Domů > Turnaje > Výsledky

15.9.19 GPB U17, Ústí nad Labem

O tomto víkendu (14. – 15. září) se v Ústí nad Labem odehrál celostátní turnaj GPB věkové kategorie U17. Z našeho klubu jeli bojovat o co nejlepší umístění Adam Ječmínek a Adam Marťan.

Nejvíce se jim dařilo společně ve čtyřhře juniorů.

V prvním kole porazili ve dvou setech Havlíčka s Urbancem (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 21/8, 21/13. V dalších kolech je čekali už jenom nasazené páry. Ve druhém kole druzí nasazení Fürst / Nejedlý (Sokol Radotín Meteor Praha), které Adamové porazili 20/22, 21/15, 21/16 a postoupili do čtvrtfinále. V něm porazili páté nasazené Matulu s Vojtěchem (BADMINTONOVÝ ODDÍL CHANCE & Ridera Sport team, z.s / TJ Montas Hradec Králové) 21/17, 19/21 a 21/14 a postoupili do nedělního semifinále.

Adamové k tomu dodávají: "Největší naděje jsme před turnajem vkládali do čtyřhry. Poslední dobou se nám hrálo dobře a na čtvrteční tréninku před turnajem to bylo docela „peklo" společně s Mirkem Janáčkem, Tomášem Švejdou a naším trenérem Radkem Votavou. První kolo jsme zvládli bez problémů a potom to byla docela jízda. 2. nasazené, Fürsta s Nejedlým jsme porazili po výborném výkonu. Využili jsme proti soupeři všechny naše zbraně, hráli v tempu a navíc nás kaučoval p. Maňásek, kterému za to moc děkujeme. Už postup do čtvrtfinále po dobré hře byl pro nás odměnou. Zároveň tu byla velká chuť postoupit do neděle = do semifinále. I v tomto zápase byl soupeř favoritem. Útočnou hrou a po bojovném výkonu jsme Matulu s Vojtěchem porazili. Máme z toho obrovskou radost."

Neděle, to je jako nový turnaj. Už poloprázdná hala, také únava ze soboty a třeba i „vystřílená" euforie. Kluky čekala 4. nasazená dvojice Daniel Dvořák / Jan Rázl (TJ Sokol České Budějovice / BK TU v Liberci, z.s.), která už byla nad jejich síly. I přes velice slušný výkon to stačilo jen na 13/21, 16/21 a do finále nepostoupili.

Adamové k semifinále dodávají: "V semifinále jsme už bohužel neuspěli. Myslíme si, že svou roli sehrála i únava a také zkušenost z těchto zápasů. Jsme ale rádi, že to nebyl špatný zápas. Hrálo se! A jestli máme z třetího místa radost? Ano, máme a velkou."

Ve dvouhře postoupil do druhého kola Adam Ječmínek, který si v první zápase poradil s Havlíčkem, kterého porazil ve třech setech 21/18, 17/21 a 21/11. Ve druhém si „vyšlápl" na devátého nasazeného Frantu (Sokol Radotín Meteor Praha). Adam se na zápas těšil a cítil se po první dvouhře dobře rozehraný. Zápas mu vyšel na jedničku, odehrál tři skvělé sety, bojoval, ale nakonec dál nepostoupil. Po setech 22/24, 9/21 s 21/11 si vybojoval 17. místo.

Adam Marťán v prvním kole nestačil na Hoška (BK TJ Baník Most). Opět třísetový zápas a slušný výkon. Po setech 14/21, 21/12 a 17/21 dál nepostoupil. V zápase poražených přehrál ve dvou setech A. Krále (Sokol Radotín Meteor Praha) 21/12, 21/10.

Pár poznámek našich hráčů ke dvouhře.

