14.12.18 ICH Itálie, Milán

Předposledním mezinárodním turnajem tohoto roku pro Jaromíra Janáčka a Tomáše Švejdou bylo Italian International, velmi kvalitně a četně obsazený turnaj kategorie International Challenge, který se odehrál v termínu od 13. do 16. prosince v Miláně. Tento turnaj byl vůbec první, který se nehrál s péřovými, ale s novými testovacími plastovými míčky. I když míčky jsou téměř identické, k vlastnostem klasických péřových míčků stále něco chybí.

Kluci na turnaji startovali společně ve čtyřhře a Míra i v mixu se Sabinou Milovou (Sokol Radotín Meteor Praha).

Čtvrtečním ránem byla zahájena hlavní soutěž, kde ve smíšené čtyřhře nastupoval Míra se Sabinou proti silnému ruskému páru Rodion Alimov / Alina Davletova. Zápas prohráli ve dvou setech po výsledku 14:21 a 13:21. Rusové převažovali aktivnějším a silovým pojetím hry, kdy hlavně Davletova měla skvělý přehled na síti a držela Sabinu s Mírou pod tlakem.

Kolem druhé hodiny odehráli svůj zápas Tomáš s Mírou v prvním kole hlavní soutěže opět proti ruské dvojici Vitalij Durkin / Nikolai Ukk, stejně jako v září na MMČR v Brně. Na zkušenou dvojici nestačili ani tentokrát a prohráli jasně ve dvou setech 15:21 a 11:21. Soupeři byli silní v obraně a velmi dobře četli hru, kde ze strany kluků byla až příliš naivní rozehrávka. Rusáci nehráli v moc vysokém tempu, ale vždy věděli, kam míč poletí a následně chytře viděli volná místa naší dvojice.

Turnaj tak pro Míru s Tomášem po těžkém losu skončil již v prvním kole. Posledním turnajem kluků v letošní sezóně bude IS Turkey International v Ankaře, na který odlétají už v pondělí i s jejich trenérem Radkem Votavou. Držíme palce!

Čtyřhra muži: 17. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 17. Jaromír Janáček - Sabina Milová (Radottín Meteor Praha)