Domů > Turnaje > Výsledky

16.9.23 GPC U17, České Budějovice

Oproti turnaji třináctiletých měl náš klub v turnaji sedmnáctiletých početnější zastoupení, a to zejména v dívčí části. 

Dennis Pražák se ukázal jako nejzkušenější z našich juniorů a postoupil ve dvouhře po jedné výhře do semifinále, ve kterém ztratil dobře rozehraný zápas se Svobodou (BaC Kladno), když po prvním vyhraném setu 21:13 další dva ztratil poměrem 19:21, 18:21 a vybojoval si třetí místo.

Ve dvouhře juniorek prověřila postupně Káju, Kristýnu a ve finále Evu benátecká Pavlína Hermannová. Nejvíce ji vzdorovala Eva Fišerová, která po prvním prohnaném setu 18/21 ve druhém zabojovala a vyhrála ho 25:23. Třetí set byla po celou dobu o malý krůček vepředu benátecká hráčka, které zvládla i jeho koncovku a Evu přehrála 21:18. Eva v semifinále, také po velice dobrém výkonu obou hráče, porazila Denisu Půlpánovou 21:17, 18:21 a 21:12.

Čtyřhra juniorů byla pro náš klub bez medailového umístění, když v prvním kole nestačili Dennis Pražák s Rendou Neubauerem na domácí dvojici Vrchotický - Kubák ve třech setech 21:19, 12:21, 12:21.

Naopak čtyřhru juniorek zvládly naše páry na jedničku a obsadili v pořadí Kristýna Kozáková - Vanessa Pražáková, Tereza Pavlyková - Denisa Půlpánová a Karolína Hniličková - Anežka Doubravská první, druhé a třetí místo. Výsledek finálové zápasu byl po velké boji 18:21, 21:15, 21:17 ve prospěch Evy s Vanessou. 

Ve smíšené čtyřhře zahráli velice dobře Dennis Pražák s Terkou Pavlykovou, kteří po dvou vyhraných zápasech postoupili do finále, ve kterém po setech 22:20, 17:21 a 16:21 nestačili na pár Vrchotický - Hermannová. Třetí místo si svobodou vybojovala i Vanessa Pražáková.

Radek Votava dodává: "Jsem rád, že do Budějovic odjela velká hráčská skupina, včetně třeba Vítka Dolanského, který ukazuje, že se dají hrát turnaje, i když to celkovému vítězství může být daleko. Stačí mít radost ze hry a chuť se měřit. V sokolovně, která dostala přes letní prázdniny novou podlahu, se obecně našim dařilo, a myslím, že i všem se hrálo velice dobře. Turnaj to byl dlouhý, ale spojení dvou kategorií (U13 a U17) dává smysl. Vyzdvihl bych, že se nám podařilo hrát více bez chyb a kontrolovaně. To je rozhodně plus. Co zatím není optimální, je hra v závěrech setů nebo i dohrávání do stavu 11. Tady často zbytečně ztrácíme dobře rozehrané, zmatkujeme na podání a příjmu a chceme hrát na jeden úder přesně. Někdy je limitem i slabší kondice, a to společně soupeřům často pomáhá naše hráče trápit a porážet. Všem děkuji za přístup, nasazení a vůbec dobrou atmosféru v našem kolektivu. Pořadatelům děkuji za velice dobře zvládnutou turnajovou sobotu“. 

Umístění našich hráčů:

Dvouhra chlapi: 3. Dennis Pražák, 5. Vít Dolanský, 9. René Neubauer

Dvouhra dívky: 2. Eva Fišerová, 3. Denisa Půlpánová, Kristýna Kozáková, 5. Vanessa Pražáková, Tereza Pavlyková, Anežka Doubravská, Karolína Hniličková

Čtyřhra chlapci: 5. René Neubauer - Dennis Pražák, Vít Dolanský - Filip Šálek (SK Dobrá Voda u Českých Budějovic)

Čtyřhra dívky: 1. Kristýna Kozáková - Vanessa Pražáková, 2. Denisa Půlpánová - Tereza Pavlyková, 3. Anežka Doubravská - Karolína Hniličková

Smíšená čtyřhra: 2. Dennis Pražák - Tereza Pavlyková, 3. Vanessa Pražáková - Jakub Svoboda (BaC Kladno), Kristýna Kozáková - David Jan Kadeřávek (SK Badminton Tábor), 5. Vít Dolanský - Denisa Půlpánová, Eva Fišerová - Lukáš Chudárek (SK Badminton Přerov), René Neubauer - Karolína Hniličková, 9. Anežka Doubravská - Jan Mikula (BK 93 Hořovice)

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio