Domů > Turnaje > Výsledky

12.2.17 MMJ Maďarska

HUNGARIAN JUNIOR 2017 (MMJ Maďarska) Od 9. do 12. února se v Multi-Alarm aréně Pécs odehrálo mezinárodní mistrovství juniorů Maďarska, které je v evropském okruhu zařazené do kategorie International Series. Tento turnaj byl jeden z turnajů, na kterých se zkouší testovací systém na tři vítězné sety do 11 bodů. 

Náš klub na turnaji reprezentovali Bára Hadáčková, Petr Beran, Ondřej Král a Tomáš Švejda, které společně s Janem Janoštíkem ze Sokola České Budějovice, Jiřím Králem z Baníku Most a Jiřím Vajstejtlem ze Slovanu Vesec trenérsky vedl Tomasz Mendrek. Na turnaj kvůli nemoci bohužel nemohl odjet náš trenér Radek Votava. Do smíšené čtyřhry nastoupili z našich hráčů pouze Bára s Petrem. Nevedlo se jim vůbec špatně. Po výhrách v prvním kole nad bulharským párem Popovska/Stoynov, ve druhém kole nad českou dvojicí Krpatová Lucie/Palán a v osmifinále nad skalpem třetích nasazených Slovinců - Polanc/Krivec postoupili do čtvrtfinále, které odehráli proti domácí dvojici Madarazs/Pytel. Tento zápas po pětisetové bitvě nakonec vyhráli a mohli se společně radovat z postupu do semifinále! To už nedopadlo podle představ. Po prvním prohraném setu dokázali Bára s Petrem změnit hru a vyhrát druhý set. Ve třetím setu bohužel musela naše dvojice z důvodu Petrovo zranění vzdát vyrovnaný souboj s nasazenými jedničkami z Polska Cybulskim a Dabczynskou.

Bára s Petrem hodnotí své první společně vystoupení na mezinárodní scéně: " Mixa jsme na mezinárodním turnaji hráli poprvé, proto jsme se báli, že nám to bude trvat, než se sehrajeme. Jelikož se ale známe z tréninků, tak jsme se rychle dokázali sehrát. Proti všem soupeřům jsme se snažili co nejvíce útočit, nehrát pasivně a nedělat chyby. Dokázali jsme to a dařilo se nám i dobře rozehrávat do mixových bodů. Díky těmto výkonům jsme se dostali až do semifinále. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale bohužel se Petr zranil a museli jsme zápas na začátku třetího setu skrečovat."

Hráči dodávají: “Tímto bychom chtěli všichni popřát Petrovi brzké uzdravení kotníku a rychlý návrat na kurty“! Do dvouher jako první z našich zasáhl Tomáš Švejda, který hrál proti Maďarovi Balaszovi Papaiovi. Zápas bohužel po třech setech a 22 minutách prohrál. Tomáš k zápasu dodává: "Nedokázal jsem pořádně ukončit výměnu, vždy jsem si pozici dobrou rozehrávkou připravil, ale pak zbytečně zkazil. V mnoha situacích jsem chtěl hrát až moc přesně. Zápas to nebyl špatný, ale musím se z toho ponaučit do dalších mých zápasů! Mám mnoho věcí, které potřebuji vylepšit."

Petr Beran i Ondřej Král vstoupili do turnaje vítězně. Petr porazil jednoznačně na tři sety Kovatse z Maďarska a Ondřej Král na čtyři sety Cimosze z Polska. Petr ve svém druhém zápase porazil opět jednoznačně na tři sety polského soupeře Sobolewskiho. Bohužel v osmifinále už nestačil na šikovného a talentovaného hráče, vicemistra Evropy U15 z roku 2016, Christa Popova. Zápas plný velice dlouhých výměn prohrál ve čtyřech setech. Petr dodává ke svým zápasům ve dvouhře: "Už od začátku turnaje jsem se necítil ve dvouhrách moc dobře. V zápasech jsem dělal spoustu nevynucených chyb a celkově jsem si moc nevěřil. Nicméně jsem se dostal do osmifinále, kde na mě čekal mladý, šikovný hráč z Francie. Zápas byl dlouhý a většinou se rozhodoval až v těsných koncovkách. Bohužel pro mě nedopadl dle mých představ. Soupeř zvládl koncovky lépe a vyhrál v poměru 3:1 na sety."

