Domů > Turnaje > Výsledky

17.12.16 Vánoční turnaj U9/U10/U11 Liberec

V sobotu 17. 12. se v horní hale TU Liberec konal již 6. ročník Vánočního turnaje mladých začínajících badmintonistů kategorie U9/U10 a U11, kterého se zúčastnili z našeho oddílu Eliška Mikešová hrající v kategorii dívky U9 a Petr Jurný hrající v kategorii chlapci U10.

Již na první pohled bylo v hale vidět, že se jedná o vánoční turnaj. V hale byl krásně ozdobený vánoční stromeček, pro všechny přítomné hráče a podporující rodiče bylo připravené vánoční cukrový, domácí buchty a pro děti plná miska sladkých bonbónů, které si mohli přítomní kdykoliv vzít. V blízké klubovně pak vařili čaj, kávu a horkou griotku.

Pro mladé hráče bylo zajímavým zjištěním, že se v dolní hale TU Liberec konalo další kolo I. ligy – skupiny západ. Téměř všichni se byli minimálně jednou podívat na starší hráče badmintonu, kteří bojovali o co nejlepší výsledky v druhé nejvyšší soutěži týmů u nás.

Vzhledem k malé kapacitě horní haly bylo do turnaje přihlášeno pouze 60 hráčů a hráček nejen z Čech, ale i Německa a Polska. Podle počtu přihlášených dětí do jednotlivých kategorií, byli děti rozděleni do jedné nebo dvou skupin a sehráli vždy minimálně 5 zápasů.

Nejlépe se z dvojice našich nadějí dařilo Elišce Mikešové. Nejmladší kategorie dívek U9 se zúčastnilo celkem šest dívek, které hrály v jedné skupině každý s každým. Hned od začátku nebylo pochyb, že Eliška celý turnaj ve své kategorii vyhraje. Dívky, které proti Elišce hrály, byly viditelně slabší. Soupeřky dobře hrající Elišku ani v nejmenším nezaskočily a na konečném skóre to bylo vidět. Eliška odehrála 5 zápasů / 10 setů a její skóre bylo neuvěřitelných 150:12 ve prospěch Elišky. Krásně umístěným podáním, které soupeřky je stěží zahrály do poloviny hřiště, Eliška neměla problém zahrát na odkryté místo. Na základě tohoto neuvěřitelného skóre nebylo opravdu pochyb o vítězi a Eliška s přehledem obsadila nádherné 1. místo.

Dalším, kdo se zúčastnil vánočního turnaje v Liberci, byl Petr Jurný. V jeho kategorii se mezi sebou ve dvou skupinách utkalo 10 chlapců. Hned na začátku turnaje věděl, že jestli chce bojovat o bednu, musí postoupit ze skupiny nejhůře jako druhý. Petr první zápasy s přehledem vyhrál a před posledním zápasem ve skupině věděl, že postoupí nejhůře druhý. V posledním zápase ho čekal Dennis Kerpl z BK TU v Liberci. Hned od začátku zápasu se Petr snažil držek krok s lépe hrajícím soupeřem a to se mu dařilo jen na půl. Soupeř vždy v závěru setu odskočil o pár bodů a Petrovi se již nepodařilo hru otočit. Nakonec prohrál v poměru 9:15 a 10:15 a postoupil ze své skupiny jako druhý. V semifinále nastoupil proti výborně hrajícímu soupeři z Polska, který vyhrál druhou skupinu chlapců v kategorii U10. Už během rozehrávky bylo patrné, kdo je favoritem zápasu. Petr hrál pěkný zápas s dlouhými výměnami a párkrát se mu podařilo dostat soupeře pod tlak a tvrdými údery k lajně ho zakončit. Nakonec podlehl soupeři 0:2 na sety. Nepříjemným zjištěním pro Petra bylo, když se dozvěděl, že zápas o třetí místo bude hrát proti soupeři, kterému jako jedinému podlehl ve skupině. Do zápasu šel s odhodláním vrátit soupeři porážku ze skupiny. Hned od začátku dostal Petr soupeře pod tlak a celý první set si držel náskok, kterého využil a první set nakonec vyhrál 15:10. V druhém setu se mu opět dařilo udržet mírný náskok až do stavu 13:10. Potom trochu polevil a několika nevynucenými chybami nakonec neudržel náskok a prohrál 13:15. Ve třetím setu Petr nezačal dobře, soupeř si vytvořil poměrně velký náskok a strany měnili v nepříjemném skóre 6:0 pro soupeře. Petr se snažil dotáhnout nepříjemný soupeřův náskok a to se mu podařilo, srovnal nepříjemné skóre na 6:6. Potom mu ale došly síly a po krásném těžkém boji o každý míč Petr soupeři podlehl i ve třetím setu. Krásný zápas o 3. místo, který sledovala celá hala, prohrál v poměru 1:2 na sety. Celkové čtvrté místo je pro Peťu v tak silné konkurenci krásným výsledkem.

Elišce a Petrovi gratulujeme k výborným výsledkům.