8.6.19 MČR veteránů, Kladno

Letošní mistrovství bývalých (a někdy ještě i současných) hráčů se odehrálo v šestikurtové kladenské sportovní hale za účasti téměř 90 badmintonistů. Účastním se tohoto turnaje již od roku 2008 zejména proto, protože mě badminton stále baví a rád se potkám se svými bývalými soupeři a kamarády ve stejně napínavých utkáních, jako když nám bylo o 30 let méně.

V úvodní dvouhře mi byl soupeřem brněnský Petr Komarovský. I když výsledek není jednoznačný, nebyl velkou překážkou a po setech 21:18 a 21:15 jsem postoupil do dalšího kola. Zde čekal již mnohem těžší oříšek – domácí Jiří Konupka, se kterým jsme v minulosti svedli již několik dlouhých bitev. A nejinak tomu bylo i tentokrát. V 1. setu jsem se nemohl dostat do zápasového rytmu a neustále jsem jen dotahoval soupeřův náskok (17:21). Ve druhém setu jsem zpřesnil hru a dostal se do vedení, které ale soupeř ve 2. půli vymazal a sám měl k dispozici za stavu 20:16 4 mečboly. Podařilo se mi srovnat na 20:20 a boj pokračoval až do stavu 23:23. Poslední 2 míčky ale již nervózní soupeř zkazil a utkání se přehouplo do 3. setu, který byl bojem o každý míček, ale nakonec více fyzických sil rozhodlo (21:19) po více než hodinovém boji o postupu do finále! To bylo reprízou finále z roku 2016. Bohužel na přesnou soupeřovu hru jsem celý zápas opět marně hledal protizbraň a i tentokrát jsem s Pavlem Halschem prohrál 0:2 (12,14). Stříbrná příčka je již třetím druhým místem ve dvouhře na MČR (2011,2016,2019).

Ve čtyřhře jsem vytvořil párovou dvojici s dlouholetým kamarádem Milošem Kamarytem (Jiskra Nejdek) a podařilo se nám dojít do finále proti ostřílené brněnské dvojici Krais/Halsch. I přes porážku 0:2 je po mistrovském titulu v roce 2015 2. místo výborným výsledkem.

Kladenskou atmosféru zápasů jsem si moc užil a těším se na další veteránské souboje, které pokračují 3. kolem veteránského GP družstev 5.10.2019 v Dobřichovicích.