16.12.19 ICH Itálie, Miláno

Na mezinárodním mistrovství Itálie v Miláně startovali Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. V silné mezinárodní konkurenci reprezentantů a reprezentantek s více než 40 zemí jim byl tentokráte los přívětivý. Jenom pro zajímavost se na takovýto turnaj přihlásilo přes 380 hráčů.

Turnaj v Itálii je tradičně hodně silný a vybírat se mezi soupeři moc nejde. V prvé fázi měl klukům v prvním kole vzdorovat nejlepší pár z Afriky, který se pohybuje na hranici 50. místa na světě. Ti se nakonec z turnaje odhlásili a na kluky se posunul velice mladý pár z Ruska, který ale má svou kvalitu. Barinov je dvojnásobný vicemistr Evropy U17. Ale na rovinu, prostě přívětivý los na turnaji této kvality!

To je první část, ta lepší. Druhá byla, že po příletu do Milána se Mirek v půlnoci probudil a začal zvracet a tento průběh nějaké virózy probíhal až těsně do zápasu.

Po domluvě na zápas oba nastoupili jenom pro povinnost, aby nebyly zbytečné finanční sankce, když už na turnaji jsme. Mělo to skončit po první výměně. Nakonec to byly tři sety lehce utrápeného výkonu, to zcela logicky, ale s výtečnou koncovkou třetího setu. Mirek s Tomášem zápas zvládli a po setech 21:19, 19:21, 21:18 postoupili mezi šestnáct nejlepších párů turnaje. Poté ale museli skrečovat ze zdravotních důvodů zápas dalšího kola a obsadili tak 9. místo.

Po zápase došlo k dohodě, že dál už opravdu hrát nebudou a Mirek zalehnul na více než 15 hodinový spánek. Naštěstí se ukázalo, že to nešlo o nic vážnějšího a Mirek je už 100% zdráv a připravuje se společně s Tomášem na poslední turnaj, na který ve středu odlétají do Turecka. Aktuálně oběma patří 76. místo na světě.