15.12.18 GPC U13, Plzeň

Velmi dobře se uvedli v sobotu 15. 12. 2018 naši žáci na turnaji O Pohár předsedy ZpčBaS U-13 v Plzni. Eva Fišerová, Eliška Mikešová, Petr Jurný a Matyáš Puffr vyrazili na zkušenou mezi konkurenci z jiného kraje, kde o co nejlepší výsledky bojovalo 15 chlapců a 14 dívek.

Ve dvouhře chlapců postoupili shodně Petr i Matyáš do druhého kola. Petr porazil Kopeckého (BVK Aš) 21/3, 21/14 a poté nestačil na Thora (Badminton Sharks Brno, z.s.) 20/22, 4/21. Matyáš si vyšlápnul na druhého nasazeného Pohlota z Aše, které porazil 21/12, 12/21, 21/17 a ve druhém kole nestačil na Ryšánka (Sokol Radotín Meteor Praha) 6/21, 17/21. Spolu ve čtyřhře chlapců v základní skupině „B“ si vybojovali druhé místo, když dva zápasy vyhráli a jeden prohráli a postoupili tak do semifinále, ve kterém nestačili na dvojici Hrazdíra / Rašpl (Sokol Židlochovice / USK Plzeň) 21/13, 10/21, 8/21.

Ve smíšené čtyřhře postoupili na turnaji první nasazení Petr Jurný s Eliškou Mikešovou až do finále, ve kterém nestačili na Hrazdíru s Dvořákovou (Sokol Židlochovice / Keramička Chlumčany) 10/21, 15/21. Cestou do finále ale dokázali Petr s Eliškou porazit dva páry! Matyáš Puffr s Evou Fišerovou po vyhraném prvním kole nestačili na pozdější vítěze poměrem 4/21, 10/21.

Ve dvouhře dívek si vedly Eva s Eliškou moc dobře. Obě hladce postoupily mezi 4 nejlepší, když Eliška porazila jednu soupeřku a Eva soupeřky dvě. Semifinále bylo o jejich vzájemném zápase, ve kterém se prosadila starší Eva, které Elišku porazila po velkém boji 19/21, 21/16, 21/18 a postoupila do finále. V něm nestačila na Annu Dvořákovu, které podlehla 21/18, 21/11.

Eliška s Evou ve společné čtyřhře nezaváhaly a potvrdily své nasazené. V šestičlenné skupině nezaváhaly a všechny své soupeřky porazily hladce ve dvou setech.

Velice dobrý turnaj, jiní soupeři, mnoho nových zkušeností a velice pěkné výsledky.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Dvouhra chlapci: 5. místo Petr Jurný, Matyáš Puffr

Dvouhra dívky: 2. místo Eva Fišerová, 3. místo Eliška Mikešová

Čtyřhra chlapci: 3. místo Petr Jurný / Matyáš Puffr

Čtyřhra dívky: 1. místo Eva Fišerová / Eliška Mikešová

Smíšená čtyřhra: 2. místo Petr Jurný / Eliška Mikešová, 5. místo Matyáš Puffr / Eva Fišerová