Domů > Turnaje > Výsledky

18.1.20 Extraliga, 3. kolo, Český Krumlov

Naše extraligové družstvo odehrálo o tomto víkendu třetí kolo badmintonové nejvyšší soutěže družstev dospělých, které by šlo nazvat „jde do tuhého". V sobotu 18. 1. na domácích kurtech od 13:00 hodin hostilo tým TJ Montas Hradec Králové a v neděli odehrálo od 13:00 hodin utkání v Praze na kurtech Sokola Radotín Meteoru Praha.

Český Krumlov – TJ Monstas Hradec Králové 3:5

 • Hubáček / Maixnerová – Nottingham / Bášová 9/21, 13/21
 • Hubáček Matěj / Kristensen – Nottingham / Holub 19/21, 16/21
 • Maixnerová / Černá – Bášová / Fuchsová 17/21, 15/21
 • Janáček / Švejda – Dratva / Hubáček 21/10, 21/10
 • Černá – Fuchsová 21/18, 18/21, 21/10
 • Janáček – Aubus 21/15, 16/21, 21/13
 • Švejda – Holub 12/21, 18/21
 • Kristensen – Dratva 18/21, 17/21

Celé družstvo k utkání přistoupilo s vědomím, že jedině „čistá" výhra zajistí ještě určitou šanci hrát o udržení i ve 4. kole. Hodně se třeba diskutovalo o sestavě. Normálně ji máme plus minus stejnou, ale nyní to bylo jiné. A když soupeř nedovezl hráčku Šolarovou, proti které by na 99% hrála Petra Maixnerová, přišlo další dilema. Nakonec se družstvo rozhodlo, za 100% souhlasu obou trenérů, jít pro pět bodů přes 4 dvouhry a první mužskou čtyřhru. A protože vždy něco selže, kalkulovalo se, že by to mohlo jít i přes druhou mužskou čtyřhru.

Mix byl jednoznačnou záležitostí soupeřů. Matěj s Petrou neměli moc šancí a úkolem se bylo co nejlépe rozehrát pro zápasy ve čtyřhrách.

Mirek s Tomášem odehráli velice dobrý zápas. Vyzařovala z nich energie a chuť soupeře porazil. První bod je doma.

Matěj s Madsem nehrají v sobotu optimálním rozpoložení. Zápas se hrál ve velké rychlosti a soupeř více hru dokázal kontrolovat. Zejména Mads nebyl v sobotu ve své kůži. Této prohry je škoda. Prohráváme 1-2 a jdeme do dalších zápasů.

Oproti pořadí jde hrát Lucka Černá dvouhru, kterou po velice dobrém výkonu a supr nasazení nad Míšou Fuchsovou vyhrává ve třech setech 21/18, 18/21 a 21/10.

Mirek Janáček poráží podle očekávání Marka Aubuse. Po setech 21/15, 16/21 a 21/13 máme na naší straně 3 výhry a ke spokojenosti potřebujeme ještě dvě.

Lucka Černá s Petrou Maixnerovou odehrály velice dobrou čtyřhru proti českým jedničkám a úřadujícím mistryním Bášové s Fuchsovou. Nevyhrály, ale hrály dobře takticky a soupeřkám docela zatopily.

V posledních dvou zápasech nastoupili Tomáš Švejda a Mads Kristensen. Nečekalo je nic lehkého, ale při pomyšlení na záchranu měli jediný úkol, za každou cenu vyhrát.

Tomáš hrál s Holubem dobře, ve druhém setu i nadějně vedl o 8 bodů, ale set do zdárného konce nedostal. Nebylo to špatné, ale ani dobré. O bod, skoro bod roku, se dá zabojovat i jinak.

Mads, stejně jako ve čtyřhře, neměl svůj den. Na druhou stranu Dratva, i vedle na kurtu Holub, zabojovali na maximum.

Celková prohra 3-5. Asi to tak mělo být

Hráči k domácímu utkání dodávají: „Děkujeme všem divákům za podporu, našemu klubu za podporu a možnost, že můžeme klub v extralize reprezentovat. Některé rozdíly jsou prostě dané, ale za něco si můžeme i my hráči. Věříme, že na baráž budeme kompletní, i s uzdravující se Hankou Milisovou a extraligovou účast si vybojujeme! I přes prohru všechny zveme na poslední kole základní části, ve kterém v neděli 23.2. od 3:00 hodin hostíme BA Plzeň."

Složení našeho družstva: Mads Emil Kristensen (Dánsko), Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou,z.s.), Lucie Černá, Pavel Maňásek - trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva.

Složení družstva soupeřů: Milan Dratva (Slovensko, Matthew Notthingham (Anglie), Lukáš Holub, Marek Aubus, René Neděla, Jan Hubáček, Martin Herout, Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová, Tereza Šolarová, Petr Báša – trenér a vedoucí družstva.

Pořadí po třetím kole:

1. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou - 24 bodů

2. místo Sokol Radotín Meteor Praha - 21 bodů

3. místo Badminton FSpS MU Brno - 17 bodů

4. místo BA Plzeň - 16 bodů

5. místo SK STAVOS Brno Slatina - 13 bodů

6. místo TJ Montas Hradec Králové - 12 bodů

7. místo TJ Sokol Klimkovice - 11 bodů

8. místo SK Badminton Český Krumlov - 6 bodů

... fotogalerie (autor Karel Kotyza) ...

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje. 

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio