16.3.18 IS ČR, Karviná

Ve dnech 15. - 18. 3. 2018 hostila Karviná již druhým ročníkem turnaj KaBal International, který letos patřil ke kategorii International Series. Turnaje, na kterém startovalo přes 200 hráčů z více než 30 zemí, se zúčastnili hráči extraligového týmu ve složení Hana Milisová ve čtyřhře žen, Sabina Milová s Jaromírem Janáčkem ve všech třech disciplínách a Tomáš Švejda ve dvouhře a čtyřhře mužů.

První do soutěže vstoupili ve čtvrtek dopoledne Míra s Tomášem, kteří zvládli vyhrát po klidném výkonu kvalifikační zápas proti polské dvojici Kazmierczak / Wnuk ve dvou setech 21:8 a 21:13.

Odpoledne nastoupil ke svému úvodnímu zápasu v kvalifikaci dvouhry mužů Tomáš Švejda. Jeho soupeřem byl Aman Farogh Sanjay z Indie. Po dvaceti minutách a skóre 13:21 a 16:21 bohužel odešel z kurtu poražen. Soupeř měl zápas pod kontrolou, a když malinko polevil, hra se vyrovnala. Tomáš uhrál velice pěkné výměny a především sbíral zkušenosti, které bude moci využít v jeho dalších zápasech mezi vrstevníky.

V pátek ráno se rozehráli první kola hlavní soutěže smíšené čtyřhry, kde se představili Sabča s Mírou. V prvním kole porazili kvalitní polský pár Szydlowski / Szubert 23:21 a 21:11. Zvládli koncovku prvního setu, uklidnili se a ve druhém setu už jasně dominovali a postoupili do dalšího kola, ve kterém už bohužel ale nestačili na rakouskou dvojici Stipsits / Meinke dvakrát 15:21. V tomto zápase byl soupeř jistější ve hře okolo sítě a dokázal se častěji dostat do útoku, ve kterém se Stipsits často nemýlil.

Okolo jedné hodiny ke svému zápasu ve dvouhře nastoupila Sabina Milová, která se utkala s osmou nasazenou Estonkou Getter Saar. Na zápas se moc těšila a vstoupila do něho velice soustředěná a aktivní hrou soupeřku přehrávala. Od druhého setu se hra zcela vyrovnala a soupeřka začala krůček po krůčku Sabče trpělivou hrou ve velké rychlosti zatápět. Druhý set vyhrála a ve třetím se do stavu 11:11 hrálo o každý bod. Od tohoto okamžiku uhrála soupeřka čtyři výměny a vytvořila si rozhodující náskok.  Konečný výsledek zápasu byl 21:16, 17:21 a 14:21.

Skoro ve stejnou dobu rozehrál svůj první zápas ve dvouhře Míra, kterého nečekalo nic lehkého. Los mu přidělil hned do prvního kola pozdějšího vítěze celého turnaje Victora Svendsena z Dánska. Míra i přes velice dobrý výkon na svého soupeře nestačil a prohrál ve dvou setech 15:21 a 13:21.

Ve čtyřhře mužů nastoupili Míra s Tomášem, kteří hráli proti silné německé dvojici a pozdějším finalistům turnaje Kaesbauer / Pistorius. Po výsledku 15:21 a 19:21 kluci bohužel zápas prohráli. Škoda konce druhého setu, kdy měli šanci dostat zápas do třetího setu. Svým výkonem navázali na poslední společný turnaj na Slovensku a to je rozhodně potěšitelné. Hrálo se rychle a nebyl čas moc vymýšlet. Druhý set byl ze strany Mirka s Tomášem opravdu moc dobrý.

Hanka se Sabinou po prvním volném kole hrály proti Dabczynské s Goszczynskou z Polska. Odehrály parádní zápas plný dlouhých výměn, ve kterém zejména ve druhém setu sahaly po výhře. V zápase trvajícím 33 minut nakonec prohrály 13:21 a 20:22.

Radek Votava: “Karvinským pořadatelům se podařilo připravit parádní turnaj a po roce 2017, kdy byl turnaj zařazený do kategorie Future Series, ho letos povýšili o kategorii výše na International Series, ale hráčkou úrovní poskočil o dvě třídy. Už to samo dává jasný signál, že uhrát výsledky na úrovni čtvrtfinále a výše bude nesmírně těžké. Hráčům se podařilo odehrát velice dobré zápasy a svou úrovní mají na to hrát na těchto turnajích o čtvrtfinále a výše. Všem děkuji za přístup a předvedené výkony. Věřím, že v mnohém poučné zápasy, se odrazí u všech ve vnímání jejich hry a dokáží postupně o hře jako takové přemýšlet“.

Dvouhra muži: 17. Jaromír Janáček, kvalifikace Tomáš Švejda

Dvouhra ženy: 17. Sabina Milová

Čtyřhra muži: 17. Jaromír Janáček / Tomáš Švejda

Čtyřhra ženy: 9. Sabina Milová / Hana Milisová

Smíšená čtyřhra: 9. Sabina Milová / Jaromír Janáček