13.12.21 MS dospělých, Huelva

Od 12. do 19. prosince se ve španělské Huelvě odehrálo Mistrovství Světa, kterého se jako jediní z českých zástupců zúčastnili deblisté Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem a jejich trenérem Radkem Votavou.

Kvůli stále trvající pandemii Covid 19 museli všichni tři do dějiště odcestovat už ve středu 8. prosince a podstoupit na místě příjezdový test s karanténou a v průběhu ještě jedno testování.

Kluci nastoupili ke svému zápasu proti bratrům Christopher Grimley - Matthew Grimley ze Skotska v hned v neděli po páté hodině večerní. Čekal je náročný zápas se zkušenou dvojicí mimo jiné vítěze nedávného Scottish Open.

Naše dvojice zahájila zápas velice dobře, od začátku se jim dařilo držet náskok především precizní a dobře odvedenou prací v na síti a následném útoku. Nicméně Skoti po pauze přidali na kvalitě a bylo to znát už od podání. Dařilo se dostávat kluky do úzkých precizní rozehrávkou hlavně přechody ze strany na stranu v obraně. První set Tomáš s Mírou prohráli 18:21. Ve druhém už byla hra více na straně Skotů a u kluků přišla větší nejistota na podání příjmu pramenící z více jednodušších chyb, které o dalším průběhu zápasu rozhodli. Druhý set po 34 minutách hry Tomáš s Mirkem prohráli 14:21 a na turnaji celkově obsadili 33. místo.

Celý šampionát měl zajímavý nádech. Z důvodu pandemie nebo náročného programu se spoustu elitních světových hráčů odhlásila a v pavoucích to bylo hodně znát. Nicméně pro kluky to nebyl špatný zápas s dobrými soupeři a určitě ohromná zkušenost a zážitek hrát na televizním kurtu pod mnoha kamerami s živým komentářem a jestřábím okem.

Klukům ke kvalifikaci a předvedenému výkonu blahopřejeme!

Čtyřhra mužů: 33. Tomáš Švejda - Jaromír Janáček