Ondřej Král dokázal vyhrát ve třech setech svůj druhý zápas proti Marinovi z Bulharska a i svůj třetí zápas proti Belgičanovi Bearemu. Ve čtvrtfinále nastoupili proti nenasazenému hráči Wrobelovi i díky tomu, že první nasazený Savin se kvůli nemoci před začátkem turnaje odhlásil. Zápas zvládl ve třech setech a postoupil do semifinále. Tam odehrál kvalitní zápas proti Miličovi ze Srbska. Po třech setech zvítězil a postoupil do finále, kde se utkal proti přemožiteli Petra Christu Popovovi. Po 47 minutové pětisetové bitvě se ze zaslouženého vítězství radoval právě Ondra! V zápase a i celkově na celém turnaji ukázal skvělou hru i velkou psychickou odolnost. Ondra své působení ve dvouhře hodnotí: "S výsledkem jsem samozřejmě moc spokojen a jsem rád, že jsem celý turnaj zvládl, i když jsem na něj neodjížděl úplně dobře připraven. Ve všech zápasech se mi dařilo soupeře přehrávat díky aktivní hře a dobré rozehrávce od sítě. Výkon ve finále sice nebyl nejlepší, ale jsem rád, že se mi podařilo otočit průběh 5. setu a celý turnaj vyhrát. Poprvé jsem se na turnaji setkal se systémem počítání na 3 vítězné sety do 11 bodů. Zápasy jsou sice fyzicky jednodušší, ale mnohem náročnější na psychiku a koncentraci po celou dobu zápasu." Bára Hadáčková nastoupila ve dvouhře v prvním kole proti Maďarce Kadlicsko. Zápas po neúplně dobrém začátku zvládla a postoupila do druhého kola, kde hrála proti Kwasnik z Polska. Po celou dobu zápasu měla Bára svou hru pod kontrolou a jednoznačně ve třech setech vyhrála. Osmifinále odehrála proti druhé nasazené Maďarce Sandorhazi, která nakonec celý turnaj vyhrála. Po čtyřech setech a zajímavém zápasu bohužel Bára odešla z kurtu poražena. Bára o svých zápasech řekla: "Ve většině zápasech jsem nedokázala začínat hned od začátku. Vyhazovala jsem se a stálo to několik zbytečných bodů pro soupeře. Je to má slabina a jedna z více věcích, které musím zlepšit, abych byla lepší! V osmifinále proti Sandorhazi jsem zvládla takticky správně až třetí set. Dokázala jsem hrát to, co umím a měla jsem náskok. Bohužel koncovka čtvrtého setu mi nevyšla a vyhrála Vivien." Bára nakonec nastoupila i do čtyřhry po boku polské hračky Idy Wisniewski. Po výhře v prvním kole nad domácími hračkami už bohužel nedokázali vyhrát další zápas, který hráli proti třetí nasazené dvojici Tarcalová/Vargová ze Slovenska. Po pěti setech jejich představení na turnaji skončilo.

Ve čtyřhře chlapců nastoupil Tomáš s Janem Janoštíkem a Ondřej s Matějem Hubáčkem. Tomáš s Honzou v prvním zápase hráli proti složené dvojici Dulcz/Hadžihalilovič z Maďarska a Chorvatska. Celý zápas si pohlídali a vyhráli ve třech setech. O postup do čtvrtfinále se utkali proti polské dvojici Cimosz/Kordek. Po skvělém začátku dokázali vyhrát první set. Druhý set nedokázali hrát to, co v prvním setu. Napravilo se to ve třetím a čtvrtém setu a postoupili tak do čtvrtfinále, kde se utkali právě proti Ondrovi s Matějem, kteří po prvním volném kole porazili ve druhém kole na tři sety belgickou dvojici Carraggi/Nieuwkerke. Tomáš s Honzou předvedli velmi dobrý výkon v prvních dvou setech, kdy dokázali hrát bez chyb a hodně chodit proti balónům. Ve třetím setu už měli převahu Ondra s Matějem, kdy dokázali zrychlit hru a měli větší jistotu nad údery. Postoupili tak do semifinále, kde také ve třech setech porazili Francouze Popova s Lovangem (mistři Evropy U15 z roku 2016). Ve finále nastoupili proti slovenské dvojici Horák/Hrnčár. Kluci se po kvalitní a bezchybné hře mohli po třech setech radovat z prvního společného titulu na mezinárodním turnaji. Ondřej debl s Matějem hodnotí: "V deblu jsme s Matějem neztratili ani jeden set a zápasy (většinou s mladšími soupeři) jsme kontrolovali. Díky dobrému podání, příjmu a kvalitní hře ve střední části kurtu jsme na protihráče vytvářeli tlak a výměny dobře ukončovali." Nakonec bychom všichni chtěli poděkovat panu Mendrekovi za to, že nás trenérsky doprovázel po celou dobu turnaje. Děkujeme také našemu trenérovi panu Votavovi, který s námi sice na turnaj neodjel, ale byl s námi neustále v kontaktu po telefonu a zařizoval mnoho dalších věcech okolo tohoto turnaje a samozřejmě i všem spoluhráčům v klubu, bez kterých bychom se nemohli takto kvalitně na turnaje připravovat.

