SKB Český Krumlov – Sokol Radotín Meteor Praha „A“ 2-6

Janáček / Beran - Drančák / Bitman  15/21, 20/22
Milová / Milisová - Bášová / Fuchsová 9/21, 13/21
Delchev / Král - Ludík / Rogalski 12/21, 14/21
Janáček / Milisová - Drančák / Bášová 21/18, 15/21, 11/21

Utkání začalo slavnostním nástupem a představením obou týmů včetně všech hráčů a hráček.

Představena byla také trojice rozhodčích Karel Kotyza – vrchní rozhodčí, Iva Janáčková a Ivo Černý – rozhodčí pro zápasy, kterým patří velké poděkování.

Úvodním zápasem byla tradičně smíšená čtyřhra, do kterého naše dvojice Jaromír Janáček / Hana Milisová vstoupila velice dobře, když vybojovala první set poměrem 21/18. Druhý a třetí set byl již ale v režii Pavla Drančáka s Alžbětou Bášovou, kterým se povedl zejména vstup do setu druhého, což je viditelně uklidnilo a našim dobrá nálada postupně odcházela. To se naplno projevilo na podání a příjmu a první bod se nenávratně vzdaloval. Druhý a třetí set ztratili Mirek s Hankou poměrem 15/21, 11/21.

Následovala dvojice zápasů Ondřej Král / Dimitar Delchev vs. Milan Ludík / Michal Rogalski a Sabina Milová vs. Dominika Koukalová.

Zatímco mužům se moc nedařilo a po poměrně jednoznačném průběhu a hře bez taktiky nestačili na soupeře poměrem 12/21, 14/21, Sabina Milová vstoupila do zápasu velice dobře. První set zvládla v samotném závěru dobře 21/19. Ve druhém setu změnila Dominika taktiku a najednou to nebyla Sabina, podle které se hraje. Prohrála ho 17/21. Třetí set odehrála Sabina až do stavu, myslím, 20/12, skvěle. Opět rozdávala údery, které měly logiku, a na kurtu kralovala. Poslední bod ale uhrát asi nechtěla, asi měl přijít sám a snadno. A tak se stalo, že Dominika za pomoci Sabiny srovnala stav na 20/20. Naštěstí to tam nakonec Sabča i se štěstím dotlačila a Dominiku poprvé v životě porazila. Třetí set 22/20.

Po třech zápasech prohrává naše družstvo 1-2.

Další dvojičkou zápasů byla mužská čtyřhra Jaromír Janáček / Petr Beran vs. Jakub Bitman / Pavel Drančák a Ondřej Král vs. Hošek.

V deblu nevyšel našim začátek. Byla to hra bez systému a pro úřadující mistry ČR v deblu snadná záležitost. Od poloviny první setu ale vicemistři ČR v deblu, Mirek s Petrem, ano tento zápas byl reprízou finálového zápasu z posledního MČR dospělých, zvládali rozehrávku daleko lépe a hra se vyrovnala. V prvním setu to na výhru nestačilo 15/21, ale ve druhém setu zvládali kluci hru moc dobře a v závěru vedli 20/17. Bohužel ani toto nestačilo na výhru. Byl to pěkný zápas, kterému chyběl třetí set!

Ondřej Král měl v našem družstvu premiéru a hned v prvním utkání dokázal pro naše družstvo vybojovat bod. Petra Hoška porazil ve dvou setech 21/11, 21/10. Ondřej, který od září studuje na krumlovském gymnázium, na které přešel do třetího ročníku z Mostu, to měl v tomto zápase jednoduché. Ale ještě důležitější je, že po zranění kotníku z před čtrnácti dnů noha drží!

Po pěti zápasech prohráváme 2-3.

Poslední dvojičkou zápasů je ženská čtyřhra, ve které vyzvaly Sabina Milová s Hankou Milisovou úřadující mistryně ČR Alžbětu Bášovou s Michaelou Fuchsovou a Petr Beran Jakuba Bitmana.

Holkám zápas nesednul vůbec a jednoznačná prohra 9/21, 13/21 moc povzbudivá není.

Petr Beran odehrál zápas se zkušeným Kubou Bitmanem docela dobře. V prvním setu vedl v polovině asi 11/4, ale od té doby Kuba přidal na tempu a Petr přidal v nevynucených chybách. Když se to sečetlo, byl stav 16/21. Ve druhém setu odehrál Petr o mnoho lepší partii, dával si pozor na rozehrávku, snažil se hrát tak, aby jeho hra nebyla tolik čitelná. Za stavu 19/19 při svém podání si ale nepohlídal sako a v poslední výměně naivně rozehrál na soupeřovu smeč. 19/21.

Za stavu 2-5 nastoupil do posledního zápasu utkání Mitko Delchcev. Milan Ludík, jeho soupeř, měl určitě budit velký respekt, ale Mitko se na zápas moc těšil. Dřel od prvního míče a i přes prohru 6/21 se nenechal zlomit a druhý set si náležitě užil. Bojoval až do samotného závěru. Ludíka sice neporazil, ale konečné skóre 20/22, emoce a snad i trochu radost z předvedené hry, to je to, co by měl mít každý hráč a hráčka.

Radek Votava k výkonům hráčů a jejich reprezentaci našeho klubu dodává: „První extraligové utkání našemu družstvu rozhodně nevyšlo. Prohra 2-6 s úřadujícím mistrem družstvem Sokol Radotín Meteor Praha „A“ sice může na první pohled vypadat lichotivě a je rozhodně lepším výsledkem, než dubnová prohra 0-6 v Semifinále play-off loňského ročníku, ale realita přímo na kurtech tak povzbudivá není. Ondřej Lubas, vedoucí hostující týmu, nazval naše družstvo velice trefně „mladé pušky z Krumlova“. Bohužel výkon přímo na kurtech působil v mnoha případech lehce rezignovaně. Odvaha, přímočarost a hlavně radost z toho, že hrajeme extraligu, že hrajeme doma a že hrajeme za družstvo! To mi v tomto utkání v mnoha případech chybělo. Bez důvěry ve vítězství, bez odvahy a velké zodpovědnosti se bude vyhrávat opravdu těžko. Družstvo Meteoru si zaslouží rozhodně velký respekt a k výhře jim gratuluji. I přes své, možná hodně tvrdé výhrady, děkuji našim hráčům za předvedené výkony. Věřím, že se dokáží poučit a o mnoho lépe připravit na druhé veledůležité utkání prvního kola, které odehrají v neděli od 11 hodin v Dobrušce.

Průběžné pořadí extraligy po 1. kole:

1. místo BADMINTON FSpS MU "A" 4  body (8-0)

2. místo Sokol Radotín Meteor Praha "A" 4 body (zápasy 6-2, sety 13-5)

3. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 4 body (zápasy 6-2, sety 13-5, míče 326-280)

4. místo TJ Sokol Dobruška "A" 4 body (zápasy 6-2, sety 13-5, míče 321-269)

5. místo TJ Montas Hradec králové "A" 1 bod (zápasy 2-6, sety 5-12, 280-326)

6. místo TJ Astra ZM Praha "A"1 bod (zápasy 6-2, sety 5-12, míče 269-321)

7. místo SKB Český Krumlov 1 bod (zápasy 2-6, sety 5-13, míče 293-353)

8. místo USK Plzeň 1 bod (zápasy 0-8)