Domů > Turnaje > Výsledky

13.9.20 GPA U15, Pardubice

V Pardubicích se tento víkend odehrál celostátní turnaj žáků GPA U15, kterého se z našeho klubu zúčastnil Patrik Fuciman, který tak po letní přípravě a tréninkové píli v „covidových prázdninách“ poprvé testuje svou aktuální formu.

Patrik nastoupil ve dvouhře a ve čtyřhře a to společně s Ondřejem Valouchem z klubu BADMINTON FSpS MU.

V sobotu odehrál Patrik většinu zápasů až v odpoledních hodinách. Ve dvouhře měl první kolo volné. Ve druhém po setech 21/11, 21/10 porazil Filipa Jurču z klubu TJ Lanškroun a v zápase o postup do semifinále pátého nasazeného Marka Waliszewskiho z klubu TK Sokol Klimkovice 27/25 a 21/14. Patrik tak v prvním hracím dni potvrdil své nasazení hráče číslo 3. - 4. a v neděli ho čekal v zápase o postup do semifinále Václav Simon z klubu BK 73 DELTACAR Benátky n/J., který je turnajovou dvojkou. 

Po prvním prohraném setu 15/21 odehrál Patrik rozhodující set celého turnaje, ve kterém Simona přehrál těsně 21/19 a ve třetím zúročil nastavené tempo výhrou 21/16 a mohl se radovat z postupu do finále.

V něm ho čekal Marek Čepala z klubu TJ Astra Zahradní Město, který doslova řádil ve druhé polovině pavouka a vyřadil turnajovou trojku domácího hráče Vojtěcha Havlíčka 21/13, 19/21, 21/15 a v semifinále turnajovou jedničku Jana Ptáčka z klubu TJ Sokol Klimkovice 21/12, 21/23 a 21/10.

Patrik zvládnul finále velice dobře a Čepelu porazil ve dvou setech 21/14, 21/10 a na své konto si připisuji celkovou výhru ve dvouhře!

Ve čtyřhře zahájili společně s Ondřejem Valouchem velice dobře, když porazili v prvním kole dvojici Jonáš Marek / Michal Moravec 21/16, 21/16 (Sokol Radotín Meteor Praha / TJ Astra Zahradní Město). V zápase o postup do semifinále svedli velkou bitvu s druhým nasazeným párem Václav Simon /Adam Srnec (BK 73 DELTACAR Benátky n/J. / SK Hamr), kterému nakonec po setech 21/23, 21/17, 18/21 podlehli.

Trenér Patrika, Radek Votava, dodává: “Jsem rád, že Patrik turnaj zvládnul a zúročil tak své tréninkové úsilí, které rozhodně zlepši v době „covidových prázdnin“ a také v letní přípravě. Bylo dobré si také vyzkoušet zahrát jenom dvě disciplíny, což se muselo projevit zejména ve finále, kdy to byl jeho 6 zápas na turnaji a pro jeho soupeře zápas číslo 11. To nijak nesnižuje celkovou výhru, ale je to takový sběr informací a důležité bude, jak se s nimi bude pracovat. Nyní rychle návrat do přípravy na MČR! To teprve ukáže, zda je výkonnost o schod výše, nebo to prostě jenom vyšlo. Věřím, že mu v jeho snažení pomůže i nově navázaná spolupráce s firmou OLIVER, která se bude spolupodílet na jeho vybavení. Ještě jednou blahopřeji a děkuji jeho doprovodu na turnaji Lence s Ivošem.“

Umístění Patrika Fucimana:

Dvouhra chlapci: 1. místo Patrik Fuciman 

Čtyřhra chlapci: 5. místo Patrik Fuciman / Ondřej Valouch (BADMINTON FSpS MU)

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio