12.5.17 IS Slovinska, Medvodě

Ve středu 10.5. jsme s tříčleným týmem ve složení Míra Janáček, Ondřej Král a Petr Beran odcestovali na turnaj IS Slovinska, kde jsme všichni hráli již čtvrteční kvalifikaci. K prvnímu zápasu nastoupil Míra Janáček proti slovinskému reprezentantovi Aljosa Turkovi a vedl si skvěle. Celý zápas ovládl a po výsledku 21:12, 21:13 se mohl soustředit na druhé kolo kvalifikace, které hrál proti Dánovi Martin Bundgaardovi. Po téměř hodinovém třísetovém boji se z vítězství mohl radovat Janáček a tím si také zajistil finále kvalifikace, které se hrálo ještě ten den až ve večerních hodinách. V právě zmiňovaném finále už na něj čekal Morgan Lidman ze Švédska. Tentokrát už Míra na svého soupeře nestačil a po 40-ti minutách prohrává v poměru 17:21, 19:21.

Další kvalifikační zápas ve dvouhře odehrál Petr Beran, který hned v prvním zápase nestačil na dobře takticky hrajícího Turka Emre Laleho a po výsledku 14:21, 18,21 končí v turnaji dvouher.

Nejdéle v soutěži setrvali Ondra s Petrem v mužské čtyřhře. I tam museli hrát čtvrteční kvalifikaci, kde se utkali s domácím párem Cerkovnik/Herman. Ondra s Petrem bez větších potíží vyhráli a zajistili si tak účast v hlavní soutěži. Protože kluci měli první kolo v hlavní soutěži volné, tak hráli až v pátek večer. Tam se utkali s dánským párem Jeppe Bay/Rasmus Kjaer. Se zkušeným dánským párem nakonec kluci prohráli těsně v koncovce třetího setu a tím pro českokrumlovskou výpravu končí i celý turnaj.

Kluci k turnaji dodávají: "Děkujeme našemu trenérovi Radku Votavovi, který nás vždy skvěle připraví na turnaje a také všem spoluhráčům z klubu, bez kterých by tréninková příprava nebyla tak kvalitní."

Dvouhra muži: finále kvalifikace Janáček Jaromír, prohra v prvním kole kvalifikace Beran Petr

Čtyřhra muži: 9. Beran Petr / Král Ondřej