Adam Ječmínek: "Myslím si, že jsem v Ústí předvedl parádní výkon. Ve dvouhře jsem si do prvního zápasu proti Havlíčkovi hodně, možná až moc, věřil. V mixu byl soupeř jednoduchý, tak to v singlu nemůže být o moc jiné, ne? Ale kdepak ... Hráli jsme těsné tři sety, avšak v tomto zápase jsem se výborně rozehrál na zápas příští. Proti Vojtovi Frantovi jsem, dle mého názoru, hrál nejlepšího singla v životě. Nechával jsem ho kazit míče, stíhal míče těžké a útočil přesně a razantně. I přes to, že jsem ve 3. setu odvrátil stav 16:20, se mi nepodařilo vyhrát. To mě moc mrzí, protože k postupu to nebylo daleko. V mixu bylo znát, že jsme s Adélou Krejčí ještě nikdy nehráli, a to nás pravděpodobně připravilo o vítězství v druhém kole."

Adam Marťan: „Turnaj jsem začínal tradičně smíšenou čtyřhrou. Hrál jsem se Zuzanou Kramešovou z Benátek nad Jizerou. Prvním kolem proti Adamu Královi a Kláře Klímové jsme prošli vítězně (16/21, 21/14, 21/12), ve druhém kole jsme vypadli s dvojicí Daniel Dvořák a Veronika Nováková (8/21, 14/21). Bohužel se projevila naše nesehranost. O to víc jsem se těšil na dvouhru, která bohužel nedopadla podle mých představ. Moje hra byla nepřesná s velkým množstvím chyb, což se projevilo na výsledku 14:21, 21:12, 17:21 a do dalšího kola jsem nepostoupil. V kole o umístění jsem sice nad Adamem Králem vyhrál, ale to byla slabá útěcha."

Aby byly výsledky úplné, musíme se vrátit i ke smíšené čtyřhře, kterou turnaj začal.

Oběma se podařilo postoupit do druhého kola. Adam Marťán popisuje mix ve svém hodnocení. Adam Ječmínek s domácí hráčku Adélou Krejčí porazili 21/16, 21/14 pár Havlíček / Kulhánková a ve druhém nestačili na pár Altera / A. Kobyláková (BaC kladno / TJ Astra Zahradní Město. z.s.) 17/21, 14/21.

Za doprovod Petr Ječmínek k turnaji dodává: "Z mého pohledu proběhl turnaj skvěle, oba kluci bojovali v rámci svých maximálních a momentálních možností. Navíc bylo vidět, že se s v deblu s každým společným zápasem sehrávají víc a víc, čehož dokázali maximálně využít a proměnit šance v medaili. Jejich nasazení bylo zatím nejlepší, jaké jsem od nich viděl. Oběma patří gratulace a poděkování.„

A závěrem krátké hodnocení jejich trenéra: "Mám z oba velkou radost stejně jako další trenéři v klubu třeba i Tomáš s Mirkem, kteří turnaj z tréninků bedlivě sledovali. Adamové shodně odehráli 8 zápasů a oba shodně 5 zápasů vyhráli. Z toho mám velkou radost, protože hodně zápasů je hodně zkušeností a vyhrané zápasy jsou energií do budoucna a také odměnou za práci. Dobré hráče dělá spousta věcí, nejenom dobrý přístup k tréninku, který je rozhodně veledůležitý. Ale to musí každý nějak vstřebat sám. Čím více to chápe, zažívá a uvědomuje si to, tím má větší šanci. Nejenom Adamové mají podle mě štěstí, že to mají šanci vidět okolo sebe, to jak ze současných hráčů pracují Mirek s Tomášem, to jak k tomu přistupuji já, že všichni tři chceme uspět a jdeme do všeho na plno, a že třeba víme, že stejně důležité, jako že se něco povedlo, je i to druhé – umět si říci, co dobře není a změnit to! To je prostě cesta k lepšímu. A v našem klubu tato tradice je. Jenom ten, kdo chce být doopravdy dobrý, musí jít cestou, které se odlišuje od většiny v klubu. Ale tuto šanci mají úplně všichni. Klukům blahopřeji a mám za oba velkou radost!"

Umístění našich hráčů:

Dvouhra junioři: 17. místo Adam Ječmínek, 33. místo Adam Marťán

Čtyřhra junioři: 3. místo Adam Ječmínek - Adam Marťán

Smíšená čtyřhra: 17. místo Adam Ječmínek - Adéla Krejčí (Chemička Ústí nd Labem), Adam Marťán - Zuzana Kramešová (BK 73 DELTCAR Benátky nad JIzerou)

 

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio