14.12.16 ICH Itálie

Od úterý 13. prosince hrál v Římě Jaromír Janáček další ze série mezinárodních turnajů kategorie International Challenge, kde nastoupil do dvouhry a smíšené čtyřhry s Kateřinou Tomalovou (TJ Sokol Klimkovice).

V úterní kvalifikace hrál Mirek dvouhru. Okolo půl jedenácté nastoupil ke svému prvnímu zápasu proti německému soupeři Lennartu Konderovi. První set zvládl Mirek 21:16. Ve druhém setu se mu moc nedařilo při hře na síti a po špatném začátku druhé hry už nestačil výsledek zvrátit a prohrál ji 16:21. Třetí set už byl ale v režii Mirka, který si dobrými rozehrávkami vypracoval dobré možnosti k útoku a třetí set vyhrál s přehledem 21:11. Ve druhém kole Mirek nastoupil proti Italu Wisnu Haryo Putro. Mirkovi se po celý zápas nedařilo reagovat na napředvídatelné rozehrávky, po kterých soupeř neměl moc problémů dělat body. Po 20 minutách Mirek prohrál 10:21 a 13:21.

Začátek hlavní soutěže všech disciplín byl ve středu, kde Mirek s Katkou hned v devět hodin nastoupili ve smíšené čtyřhře proti německému páru Pistorius/Bellenberg. První set se českému páru vůbec nepovedl, dělali jednoduché chyby z příjmů a špatně rozehrávali. Set prohráli 8:21. Od druhého setu se hra na podání a příjmu daleko zlepšila a najdoun byla hra vyrovnaná, v závěru se našim povedlo urhát několik bodů v řadě přes zadní rohy a to jim přineslo zisk druhé sady poměrem 21:15. Třetí set se vyvíjel podobně jako druhý. Němci po přestávce hru srovnali a vždy vedli o jeden bod, nakonec ale Mirek s Katkou v koncovce, stejně jako ve druhém setu, využili rozehrávku přes zadní rohy a to jim přineslo vítězství ve třetím setu 21:17 a postup do druhého kola. Ve druhém kole je okolo šesté hodiny večerní čekal osmý nasazený dánský pár Bond/Soby. Češi do zápasu nevstoupili špatně, hned v úvodu vedli díky přímočaré hře už 7:3 jenomže do přestávky se hra díky soupeřovým zásahům na síti vyhrovnala. Ve zbytku prvního setu se našim bohužel nepovedlo moc prosazovat a ztratili ho 14:21. Od druhého setu se Mirek s Katkou začali více povzbuzovat a rychleji zahajovali výměny, což soupeřům viditelně vadilo a rozhodilo rytmus. Druhý set Češi vyhráli 21:12. Třetí set byl nejvyrovnanější. Opět Dánům vadilo rychlé zahajování hry a v koncovce byla znát jejich nervozita, bohužel po odvráceném mečbolu přišlo nešťastné prasátko, které zápas rozhodlo poměrem 20:22.

Hodnocení Jaromíra Janáčka: "Byl jsem docela překvapený, v jakých podmínkách se turnaj takové kategorie může hrát. V hale byla světla jenom ve středu hrací plochy a v rozích byla tma, takže každý kurt byl osvětlen jenom z poloviny. Další věc byla ta, že pod koberci byl jenom beton, což jsem hlavně po úterních dvouhrách docela na těle cítil. Ale podmínky má každý stejný. Ve dvouhře jsem první zápas zvládl, sice jsem hrál s Němcem na tři sety ale první a třetí set jsem měl pod kontrolou. Druhý zápas proti Italu Putrovi nebyl ideální, moc se nehrálo. Po celý zápas se mi nepodařilo najít recept na doslova neviditelné rozehrávky Itala. Ve smíšené čtyřhře jsme s Katkou odehráli, myslím si, velmi dobré zápasy. Otočili jsme zápas proti Němcům a s nasazenými Dány jsme smolně prohráli v koncovce třetího setu. Tato prohra mě mrzí, protože jsme byli v koncovce lepší na kurtu a na soupeřích byla vidět nervozita."