Domů > Turnaje > Výsledky

13.7.22 JIS Bulharska, Svilengrad

Od 11. do 13. července se v bulharském Svilengradu nedaleko tureckých hranic odehrál junior international series, na kterém v silné konkurenci startoval z našich také Patrik Fuciman. Jako doprovod českých hráčů byl na turnaji také Radek Votava s Matějem Hubáčkem.

Patrik nastoupil ve dvouhře a ve čtyřhře s Vojtěchem Havlíčkem (TJ Sokol Polabiny Pardubice)

Ve dvouhře Patrik v prvním kole přehrál domácího Bulhara Nikolu Dimitrova po výsledku 21:14 a 21:7. Ve druhém kole přehrál dalšího bulharského hráče Evgeniho Uzunova hladce 21:12, 21:9 a postoupil mezi šestnáct nejlepších singlistů turnaje. O postup do čtvrtfinále Patrik nestačil na Rumuna Luca-Stefan Pandele po setech 11:21, 16:21 a na celkově obsadil deváté místo.

V prvním kole čtyřhry Patrik s Vojtou porazili dvojici Filip Dominic Preda - Calin Tudor Turcu z Rumunska po výsledku 21:13, 21:10. O postup do čtvrtfinále si pak poradili s izraelskou dvojicí Mayan Mogilner - David Pupko 22:20, 21:13. V boji o medaile následně dokázali otočit zápas s Turky Burak Cesitcioglu - Arda Oz 19:21, 21:11, 21:13 a postoupili tak do semifinále. V něm nestačili na pozdější vítěze Thajce Patcharakit Apiratchataset, Eakanath Kitkawinroj po výsledku 12:21, 13:21 a celkově tak vybojovali bronzové medaile.