13.11.22 MČR U15, Český Krumlov

V sobotu a neděli 12. a 13. listopadu náš klub pořádal mistrovství České republiky kategorie U15. Na turnaji se předvedla republiková špička v této kategorii a z našich startovala pětice nadějí.

Ve dvouhře chlapců Matyáš Puffr v prvním kole přehrál hladce ve dvou setech Jana Šolce (TJ Slovan Vesec) 21:7, 21:11. Ve druhém kole podlehl pozdějšímu vítězi Lukáši Thorovi (BADMINTON FSpS MU) 9:21, 6:21 a obsadil celkové deváté místo.

Dvouhra dívek přinesla z našeho pohledu veliké drama. Eliška Mikešová první dva zápasy s přehledem vyhrála a ve čtvrtfinále po velice těsném výkonu přehrála Amélii Maixnerovou (SK Prosek Praha), mimo jiné bronzovou medailistku z nedávného ME U15, po výsledku 21:14, 12:21, 21:19 a postoupila tak do semifinále. V něm přehrála Terezu Grznárovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:17, 21:18 a mohla se těšit na boj o titul. Od toho byla Eliška velice blízko, když s nasazenou jedničkou Štěpánkou Nýdrlovou (SK Prosek Praha) prohrála po velice zběsilé koncovce 21:17, 12:21, 25:27 a musela se spokojit se stříbrnou medailí. Denisa Půlpánová v prvním kole nestačila na Moniku Majerovou (Badminton Akademie Olomouc) ve třech setech 21:17, 15:21, 17:21 a skončila sedmnáctá.

Ve čtyřhře chlapců jak dvojice Matyáš Puffr s Danielem Čadou (Badminton Rychnov n/K), tak David Šváb s Františkem Vrchotickým (TJ Sokol České Budějovice) nestačili na své soupeře v prvních kolech a umístili se na devátých místech.

Stejného umístění dosáhly i Tereza Pavlyková s Denisou Půlpánovou, když ve třech setech nestačily na pozdější mistryně Eriku Osičkovou s Amélií Maixnerovou (TJ Astra Zahradní Město / SK Prosek Praha) po výsledku 23:21, 10:21, 8:21.

Ve smíšené čtyřhře Eliška Mikešová s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice) postoupili až do semifinále, kde nestačili ve třech setech na pár Lukáš Thor - Erika Osičková (BADMINTON FSpS MU - TJ Astra Zahradní Město) po setech 21:12, 14:21, 17:21 a nakonec brali bronzové medaile. David Šváb s Terezou Pavlykovou a Matyáš Puffr s Denisou Půlpánovou vyhráli svá první kola. David s Terezou ve druhém kole podlehli páru Vojtěch Strejček - Lucie Šuhajová (SK Hamr - B.O.CHANCE OSTRAVA SPORTCLUB) po setech 13:21, 22:20, 6:21. Matyáš s Denisou nestačili na nasazené dvojky Jakuba Klokana s Terezou Grznárovou (Super Stars Most - BK TJ Baník Most) 16:21, 15:21. Obě dvě naše dvojice obsadili konečné deváté místo.

Radek Votava k vystoupení našich žáků dodává: "David, Matyáš, Tereza, Denisa a Eliška odehráli velice dobré zápasy a jenom to dokresluje fakt, že se na MČR moc těšili a z klubového pohledu, že dává i pořadatelský smysl se o vrcholné akce ucházet. To výkony významně podtrhla Eliška Mikešová, která si vybojovala dvě medaile. První, bronzovou, ve smíšené čtyřhře společně s Krištofem Klímou a tu druhou, ještě cennější stříbrnou medaili ve dvouhře, kde dřela do poledního míčku o titul. Kromě toho, že všech pět bojovalo srdnatě na domácích kurtech, se zapojili aktivně i do přípravy a organizace celého mistrovství. Byli součástí přípravy a úklidu haly a rozhodovali také zápasy. Děkuji ji za skvělý přístup a předvedené výkony a Elišce k předvedeným výkonu a vybojovaným medailím blahopřeji! Věřím, že nejenom tato žákovská pětice, má potencionál se výkonnostně posouvat dál".

Všem k dosaženým výsledkům blahopřejeme!

Dvouhra chlapci: 9. Matyáš Puffr

Dvouhra dívky: 2. Eliška Mikešová, 17. Denisa Půlpánová

Čtyřhra chlapci: 9. Matyáš Puffr - Daniel Čada (Badminton Rychnov n/K), David Šváb - František Vrchotický (TJ Sokol České Budějovice)

Čtyřhra dívky: 9. Tereza Pavlyková - Denisa Půlpánová

Smíšená čtyřhra: 3. Eliška Mikešová - Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice), 9. David Šváb - Tereza Pavlyková, Matyáš Puffr - Denisa Půlpánová

... fotogalerie (autor Karel Kotyza) ...