15.1.17 Přípravky, České Budějovice

Skupinka našich nejmladších se v neděli 15. 1. zúčastnila svého prvního letošního turnaje přípravek, který se konal v českobudějovické sokolovně. Náš oddíl reprezentovalo 7 dívek a 6 chlapců ve všech věkových kategoriích. Celkově se našim dařilo velmi dobře, v každé věkové kategorii jsme měli svého zástupce na stupních vítězů. Z celkových šesti kategorií si naši borci odvezli 4 x první místo.

Na některých je již znát herní posun, poctivý trénink a chuť bojovat.

Krásnou hru z našich úplně nejmenších předváděl Matyáš Puffer a Vanessa Pražáková. Pro tyto nejmenší bylo připraveno zmenšené hřiště, kdy síť byla nastavena do výšky 145 cm a hřiště zkráceno na čtyřhrovou čáru. Matyáš svou skupinu s přehledem vyhrál bez jediného prohraného setu a nebylo pochyb o vítězi kategorie chlapci 2009. O něco těžší to měla Vanesska, která pro malou účast v kategorii dívek 2009, hrála ve starší kategorii, ale pro pěkně hrající Vannesku to byl jen přínos. Vaneska ze své skupiny postoupila jako druhá, když ve skupině prohrála pouze s naší výborně hrající Eliškou. První set jí Eliška uštědřila tzv. kanára, ale to Vanessku nezlomilo a zabojovala. Elišku ve druhém setu pěkně potrápila, když do stavu 7:7 holky bojovala o každý míč a nedala nic zadarmo. Pak Eliška ukázala svou herní převahu a dotáhla druhý set do vítězného konce. Nakonec si Vanesska zahrála ještě o třetí místo se starší a zkušenější Šemberovou, na kterou zatím herně nestačila. Ale i tak obsadila v kategorii dívky 2008 krásné 4. místo. V kategorii 2009, kde hrály pouze dvě dívky, díky svým pěkným výkonům obsadila 1. místo.

Dalším z našich, kdo předvedl pěknou hru, byla Kateřina Berková, která ve své skupině jen těsně prohrála se Zavadilovou a jako druhá ze skupiny se utkala o třetí místo. V zápase o třetí místo sice prohrála nejprve první set 8:11, ale pak pěknou hrou poměrně snadno vyhrála druhý a třetí set. Kateřina nakonec obsadila moc pěkné 3. místo.

Jediným z našich, kdo projel celým turnajem jako nůž máslem, byla, až na malé zaváhání s Vanesskou, Eliška Mikešová, která si zahrálo o první se svou oddílovou kamarádkou Denisou Půlpánovou. Na Elišce byl ve finálovém zápase vidět velký herní posun, herní vyzrálost, kterou získala velkým počtem odehraných zápasů na různých turnajích po celé České republice, které společně se svým tatínkem a oddílovým parťákem Petrem Jurným tento rok objíždí. Eliška nedala Denisce sebemenčí šanci jakkoliv zdramatizovat finálový zápas a hladce Denisku přehrála v poměru 11.2 a 11:2 a získala své další 1. místo z turnaje přípravek.

V nejstarší kategorii chlapci 2007 své pěkné zápasy odehrál Michal Marťán, který potrápil hlavně své oddílové kamarády Dennise Pražáka a Petra Jurného. Nejprve ve skupině prohrál s Petrem těsně jeden set 10:11 a pak i stejným poměrem s Denisem v boji o třetí místo. Michal svou vyrovnanou hrou obsadil pěkné 4. místo. Lépe zahrál na tomto turnaji Dennis. Nejprve ve skupině prohrál s lépe hrajícím Honzou Dudou, pak na tři sety porazil Filipa Maršálka a jako druhý ze skupiny se utkal o třetí místo s Michalem, kterého porazil ve dvou setech a obsadil tím krásné 3. místo.

Hodně se na tento turnaj těšil Petr, který chtěl hlavně sobě dokázat, že poctivý trénink pod vedením skvělého trenéra p. Frendla a po kolotoči odehraných turnajů v Praze, Liberci a Benátkách nad Jizerou, dokáže zúročit hodiny strávené na kurtu. Nejatraktivnější zápas celého turnaje sehrál Petr Jurný ve finále kategorie chlapci 2007. Po vítězství ve své skupině, postoupil z prvního místa a ve finále se utkal se svým věčným přemožitelem Janem Dudou. Petr nenechal nic na náhodě a hned od začátku se do svého soupeře pustil. Trpělivou a přesnou hrou nedal soupeři v prvním setu vůbec žádnou šanci a hladce 11:4 vyhrál. V druhém setu si nechal soupeře utéct na rozdíl 5 bodů a jen těžce dotahoval tak vysokou ztrátu. Petr se dokázal vyhecovat a za stavu 7:10 ještě zabojoval a už téměř prohraný set zdramatizoval. Dokonce za stavu 10:10 podával, ale velký tlak a nervozita udělala své a Petr zkazil míč do sítě. Druhý set tím jen těsně 10:11 prohrál. Ve třetím setu zase Petr ukázal, kdo je na tomto turnaji pánem a za stavu 9:1 trochu polevil. Soupeř stihl dát ještě pár bodů, ale skvěle hrající Petr si nedal vítězství vzít a na tři sety vyhrál finálový zápas. Výbornou hrou hlavně ve finále si Petr odváží zasloužené 1. místo.

Všem vítězům a ostatním medailistům moc gratulujeme a přejeme plno takových úspěchů.