Radek Votava k vystoupení našich hráčů dodává: “Jsem moc rád, že se vše podařilo zařídit a mou roli na turnaji převzal Tomasz Mendrek. Moc mu i touto cestou děkuji. Hráče chválím za přístup a blahopřeji jim k výborným výsledkům, kterým dominují Ondrovo prvenství ve dvouhře a čtyřhře. To je prostě paráda!. Život je plný překvapení a ne všechna jsou bohužel ta příjemná. Petrovo zranění, každé zranění, je něco, co nikdo zažít nechce a co nikomu nepřejeme. Věřím, že se Petr brzo vyzdraví a bude moci 100% pokračovat v nejenom této, jeho parádní sezoně! Držím ti palce Petře!“

Hodnocení českých hráčů od pana Tomasze Mendreka na Hungarian Junior

Všem našim hráčům k výsledkům gratulujeme!!!

Umístění hráčů:

 

Dvouhra junioři: 1. Ondřej Král, 9. Petr Beran, 17. Jiří Král (Baník Most), Jiří Vajstejtl (Slovan Vesec), 33. Tomáš Švejda, Jan Janoštík (Sokol České Budějovice)

Dvouhra juniorek: 9. Bára Hadáčková

Čtyřhra junioři: 1. Ondřej Král / Matěj Hubáček (Sokol Meteor Radotín), 5. Tomáš Švejda / Jan Janoštík, 9. Jiří Král / Jiří Vajstejl

Čtyřhra juniorek: 9. Bára Hadáčková / Ida Wisniewska (Polsko)

Smíšená čtyřhra: 3. Bára Hadáčková / Petr Beran

Propozice

Badminton pro veřejnost

17.9.2021

MČR dospělých, Praha

17.9.2021

Para Polish Open, Zakopane

18.9.2021

GPC U13, Tábor

23.9.2021

IS Polska, Zakopane

24.9.2021

Zagreb Youth Open 2021, Záhřeb

25.9.2021

GPA U17, Pardubice

25.9.2021

turnaj U11, ČB

26.9.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

2.10.2021

GPA U15, Pardubice

2.10.2021

GPB dosp., Klimkovice

2.10.2021

GPD dospělých, Strakonice

8.10.2021

GPA dosp., Praha

9.10.2021

OPJ U11

9.10.2021

OPJ U15, ČB

9.10.2021

OPJ U19, ČB

10.10.2021

OPJ U13, ČB

10.10.2021

OPJ U17, ČB

16.10.2021

MČR dr. žáků, Vitality Slezko

16.10.2021

GPC U19, Tábor

21.10.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

21.10.2021

MM ČR, Brno

30.10.2021

Extraliga 1. kolo, Plzeň

30.10.2021

GPC U13 kvalifikační, ČB

31.10.2021

Extraliga 1. kolo, Český Krumlov

31.10.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

3.11.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

6.11.2021

MČR dr. dorostu, Dobřany

6.11.2021

Czech Talent U11, ČK

6.11.2021

GPC U15, Tábor

13.11.2021

MČR U13, Vitality Slezko

13.11.2021

GPB dosp., Hradec K.

13.11.2021

GPC U17 kvalifikační, Tábor

13.11.2021

GPC dosp., Strakonice

20.11.2021

JIS MMJ ČR, Orlová

20.11.2021

GPD U13, České Budějovice

21.11.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

27.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

27.11.2021

GPC U15 kval,. Tábor

28.11.2021

Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

4.12.2021

MČR U17, Český Krumlov

4.12.2021

OTP JčBaS, České Budějovice

4.12.2021

GPD dosp., Strakonice

6.12.2021

BEC U17, ČK

9.12.2021

OTP JčBaS, Český Krumlov

10.12.2021

GPA dosp., Plzeň

11.12.2021

MČR U15, Praha

12.12.2021

GPC U19 kval., ČB

18.12.2021

MČR U19, Brno

27.12.2021

Klubové soustředění, ČK

30.12.2021

Předsilvestrovský turnaj, ČK

15.1.2022

Extraliga 3. kolo, Klimkovice

16.1.2022

Extraliga 3. kolo, Český Krumlov

6.2.2022

Extraliga 4. kolo, Praha

20.2.2022

Soustř. Most, Rychnov, SKB, ČK

28.2.2022

Klubové soustředění, ČK

19.6.2022

LODM, Přerov

24.7.2022

Summer Camp I., Český Krumlov

31.7.2022

Summer Camp II., Český Krumlov

21.8.2022

Klubové soustředění, ČK

27.12.2022

Klubové soustředění, ČK

30.12.2022

Předsilvestrovský turnaj, ČK

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio