16.4.23 GPA dospělí - Memoriál I. Škáchy, Praha

Od pátku 14. do neděle 16. dubna se v pražské Vinoři odehrál celostátní turnaj GPA dospělých, Memoriál Ivana Škáchy, na kterého se z našich účastnili Lucie Černá a Jaromír Janáček.

Ve dvouhře mužů startoval na divokou kartu udělenou STK ČBaS témeř po 5 letech Jaromír Janáček, který po třech vítězných zápasech postoupil do semifinále. Tam pak ve třech setech po výsledku 19:21, 21:15, 21:16 porazil druhého nasazeného Jana Viktoru (TJ Sokol Doubravka) a postoupil tak do finále, kde nestačil ve dvou setech 18:21, 12:21 na Lukáše Holuba (TJ Montas Hradec Králové) a vybojoval tak stříbrnou medaili.

Ve dvouhře dívek Lucie Černá jako nejvýše nasazená prošla do semifinále bez zaváhání. V nedělním semifinále si ve dvou setech 21:17, 21:15 poradila s Vandou Sedláčkovou (SK Prosek Praha). Naopak ve finále podlehla druhé prosecké hráčce Michaele Zelinkové ve třech setech 21:16, 20:22, 15:21 a brala stříbrnou medaili.

Jaromír Janáček nastoupil se čtyřhře s Matějem Hubáčkem (BK Meteor Praha) a první dva zápasy zvládli s přehledem a postoupili do semifinále. Tam ve třech setech přehráli dvojici Adam Šulc - Václav Palán (SK Prosek Praha) 10:21, 21:10, 21:13 a postoupili do finále, kde nestačili na nejvýše nasazené Vojtěcha Šelonga s Pavlem Drančákem (TJ Orlová - Lutyně - BK METEOR PRAHA) po výsledku 17:21, 16:21 a museli se spokojit se stříbrnou medailí.

Ve smíšené čtyřhře startovali Jaromír Janáček s Lucií Černou také na přidělenou divokou kartu a po prvním vyhraném kole nestačili v zápase o postup do čtvrtfinále na pozdější vítěze Vojtěcha Šelonga s Denisou Mlčochovou (TJ Orlová - Lutyně - Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou) 8:21, 18:21 a obsadili celkové deváté místo.