13.3.22 Regionální výběry U15, Liberec

Letošní ročník turnaje regionálních výběrů kategorie U15, který se každoročně hraje pod názvem „Falco Cup“, přilákal do Liberce celkem 6 výběrů včetně výběru Jižní Čechy, za které startovali, pod vedením Tomáše Puffra, Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice), David Šváb, Matyáš Puffr, Eliška Mikešová, Denisa Půlpánová a Tereza Pavlyková (všichni SKB ČK).

Los jim pro základní část přisoudil do skupiny „A“ domácí výběr a Západní Čechy.

• Klíma / Mikešová – Langmajer / Niedermayerová 21/12, 21/17

V základní skupině si naše naděje nejprve poradili, a nutno dodat, že po velice dobrých výkonech, s výběrem Západní Čechy 5-0 a rozjezd do turnaje tak nakonec vyšel všem hráčům a hráčkám našeho výběru parádně = vítězně.

Ve druhém utkání základní skupiny to byla velká bitva s domácí výběrem, který Jihočechy nakonec přehrál 4-1. K lepšímu výsledku by bylo zapotřebí výhry Elišky Mikešové ve dvouhře a dokonání překvapení z druhého setu v deblu holek, který odehrály Denisa Půlpánová s Terezou Pavlykovou moc dobře.

• Klíma / Mikešová – Bříza / Osičková 21/23, 15/21

V semifinále čekal náš výběr suverén soutěže, výběr Prahy, který přehrál naše naděje 5-0. Eliška Mikešová sehrála dva výborné sety s českou jedničkou Nýdrlovou. Bohužel třetí set byl nad její síly. A společně s Kryštofem Klímou drželi naději na bod v mixu.

• Klíma / Mikešová – Čada / Andělová

Končit se má výhrou, a to se povedlo. V posledním utkání dne, o celkové třetí místo, Jihočeši porazili 3-1 Východní Čechy a z Liberce si kromě velice dobrých výkonů a odehraných zápasů odvážejí celkové třetí místo. Blahopřejeme!