobili mnoho chyb a hra byla od začátku pasivní. Po polovině (3/11) se hra sice hra vyrovnala, ale k výhře bylo již daleko. Sympatické je, že se oba snažili za každého stavu hrát, soustředit se a vyhrávat výměny. Ne vždy je posvícení. I takové turnaje jsou důležité. Věřím, že sérii Lotyšsko a Litvu zvládnou lépe!

Dvouhra muži: 17. místo Ondřej Král, Jaromír Janáček, kvalifikace (2. kolo) Tomáš Švejda

Dvouhra ženy: 17. místo Sabina Milová

Čtyřhra muži: 17. místo Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 17. místoJaromír Janáček - Sabina Milová