16.4.16 GPC U15, ČK

GPC U15, ČK - VÝSLEDKY

VŠECHNA VÍTĚZSTVÍ ZŮSTÁVAJÍ DOMA

Na třicetosm závodníků do 15 let se sešlo na krajském kvalifikačním turnaji jednotlivců v Českém Krumlově, aby se ucházeli o postupová místa na celostátní turnaj GP „A“. Zde již bylo zastoupení jihočeských oddílů poněkud pestřejší. Výrazně se ale prosadili jen hráči z SKB Český Krumlov. Obsadili všechna postupová místa na celostátní turnaj a v konkurenci 21 chlapců a 17 dívek je to moc pěkný úspěch.

V úvodní disciplíně, ve smíšené čtyřhře zvítězila domácí dvojice Jan Oros / Julia Hejnová. Společně porazili v semifinále Adama Tancera s Lindou Šmikmátorovou 22/20, 24/20 a ve finále Adama Marťána s Mišou Štronerovou 13/21, 21/16, 21/16.

Ve dvouhře žáků vyhrál Adama Marťán, který ve finále porazila svého deblová parťáka a kamaráda Adama Tancera 21/6, 21/19. Společně zvládli i čtyřhru, když ve finále přehráli tréninkové partnery Jana Orose s Robinem Tancerem 11/21, 21/14, 21/19. Ve dvouhře na medailové umístění dosáhl i Jaroslav Jelínek a ve čtyřhře společně s Matějem Baštýřem.

I ve dvouhře dívek došlo na očekávané finále, ve kterém ve velice pěkném zápase zvítězila Michaela Štronerová nad Lindou Šmikmátorovou 21/19, 21/18. Obě společně vyhrály i ve čtyřhře, když ve finále porazily pár Kršíková / Babková (Sokol Štěpánovice) 21/12, 21/16. Z medailového umístění ve čtyřhře se těší i Julia Hejnová, která s Adélou Pufferovou obsadily místo třetí.

Trenér Jiří Frendl k výsledkům našich ale dodává:Bohužel nelze vyzvednout žádný výrazný výkonnostní posun. Naši hráči podali vesměs standardní až tradiční výkony s mnoha nevynucenými chybami. Positivní ale bylo, že startovali také nováčci, kteří se teprve seznamovali s turnajovými herními pravidly a jejich výsledky tomu také odpovídají v závěru startovního pole. Všem děkuji za přístup na turnaji a gratuluji k výsledkům. Je třeba ale pracovat a zejména se soustředit na obsah hry a minimalizovat zbytečné chyby. Pro ty nejlepší bude další velkou konfrontací celostátní turnaj GPA U15, který se bude hrát 14. – 15. 5. 2016 v Aši.“

Konečná umístění hráčů našeho klubu:

Dvouhra chlapci: 1. Adam Marťán, 2. Adam Tancer, 3. Jaroslav Jelínek, 5. Robin Tancer, 17. Matěj Baštýř, Jakub Šober, Jaromír Maurer

Dvouhra dívky: 1. Michaela Štronerová, 2. Linda Šmikmátorová, 5. Julia Hejnová, 9. Natálie Petroušková a Viktorie Hulcová, Terezie Půlpánová, Marie Bierbaumer

Čtyřhra chlapci: 1. Adam Tancer / Adam Marťán, 2. Jan Oros / Robin Tancer, 3. Jaroslav Jelínek / Matěj Baštýř, 5. Jaromír Maurer / Davis Dvořák (SKB ČK / So ČB)

Čtyřhra dívek: 1. Michaela Štronerová / Linda Šmikmátorová, 3. Julia Hejnová / Pufferová (SKB ČK / So ČB), 5. Marie Bierbaumer / Terezie Půlpánová, Viktorie Hulcová / Natálka Peteroušková

Smíšená čtyřhra: 1. Jan Oros / Julia Hejnová, 2. Adam  Marťán / Michaela Štronerová, 3. Adam Tancer / Linda Šmikmátorová, 5. Robin Tancer / Viktorie Hulcová, 9. Matěj Baštýř / Marie Bierbaumer, Jaroslav Jelínek / Natálie Petroušková, Jaromír Mauer / Terezie Půlpánová